Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Forums
Vai kāpsim vienā sasaitē?
Komentāri: 27; Autors: p.p.a
Tēma izveidota: 12.01.2007 12:41:43; Pēdējās izmaiņas: 17.03.2008 16:30:44

Savulaik, 80-tajos gados, kad Latvijā klinšu kāpšanas sacīkstēs dalībnieku skaits bija mērāms tuvu simtam, ļoti spēcīga konkurence bija arī mūsdienās teju vai aizmirstajā klinšu kāpšanas disciplīnā – kāpšanā sasaitēs. Vai šī, tehniskajam alpīnismam nozīmīgā, kāpšanas disciplīna "atgriezīsies"?

[1] 2

Re: Re: Romanova kauss 2008
Svetlana rakstīja: "...domāju ka cilvēkiem kas vēlās kāpt kalnos ir jāatturās arī no kāpšanas uz mākslīgām kāpšanas sienām.. Kāmdēļ? Kalnos taču nav ķeramiskās aizķeres, nav finiera sienas..." Nē, nebūt nav jāatturās! Jāizvērtē tas, ko iegūstam un jāpārdomā iespējas. Kāpšana zālē (pie mūsu zāļu kvalitātes) nespēj sniegt to baudu no kāpšanas, ko sniedz kāpšana pa dabīgu reljefu (līdzīgi, kā pārtikšana no konserviem...). :) Kāpšana, kā aktivitāte ir OK arī zālē, uz finiera! Runa ir par tā lietderību, ko darām. Un tas pats attiecas arī uz kāpšanu sasaitēs - ja trenējies sacīkstēm, kurās ir pārāk daudz "specifisku" nosacījumu, kuri ne tuvu neatbilst realitātei, patērētais laiks nav izmantots lietderīgi, ja vien mērķis ir saistīts ar kāpšanas kvalitātes uzlabošanu reālos kalnu maršrutos! P.S. Svetlana rakstīja: "Kalnos taču nekarājās virves un augšējās drošināšanas nekur nav!" Piedod, bet ir! Ne visi veic kalnu maršrutu kā pirmie, kā līderi, ar apakšējo drošināšanu, līdz ar to pat divnieka sasaitē praktiski 50% izkāpto metru rēķināmi kā veikti ar augšējo (!) drošināšanu! :)))

Autors: Kristaps (www.vx.lv), 17.03.2008 16:30:44


...
pielauju ka mazais 0.5 uz 2nieka sasaiti butu pielaujams....

Autors: marisr, 17.03.2008 13:16:26Tu ko atļaujies! Tu!!! Kur skatās cenzūra?!!!

Autors: Arhimetinātājs, 17.03.2008 13:06:38


reala situacija
...un vispar jaatlauj lietot alkohols sacensiibaaas...vismaz tuvotos realai situacijai :D

Autors: marisr, 17.03.2008 12:54:09


Re: Romanova kauss 2008
Vēl gribētos piebilst - domāju ka cilvēkiem kas vēlās kāpt kalnos ir jāatturās arī no kāpšanas uz mākslīgām kāpšanas sienām.. Kāmdēļ? Kalnos taču nav ķeramiskās aizķeres, nav finiera sienas - tas viss ir ļoti tālu no realitātes! Ir jābrauc uz klints un jākāpj tikai tur! Vēlams 3 reiz nedēļā! Tas noteikti būs ļoti tuvu realai situācijai. Un tikai ar apakšējo drošināšanu! Kalnos taču nekarājās virves un augšējās drošināšanas nekur nav! Un nedod dievs iesprādzēt atsaiti stacionārajā āķī - tas jau pavisam ir tālu no reāliem kalnu maršrutiem! Pēc tādas "mākslīgās" kāpšanas cilvēki var nejauši iemācīties kaut ko tādu kas ir ļoti tālu no reālās situācijas un nepareizi rīkosies kalnos :)

Autors: Svetlana www.traverss.lv, 16.03.2008 20:44:38


Re: Romanova kauss 2008
Es, Mik, vairs īsti nevēlos piedalīties sacensībās, kuras saistītas ar alpīnismu un kāpšanu. Pārāk daudz jau tas darīts... Pie tam, sasaišu sacensību noteikumi un nosacījumi pašreizējā situācijā ir pamatīgi atšķirīgi no tā, kā kāpšana notiek reālos apstākļos, izejot no tā - ne pārāk lietderīga nodarbe. Esam jau par to iepriekš daudz un sīki diskutējuši. Ja kāpšanas sacensības būtu vairāk tuvinātas reālajai situācijai un nodarbotos ar kāpēju izglītošanu caur situāciju modelēšanu, rodot taktiskus un tehniskus risinājumus, vairojot pieredzi, kas kalnos varētu būt noderīgi - tā būtu cita lieta. Manuprāt, tad arī būtu daudz vairāk interesentu.

Autors: Kristaps (www.vx.lv), 14.03.2008 12:48:52


Romanova kauss 2008
Tu pats labāk varēji atnāktu un vienreiz piedalīties. :-) Tad mēs arī beidzot visi varētu ievērtēt.

Autors: Miks, 14.03.2008 12:26:06


Romanova kauss 2008
Gads pagājis, klāt nākošās sacensības. Nenoliedzami, tie kas tajās darbojas, ir ieguvēji. Lai arī ir tajā sacensību - realitātes jautājumā problēmas joprojām, bet ok. Izlasīju tikko kvalifikācijas sacensību distances nosacījumus - izskatās, ka būs jautrs pasākums. :) "Visos nolaišanās etapos ir jāizmanto dulfera paņēmiens..." Gandrīz vai gribētos iet un apskatīties, kā tie cilvēki mocīsies, nolaižoties izmantojot Dulfera paņēmienu! :))) Būtu labi principiāli pieturēties pie noteikumos noteiktā, un nepieļaut citu nolaišanās paņēmienu izmantošanu...

Autors: Kristaps (www.vx.lv), 14.03.2008 11:32:04


Romanova kausa 2007 rezultāti
17. martā Lomonosova ielā 1 notika ikgadējas sacensības uz Romanova Kausa izcīnu (rīkoja alpīnistu klubs “Traverss”). Salīdzinoši ar pagājušo gadu palielinājās gan sasaišu skaits, gan dalībnieku līmenis. Mums ir liels prieks, ka šogad piedalījās arī viena sasaite no Lietuvas. Ļoti interesanta bija fināla distance, pie kuras dalībniekiem nācies krietni piedomāt. Rezultātā gandrīz visām sasaitēm bija savs maršruta iziešanas variants. Par uzvarētājiem kļuva Aleksejs Šuktomovs un Rolands Loganovskis, 2. vieta: Svetlana Gucalo, Oļegs Mirošnikovs 3. vieta: Linards Rēdmanis, Mihails Pietkevičs Sīkākus rezultātus var apskatīt šeit: http://www.traverss.lv/traverss.php?id=291 Neliela fotosessija: http://www.traverss.lv/scripts/gal/index.php3?gal=6 Tai pat laikā, paralēli uz kāpšanas sienas notika humoristiskas sacīkstes uz Tēva Fjodora («12 стульев») Kausu. No sākuma uz ātrumu bija jāizkāpj ar aizsietām acīm pa karnīzi, un pēc tam ātrākie kāpēji pa pāriem cīnījās par desu, kura bija uzkarināta pašā augšā uz karnīzes un to bija jānorauj lēcienā =) Līdzjutēji (un uzvarētāji - desas ēdāji) bija sajūsmā =) Liels paldies organizatoriem un visiem, kas palīdzēja, kā arī tiem kas piedalījās šajā pasākumā. Ļoti ceram ka nākamgad mūsu sacensību līmenis vēl paaugstināsies un izraisīs vēl lielāku atsauksmi un interesi – nāciet, piedalieties, vinnējiet!

Autors: Svetlana (www.traverss.lv), 20.03.2007 23:26:35


treniņu vietas
Starp citu uz Biķernieku trases arī var labi papraktizēties. Zem tribīnem ir vairāki āķi uz kuriem var pakāpt ar trepītēm, bet priekš staciju izveidošanas vienkārši ir paradīze =)Bet ja nopietnāk, tad tomēr sacensībās priekšroka būs tām sasaitēm, kuri labi zin tieši sienas (trenažiera) reljefu un tās īpašības, aizķeres u.c. (jo viss notiks tieši zālē). Tie cilvēki ātrāk orientēsies un izies maršrutus! Tāpēc ļoti iesaku tiem, kas vēl nav apmeklējuši Lomonosova 1, līdz 17-jām martam tomēr artast laiciņu patrēnēties pašam un patrēnēt pārinieku =)(un tur, uz vietas atradīsies vairāki cilvēki, kuri jau treniņa gaitā varēs dot derīgus padomus =)

Autors: Svetlana (www.traverss.lv), 23.01.2007 23:43:37


Kristapam. Par vietu treniņam.
Kur tiešam atrodas tāda ēka?

Autors: Vladimirs. www.traverss.lv, 23.01.2007 22:43:51


Par vietu treniņam... :)
Starpcitu, ir Rīgā tādas ēkas, kuru kāpņutelpās trenēties sasaitēm var ideāli. Viena tāda pamesta, neapsaimniekota četru stāvu ēka (valsts īpašums, telpa starp kāpņu laidieniem ~1,2x2,4 m, augstums atbilstoši 4 stāvu ēkai, vismaz 12-13 m, kāpņu margu stāvoklis ļoti labs) ir gandrīz vai pašā pilsētas centrā... :) Saskaroties ar pašvaldības pārstāvjiem (piem. municiālo policiju) nevajadzētu būt lielām problēmām - šādā veidā ne ēkai, ne sabiedrībai apdraudējums netiek radīts.

Autors: Kristaps (www.adventurerace.lv), 23.01.2007 13:48:11


svarsts
bet varetu but labs svarsts:))))

Autors: marisr, 23.01.2007 11:18:52


Re: treniņi
Nu uz Vanšu tilta tikai tādā gadījumā, ja nebaida sāpīga saskare ar policiju un pēcākie "treniņi" Aleksandra augstumos, Sarkandaugavā... :)

Autors: Kristaps (www.adventurerace.lv), 23.01.2007 11:13:10


trenini
uz vansu tilta ari var!:)

Autors: marisr, 23.01.2007 11:09:59


Komentāra nosaukums *
Komentārs
Komentāru pievienoja *
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv