Ekipējums
Treniņi, pieredze
Sacensības
Ceļojumi
Dēku stāsti
Preses ziņas
Sarunas, diskusijas

Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Arhīvs > Preses ziņas
Krievijas alpīnisti kāpj Alpos

Krasnojarskas alpīnisti kāpj uz Rietumeiropas sarežģītākajām kalnu virsotnēm

2006. gada 16. februāris

Krasnojarskas (Krievija) alpīnisti iecerējuši veikt un tieši pašreiz arī mēģina realizēt sarežģītu un bīstamu projektu "Alpi 2006" – trīs kāpēju komandas vienlaicīgi mēģina sasniegt trīs sarežģītākās Alpu virsotnes ziemas apstākļos, pa ļoti sarežģītiem ziemeļu sienu maršrutiem.

Trīs virsotņu ziemeļu sienas - Eigers, Materhorns (abas atrodas Šveicē) un Grandžorass (Francija) – šo virsotņu nosaukumi gan Eiropas valstu, gan citu pasaules valstu alpīnistiem nozīmē ļoti daudz. Visi kalnos kāpēji, kas redzējuši šo virsotņu ziemeļu sienas, mēģinājuši tajās kāpt, zina, ka šādu augstākās grūtības kategorijas maršrutu iziešana, pie tam – ziemas apstākļos, kas šogad Alpos ir visai skarbi, ir bīstams un ļoti sarežģīts pasākums.

Katras Krasnojarskas alpīnistu komandas sastāvā ir četri pieredzējuši kalnos kāpēji. Pašreiz visas trīs komandas atrodas kalnu maršrutos. Diemžēl Materhornā kāpjošās komandas sastāvs mazinājies un jau ir tikai trīs alpīnisti – viens no kāpējiem saslimis, un kritiskā stāvokļa dēļ ar glābēju palīdzību evakuēts no kalna.

 
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv