Ekipējums
Treniņi, pieredze
Sacensības
Ceļojumi
Dēku stāsti
Preses ziņas
Sarunas, diskusijas

Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Arhīvs > Ceļojumi
Ziemassvētki ar virvēm un mandarīniem

Autors: Gatis Višņevskis (Gasha) [ AUTORS?]
2007. gada janvāris, Rīga

Ideja braukt uz El Chorro Spānijā radās ļoti negaidīti. Bet tā nebūt nebija nejaušība! Knapi bijām paspējuši pieradināt degunus pie Latvijas vēsā gaisa atbraucot no Marokas novembra beigās. (Par šo pasākumu rakstiņš vēl top...) Bija ievākta informācija jau iepriekš internetā. Arī braucot mājās no Marokas, Spānijas klintis tika aptaustītas. Un atzītas par labu esam. :)

Tātad - Ziemassvētku brīvdienas. Ko darīt? Ir pats decembra sākums. Brīvdienas ir pietiekami daudz. Sniega Latvijā nav. Braukt uz Somiju pēc sniega? Neviens negribēja. Braukt uz Tatriem? Vēl kaut kur? Vajag uz siltajām zemēm?! Fiksi paskatījāmies lidmašīnas uz Frankfurti un Berlīni. Atlika Frankfurte. Varbūt tālāk uz Spāniju? Malaga, Granada, Heresa - biļetes izpirktas vai reisu nav. Atliek Murcia. Mums jau pazīstama Spānijas lidosta! Tikai viena nelaime - tā ir diezgan patālu no El Chorro. Kādi 500 km. Bet Ryanair ir ļoti pievilcīgas cenas/atlaides Hertz auto īrei. :) Faktiski divu dienu laikā nokomplektējās braucēji un tika iepirktas biļetes. Braucam pieci cilvēki, turpceļā 22., 23. decembris, atpakaļ 31. decembris un 1. janvāris. Uz vietas septiņas dienas. Neskaidrs tikai palika jautājums, kur sagaidīt Jauno Gadu... ?

Ir pienākusi 23. decembra pēcpusdiena, un ar nemieru sirdī pieci cilvēki izkāpjam uz Saulainās Spānijas zemes. Daina, Kasio, Māra, Romāns un Gasha (šo rindu autors). Nesteidzoties noīrējam auto, nospiežam gāzes pedāli un traucamies El Chorro virzienā. Atšķirībā no iepriekšējas reizes, esam labāk sagatavojušies, ir izpētītas šosejas un Kasio līdzi paņēmis "Ivaru" (plaukstdators ar GPS karti un latviski ierunātu balsi). Ivars turpmāko nedēļu sagādās daudz jautrības, pateicoties tam izvairīsimies no nevajadzīgiem piedzīvojumiem maldoties pa Spānijas ceļiem, bet iegūsim daudz citus. :)El Chorro - Eiropas ziemas klinšu kāpšanas centrs! Iebraucam tur ļoti vēlu vakarā, atrodam Finca la Campagna kempingu, noliekam auto un telti uzceļam turpat blakus. Šī nakts tad arī ir visaukstākā, kādi +4 grādi varbūt. Un pa nakti pasmidzina lietutiņš. Uz šosejas kalnos redzējām arī sniegu. Ir neskaidrs, kāds tad būs laiks? Silts? Auksts?Pirmā diena iesākas fantastiski. Saule, kalni. Silts. Lielisks skats uz ieleju! Lēnam sagaidām kempinga saimniekus, izradās, ka te vietas nav. Jārezervē ilgi iepriekš. Nu neko. Pārvācamies uz lielo kempingu El Chorro centrā. Nesteidzīgi krāmējamies un pirmajā dienā dodamies kāpt uz "Albercones" sektoru, turpat netālu. Nonākam tur jau pēcpusdienā. Klintis tādas diezgan slidenas. Nav tik asas kā Sardīnijā (Itālija) vai Marokā. Iesildāmies, cik atļauj dienas gaisma. Kā saule pazūd, tā uzreiz auksts. Saulē +20 līdz +22°C, ja ir aizvējš. Ēnā gan pavēss, tikai kādi +13 līdz +15 grādi.

Kopumā El Chorro ar kāpšanu nodarbojamies piecas dienas. Piecos dažādos sektoros. Dažādas klintis. Sektorus ir viegli sajaukt, jo te ar āķiem apsisti visi stūri. Un liekas, ka nav tādas pilnīgas informācijas vienuviet par visu to, ko iespējams vien kāpt.

"Albercones" - daži Fr.5, kaudze ar Fr.6a/b un vēl vairāki Fr.7a/b"Escalare Suiza" - ir pāris Fr.6a/b. Šeit nonākam netīšām otrajā dienā meklējot "Escalare Arabe". Britu kāpēji arī šeit apmaldījušies un nojauc mums galvu."Camino del Rey" - tas gan nav kāpšanas sektors. Tās ir betona "laipiņas" kanjona iekšpusē, būvētas 1920. gadā. Daļēji sabrukušas. Bet interesants apskates objekts, vēlams turp doties ar sistēmu un paris drošināšanas cilpām. "Camino del Rey" iepriekš mazliet apskatījām naktī, pastaigājoties pa vilcienu tuneļiem. Jāpiebilst, ka staigāt pa tuneļiem un šķērsot sliedes te ir aizliegts. Dažreiz vilcienu drošībnieki arī dežurē pie tuneļiem."Acuario" - ne pārāk populārs sektors, tālāk iekšā pašā kanjonā. Mūsu aprakstos bija tikai trīs no daudzajiem tur esošajiem maršrutiem. Šeit pakāpām trešajā dienā pēc "Camino del Rey". Daudz Fr.5+ un Fr.6a/b. Reāls "slippery horror". Es paspēju izveikt pāris norāvienus dēļ slīdošām čībām (klinšu kurpēm).

"Escalare Arabe" - viens no populārākajiem sektoriem. samēra daudz vieglie maršruti Fr.4 un Fr.5. Līdz pat Fr.7b+. Šeit arī paspējam iziet kādu garāku maršrutu un pat kādu Fr.6b."Las Encantadas" - klinšu masīvs kanjona vidū. Samērā tuvu pilsētiņas centram. Šeit ir maršruti no Fr.5 līdz pat Fr.8a+! Pēdējā kāpšanas diena šjā gadā. Pamocījām maršrutiņu ar jauku nosaukumu "Program genocīda" – Fr.6c, slidena siena, aizķeres tādas, galīgi nekādas... Citi maršruti bija daudz draudzīgāki. Šeit kādreiz ir bijušas problēmas ar privātīpašniekiem, tādēļ vietām maršrutiem apakšējie divi āķi ir nozāģēti.Kopumā laiku pavadījām ļoti jauki. Vīns, alus, olīvas, mandarīnu zagšana... Saulainie Ziemassvētki. Lielo kāpšanas azartu pazaudējam jau pirmajā dienā, un tā arī neatguvām līdz pat prombraukšanai. :) Tādēļ izkāpts kopā arī netika pārāk daudz, aptuveni kādi 20-25 maršruti. Bet cik pamanījām, tad lielākā daļa citu Eiropas valstu kāpēju arī slinkoja. Vai nu rosījās pa kempingu, vai sauļojas pie klints ar virvi vienā rokā...

Atlikušās divas ceļojuma dienas tika pavadītas nesteidzoties braucot Murcia lidostas virzienā, pie viena mazliet izbaudot Vidusjūras piekrasti un pludmales.

Ko mēs nepaspējām izkāpt? Gribējās "Amptrax" sektorā iziet vienu garo Fr.5/5+ kāpienu. Esot daļēji jāpielieto ieliktņi un frendi. Tos šoreiz pilnīgi lieki izvazājām līdzi. Vēl kaut kāds garais kāpiens bija "Zeppelin" sektorā. Gan jau, ka vēl kaut kur. Un vēl noteikti vajadzētu apskatīt (vai pat pataustīt?) Poema de la Rocca klinšu alu. Vairāku virvju maršruti, vietām ar mežonīgu pārkari. Pirms tam gan vēlams vismaz gadu zālē kačāt muskuļus. :)

Un kur tad vēl iespēja pakāpt maršrutus El Chorro kanjonā tieši no "Camino del Rey" laipiņām? Un vēl, un vēl... līdz nākošajiem Saulainajiem Ziemassvētkiem!

P.S. Jauno Gadu bija doma sagaidit Frankfurtē vai Frankfurtes lidostā. Kad bijām izlēmuši, ka nekur no lidostas tomēr projām nebrauksim, izrādījās, ka 31. decembra 21:00 visus met ārā no termināļa. Tā nu sanāca, ka 2007. gadu sagaidījām Frankfurtes centrā...www.adventurerace.lv sadaļā "Arhīvs" lasāmi vēl citi divi, Ilzes Krišlaukas un Ievas Pētersones 2006. gada nogalē rakstīti, El Chorro klinšu kāpšanas ceļojuma apraksti.

 
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv