Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Arhīvs > Treniņi, pieredze
"Kalnu Grupa" - alpīnisma apmācību kurss

Informācija atjaunota 2018. gada aprīlī

Alpīnisma tehnikas un taktikas apmācību kurss - pamatzināšanas, pieredze un jauni kāpšanas biedri! Zināšanas un pieredze, kas nepieciešama Tavai drošībai kalnos!

Vai esi domājis kāpt kalnos? Vai vēlies apgūt iemaņas, kuras atbilst mūsdienīgai kalnos kāpšanai? Vēlies paaugstināt savu līmeni kāpšanā un padziļināt zināšanas par alpīnismu, kalniem un dažādiem kāpšanas veidiem? Varbūt vēlies mācīties nākošajā "Kalnu Grupas" kursā?! Piesakies.

Pirmā līmeņa apmācību kursa Programma (Word dokuments), lasāma arī krievu valodā - Программа (Word документ)
Otrā līmeņa apmācību kursa programma tiek gatavota katrā gadījumā atsevišķi, pēc nepieciešamības, iespējām un kāpēju vēlmēm! Jau vairāki šādi apmācību kursi veiksmīgi novadīti. Ja ir interese par šādu iespēju - raksti!

Kā notiek mācību process? Vēlies ielūkoties iepriekšējo "Kalnu Grupu" apmācību norisē? Lūk, divas reportāžas par to: klinšu kāpšanas izbrauciens uz Sardīniju maija sākumā un kursu noslēdzošais pasākums Alpos. Vortāla arhīvā var sameklēt arī daudzus citu iepriekšējo grupu treniņu un kalnu izbraucienu aprakstus. Ja esi Facebook lietotājs, tad vari pasekot līdzi Kalnu Grupas apmācībām www.facebook.com/kalnugrupa lapā.

Pieņēmi lēmumu jau tagad? Piesakies un tiksi iekļauts 1. līmeņa apmācību kursa interesentu sarakstā. Pirmā nākošās "Kalnu Grupas" tikšanās 2018. gada oktobrī!


No Latvijas mazajiem "leduskritumiem" un nelielajām "klintīm" Latvijas sadaļas nodarbībās līdz...


...īstajām klintīm Sardīnijā un patstāvīgiem kāpieniem "lielajos" kalnos Francijas Alpos!

Biežāk uzdotie jautājumi pirms "Kalnu Grupas":
a) Kad notiks pirmā tikšanās?
b) Ir dzirdēts par "fiziskās sagatavotības testiem" pirms "Kalnu Grupas", vai tādi būs?
c) "Kalnu Grupas" programmā minēta "gatavība iegādāties papildus ekipējumu" - ar kādiem izdevumiem gada laikā vajadzētu rēķināties?

Atbildes:
a) Pirmā tikšanās "Kalnu Grupai" - tradicionāli rudenī, oktobrī.
b) Pirmajai tikšanās reizei parasti seko otrā - neliels kopējs iepazīšanās treniņš, kurā izpildāmi divi vingrinājumi, tomēr tie nav uzskatāmi par "testu", bet gan palīdz iepazīt un apzināt to situāciju, no kuras sākam kopīgo darbu.
c) Alpīnisms mūsdienās nav plaša proletariātu masu nodarbe, kā tas bija senākos laikos (piemēram, pagājušā gadsimta 70.-80. gados bijušajā PSRS), tas ir visai ekskluzīvs dzīves veids, kas prasa vidēji lielus ieguldījumus, un ar to jārēķinās. Ekipējums, apmācība, ceļojumi... Tomēr šīs investīcijas tiek veiktas Jūsu drošībā un labsajūtā! Konkrētas summas? Lai arī dalības maksa šajā kursā nav pat ne trešdaļa no šeit minētās summas, vismaz no1900 līdz2100 Eiro gada (!) laikā (atkarībā no jums pieejamā ekipējuma u.c.), tā ir realitāte pēc "minimuma programmas"...


Ja izlasītais Tevi ieinteresējis, lasi tālāk! :)

Prasme ir apdāvinātība pielietot savas zināšanas jebkurā mākslas vai zinātnes jomā. Lai arī alpīnisms nav ne māksla, ne zinātne, drīzāk gan šo abu sintēze :) , kalnos kāpšanā tieši "prasme" ir viena no svarīgākajām īpašībām. Un to var apgūt tikai kāpjot. Bet arī teorētiskajām zināšanām ir ļoti liela (brīžiem – pat nenovērtējami būtiska!) nozīme.

"Kalnu Grupas" apmācības kursa mērķi ir sekojoši:
radīt iespēju teorētiski un praktiski apgūt, pilnveidot un nostiprināt maksimāli drošas kalnos kāpšanas iemaņas Latvijā;
organizēt plānveida praktiskās nodarbības Latvijā un kalnos kāpšanas izbraucienus ārpus Latvijas, kuru laikā būtu iespēja papildināt un praksē nostiprināt iegūtās zināšanas, kāpjot kopā ar citiem, t.sk. pieredzējušākiem kāpējiem;
iepazīt jaunus kalnā kāpšanas partnerus, veidot kontaktus ar citiem kāpējiem;
palīdzēt kāpējiem orientēties ekipējuma, treniņu metodikas, tehnisko paņēmienu, kalnu rajonu un maršrutu izvēlē;
caur pieredzi attīstīt kalnos kāpēju patstāvību, tiekšanos uz izaugsmi un motivāciju.

Šis ir jau krietnu laiku "izsapņots" projekts, kura saknes meklējamas deviņdesmito gadu sākumā, kad tapa pirmā autorprogramma "Vertikāle X" – TV projekts par piedzīvojumiem un izaicinājumu. Tai sekoja pavisam cita "Vertikāle X" – ar mērķi caur piedzīvojumu sacīkstēm iesaistīt alpīnismā jaunus cilvēkus, kas vēlētos nodarboties ar kalnos kāpšanu. Tapa interneta lapa, tika organizēti pasākumi, uzrunāti cilvēki... Pašreiz iespējams teikt, ka "Vertikāle X" bijis VeiXmīgs projekts! Un "Kalnu Grupa" ir tam lielisks pierādījums. "Kalnu Grupas" apmācības notiek no 2004. gada nogales, kad tika nokomplektēta pirmā kursantu grupa. Daļēji teorētiskās un praktiskās nodarbības notiek Latvijā, maksimāli izmantojot esošās iespējas (tajā skaitā rīkojot kopīgus treniņus un seminārus), daļēji – dodoties kopīgos izbraucienos uz Alpiem un Sardīniju. Vai būs arī nākošā "Kalnu Grupa"? Tas atkarīgs no interesentu aktivitātes un skaita.

Protams, ne es, ne kāds cits instruktors vai gids Jums pilnībā neradīs to iekšējo motivāciju, kas varētu Jums likt attīstīt un pilnveidot savas zināšanas un iemaņas (prasmes) kalnos kāpšanā, ne es, ne kāds cits Jums nekad neiemācīs "100% drošu" kalnos kāpšanas taktiku un tehniku, bet šī "kursa" mērķis ir sniegt Jums maksimāli daudz informācijas, kura varētu Jums palīdzēt sasniegt to, ko vēlaties, nokļūt vietās, par kurām sapņojiet (un varbūt pat vēl neuzdrošināties sapņot...).

Kristaps Liepiņš
alpīnists
Francijas alpīnisma savienības brīvprātīgais instruktors
(sertifikāts Nr. INTER 98/005 un Nr. INTER 99/002)


P.S. Vēlaties pievienoties "Kalnu Grupai" un apgūt alpīnisma un kalnos kāpšanas prasmes kādā atsevišķā izbraukuma kursā? Rakstiet (e-pasts norādīts sadaļā "Kontakti")! Vēlies ko vairāk uzzināt? Vari sazināties arī ar twitter.com/vx_lv palīdzību vai ienākt Kalnu Grupas Facebook profilā.


Vēlaties apgūt klinšu kāpšanu, klinšu alpīnisma pamatus vai leduskāpšanu un draitūlingu? Gan ārpus Latvijas, gan Latvijā!?
Periodiski notiek atsevišķu grupu komplektēšana izbraucieniem gan uz tuvākām un tālākām klintīm (piemēram, klinšu kāpšanas un klinšu alpīnisma pamatu apgūšana Sicīlijā), gan uz kalniem (piemēram, ledus kāpšanas, draitūlinga un ziemas alpīnisma pamatu apgūšana Alpos), arī tālāki kalnu ceļojumi un ekspedīcijas uz Gruziju, Tadžikistānu, Kirgizstānu un citām valstīm. Iespējamas arī individuālas (1:1) nodarbības, nodarbības nelielā grupā (1:2; 1:3 u.c.), kā arī nodarbības uzņēmumiem, kopā ar darba kolēģiem... Informācija par visiem jaunākajiem pasākumiem lielākoties parādās Kalnu Grupas Facebook profilā. Tomēr, varam tikties un runāt par Jums interesējošu programmu, vietu un laiku! Ja ir interese – rakstiet!
Jauns apmācību kurss kāpējiem ar pieredzi! "Tradicionālā drošināšana klinšu maršrutos" Kursa programma (Word dokuments)

Ekipējuma saraksti:
"Kalnu Grupas" Sardīnijas (pavasara) brauciena ekipējuma saraksts (Word dokuments)
Sardīnijas piedzīvojumu nedēļas ekipējuma saraksts (Word dokuments)
Monblāna (vasaras) brauciena ekipējuma saraksts (Word dokuments)
Alpu ledus (ziemas) brauciena ekipējuma saraksts (Word dokuments)
Sicīlijas klinšu brauciena ekipējuma saraksts (Word dokuments)
"Kalnu Grupas" Alpu (vasaras) brauciena ekipējuma saraksts (Word dokuments)


Kalni Alpīnisms Klinšu kāpšana Ledus kāpšana Kāpšana kalnos Ekipējums kalniem Piedzīvojumi

Brīdinājums! Šī vortāla veidotāji Jūs brīdina par to, ka aktivitātes, kuras ir saistītas ar kāpšanu un nolaišanos pa virvēm, dabīgu un mākslīgi veidotu klinšu vai ledus reljefu, kā arī atrašanos kalnu zonā, ir potenciāli bīstamas Jūsu veselībai un dzīvībai! Šo bīstamību var novērtēt tikai balstoties uz pieredzi. Savukārt pieredzi var iegūt tikai apgūstot zināšanas un praktiskās iemaņas. Mēs rekomendējam šo pieredzi iegūt zinošu un kvalificētu instruktoru klātbūtnē! Vortāla veidotāji neuzņemas nekādu atbildību par sekām, kuras var rasties izmantojot publicēto informāciju.

 
  pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv