Ekipējums
Treniņi, pieredze
Sacensības
Ceļojumi
Dēku stāsti
Preses ziņas
Sarunas, diskusijas

Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Arhīvs > Treniņi, pieredze
Vai te var izkāpt "pa sauso"…?

Autors: p.p.a
Foto: Māris Rozenblats, Jānis Volajs, Kristaps Liepiņš
2007. gada janvāris, Rīga

p.p.a piedāvā nelielu fotoreportāžu no pirmā (līdz šim zināmā!) mēģinājuma draitūlingot tur, kur līdzās mēdzam kāpt izmantojot klinšu kurpes un magnēziju… :) Delikāti (!) lietojot leduskāpšanas ekipējumu - leduscirtņus un dzelkšņus, pavērās fantastiska iespēja izkāpt tur, kur klinšu kāpšanas iemaņas līdz šim nevienam nav palīdzējušas! Tomēr, jāpiebilst, ka viens otrs līdz šim siltā laikā ar plikām rokām kāptais maršruts nedevās nemaz tik vienkārši draitūlinga tehnikā.

Iespējams, šeit meklējami vissarežģītākie draitūlinga maršruti, kādi vien kāpti līdz šim Latvijā. Katrā gadījumā ir liels potenciāls kāpēju izaugsmei, jo pielietojamā kāpšanas tehnika ir visai daudzveidīga un prasa zināmas tehniskas iemaņas un labu fizisko sagatavotību.

Latvijā kāpšanas vietu nav daudz, tāpēc esiet pret tām maksimāli saudzīgi! Sakopiet un palīdziet uzturēt šīs vietas! Un atcerieties: kāpšana ir bīstama aktivitāte! Pat kvalitatīvs ekipējums ne vienmēr var pasargāt kāpējus no apdraudējuma, kas var radīt nopietnas briesmas to veselībai, un pat dzīvībai! Pieredze un zināšanas ir vienīgais, kas ļauj kaut nedaudz šo risku mazināt!

Vairāk par leduskāpšanu un draitūlingu, par ekipējumu, kuru lieto kāpjot šāda veida maršrutus, var lasīt šeit. 2007. gada 3.-4. martā, netālu no Valmieras notika draitūlinga seminārs, kuru apmeklēja divdesmit pieci kāpēji.

Vēlies pievienot komentāru par rakstu? Vēlies ko jautāt autoram? Raksti! [FORUMA TĒMA]


Kalni Alpīnisms Klinšu kāpšana Ledus kāpšana Kāpšana kalnos Ekipējums kalniem Piedzīvojumi

Brīdinājums! Šī vortāla veidotāji Jūs brīdina par to, ka aktivitātes, kuras ir saistītas ar kāpšanu un nolaišanos pa virvēm, dabīgu un mākslīgi veidotu klinšu vai ledus reljefu, kā arī atrašanos kalnu zonā, ir potenciāli bīstamas Jūsu veselībai un dzīvībai! Šo bīstamību var novērtēt tikai balstoties uz pieredzi. Savukārt pieredzi var iegūt tikai apgūstot zināšanas un praktiskās iemaņas. Mēs rekomendējam šo pieredzi iegūt zinošu un kvalificētu instruktoru klātbūtnē! Vortāla veidotāji neuzņemas nekādu atbildību par sekām, kuras var rasties izmantojot publicēto informāciju.

 
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv