Ekipējums
Treniņi, pieredze
Sacensības
Ceļojumi
Dēku stāsti
Preses ziņas
Sarunas, diskusijas

Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Arhīvs > Preses ziņas
Gaisa balonā uzlecošās saules zemē (foto!)

No 18. līdz 26. novembrim Japānā, slavenās Twin Ring Motegi auto sacīkšu trases apkārtnē, Tochigi prefektūrā notika 17. Pasaules čempionāts gaisa balonu sportā. Šajās gaisa kuģotāju prestižajās sacensībās, piedalījās 63 piloti no 32 pasaules valstīm. Latviju pārstāvēja kluba "Altius" komanda ar gaisa balonu "RĪGA - Iedvesmas pilsēta" ("Riga Racer"). Komandas sastāvā - pilots Gunārs Dukšte, apkalpes locekļi Ainārs Brumermanis un Uldis Skroders.

Izsakot pateicību Gunāram Dukštem un viņa komandai, p.p.a piedāvā nelielu fotoreportāžu no Japānā notikušā pasaules čempionāta norises.Gunārs Dukšte: "Salīdzinot Japānu ar Latviju – ir jau tur skaisti, sakopti, mūsdienīgi, modernās tehnoloģijas u.c. (un lidojot tam visam pāri, no gaisa labi izskatās pat izgāztuves), bet Japānas saspiestība, lauku cilvēku skarbie dzīves apstākļi, māja pie mājas 200 kvadrātmetros zemes… Pēc nepilnām divām Japānā pavadītajām nedēļām, atgriežoties mājās, pirmais ko visiem teicu – mēs dzīvojam Paradīzē! Lai kur arī mēs neceļotu, lai kur arī dotos, vislabākais, kas ar mums var notikt, ir atgriešanās Mājās."

Diemžēl, nopietni konkurēt ar pasaules labākajiem sacensību pilotiem mūsu komandai bija grūti, jo Gunāram šogad trūkst augsta līmeņa sacensību pieredzes, savukārt Aināram un Uldim tā bija debija gaisa balonu čempionātos vispār. Tomēr komanda pirms starta bija cīņasspara un apņēmības pilna, lai vismaz dažos lidojumos nopietni pacīnītos ar visiem konkurentiem.

Japānas rudenīgajās debesīs ik rītu un vakaru vienlaikus pacēlās vairāki desmiti romantisko gaisa kuģu. Saspēlē ar vējiem tika noskaidroti meistarīgākie un veiksmīgākie piloti. Pēc spraigām 8 dienu cīņām par jauno pasaules čempionu kļuva ASV gaisa kuģotājs John PETREHN. Lai arī Gunāra Dukštes vadītā Latvijas komanda pēc oficiālajiem rezultātiem palika tikai 53. vietā, gūta lieliska pieredze!

Paldies Latvijas komandas atbalstītājiem: Rīgas domei, Sony pārstāvniecībai Latvijā "Sony Baltic" un SIA "Elektrons".

Informācija par čempionāta programmu un dalībniekiem pieejama čempionāta mājas lapā (www.balloon2006worlds.com).

Lidosim kopā!
ALTIUS

Interesē, kā kļūt par gaisa balona pilotu? Informācija par pagājušā gada gaisa balonu pilotu apmācības kursu apskatāma šeit.

 
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv