Ekipējums
Treniņi, pieredze
Sacensības
Ceļojumi
Dēku stāsti
Preses ziņas
Sarunas, diskusijas

Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Arhīvs > Preses ziņas
Trīsdesmit stundas uz velosipēda

Autors: Artis Drēziņš, Latvijas Avīze (www.la.lv)
Foto: no Krišjāņa Ratinika personiskā arhīva

21 gadus vecais veikala "Havaii Express" pārdevējs un velosipēdu mehāniķis Krišjānis Ratiniks pagājušonedēļ devās 30 stundu bezapstājas velobraucienā pa Latviju, ar vidējo ātrumu 17,8 km/h veicot 535 kilometrus (Rīga – Salaspils – Olaine – Jelgava – Dobele – Brocēni – Saldus – Kuldīga – Ventspils – Talsi – Valdemārpils – Jūrmala – Rīga).

Pirms diviem gadiem internetā Krišjānis izlasīja kāda itālieša lepošanos, ka viņš nobraucis ar velosipēdu 26 stundas un 42 minūtes bez apstājas. Itālietis rakstījis: nu tagad pārspējiet mani! Krišjānis mazliet padomājis un bez pārtraukuma nobraucis 27 stundas. Pēc tam mēģinājis divkārt sazināties ar Ginesa rekordu grāmatas sastādītājiem, taču šī organizācija paziņojusi, ka tai vairs neinteresē rekordi, kuru uzstādīšanai vajadzīgs vairāk nekā 24 stundas. Neskatoties uz šādu attieksmi, jauneklis tomēr nolēma pamēģināt nobraukt bez apstājas 30 stundas, nesamazinot ātrumu zem 10 km/h. Pirmām kārtām tāpēc, lai apliecinātos pats savās acīs. Krišjāni ceļā ar busiņu pavadīja divi kolēģi un līgava. Citu tiesnešu un novērotāju nebija, tā ka ticēsim, ka viss noticis godīgi."Zem 11 km/h nebija nevienu brīdi! Domāju, ka būs vieglāk. Agri no rīta ļoti gribējās apstāties, tomēr vājuma brīdi pārvarēju," stāsta K. Ratiniks. "Visgrūtākais bija nosēdēt, vēl nāca miegs un apnikums. Pie dažiem luksoforiem nācās pārkāpt satiksmes noteikumus, lai nevajadzētu apstāties. Ēst, dzert, apģērbu man padeva pa busiņa sānu durvīm. Visu darīju braucot. Tāpat mani nemitīgi "apšaudīja" ar ūdens pistoli, jo dienā bija karsti – ap plus 30 grādiem, vietumis riepas stiga mīkstajā asfaltā. Visus ļoti interesē, kā es nokārtoju dabiskās vajadzības. Nu ko: procedūru "pa mazajam" es veicu, kad ripoju no kalna un pretim neviens nebrauca, bet "pa lielajam" man nevajadzēja vispār. Izdzēru ap desmit litriem šķidruma (ūdeni, sulas, kafiju), ēdu augļus, maizi, gaļu, pudiņu, šokolādi, cepumus, pat hotdogus. Svarā pēc brauciena biju zaudējis tikai trīs kilogramus."Savu rezultātu uzlabot Krišjānis vairs negrib, bet gluži kā itālietis saka: Lai kāds cits pamēģina nobraukt bez apstājas ilgāk!

Paradoksāli, bet visgrūtāk esot bijis mīties pa līdzenumu, jo tad visu laiku jāstrādā ar kājām. Vieglāk bijis kalnainē, jo, ripojot nogāzē, vismaz uz kādām sekundēm varēts nekustināt kājas.Saule cepina, stundas iet, kilometri krājas. Velosipēds, starp citu, standarta "Classic Legend 1,6" (cena Ls 165), tikai ar cietāku dakšu un mīkstāku sēdekli.

 
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv