Forums
Par sistēmām (iekarēm, sēdeklīšiem)
Komentāri: 27; Autors: p.p.a
Tēma izveidota: 30.10.2006 19:47:30; Pēdējās izmaiņas: 01.12.2006 11:05:10

Lai kā mēs arī to sauktu, mērķis tai ir viens – noturēt mūsu ķermeni tur, kur to vēlamies noturēt - drošināšanas virves galā, drošā un ērtā stacijā uz klints vai ledus nogāzes, pie Via Ferrata trosēm vai kur citur. Tie, kas ilgstoši pavadījuši laiku karājoties sistēmā virves galā (kalnos, klintīs, piedzīvojumu sacīkstēs, veicot augstuma darbus) vai krituši brīvā kritienā noraujoties no sienas, labi zina, kāda nozīme drošai, ērtai un apstākļiem piemērotai sistēmai (raksts par tām lasāms šeit).

[1] 2

Re: lhotse
Savulaik esmu lietojis vienu Lhotse (Polija) sistēmu, bet tas bija ļoti ļoti sen, pirms kādiem 13 gadiem vismaz. Droši vien, ka jaunas paaudzes sistēmas arī poļiem ir krietni labākas. Mani gan nedaudz uzmanīgu dara šī modeļa papildus ekipējuma piekabināšanas cilpas vidukļa jostas sānos, jo ļoti ir pierasts pie Petzl plastikāta formā atlietajām, kurās karabīņu iekabināšana/izkabināšana varētu būt par kādu "bikīt bikīt" vieglāka, bet atšķirību tajā sajust 1 gadījumā no 100... :)

Autors: Kristaps (www.adventurerace.lv), 01.12.2006 11:05:10


lhotse
hmmm man pašam pagaidām ir bijušas tikai LHOTSE firmas sistēmas piemēram modelis VERDON man liekas tīri praktisks un ērts arīdzan... http://www.lhotse.eu/index.php?cms=102&id=140

Autors: rūdis.p, 30.11.2006 10:49:54Nu tad iesaku "džentelmeņa komplektam" izvēlēties Petzl Pandion / Tetrax / Corax (pēc konforta vēlmēm, cenā no 28 - 42 Ls) + 3 gab. Petzl A'mD M17 karabīnes (ar aizskrūvējamu aizdari, nedaudz dārgākas, ~11 Ls, bet lietošanā sevi ļoti pierādījušas!) + 6 mm palīgvirvi cilpiņām. :) Mezglu rakstā (Arhīva sadaļā Ekipējums) ir precīzi aprakstīts par to izveidošanu.

Autors: Kristaps (www.adventurerace.lv), 07.11.2006 13:13:15Ar "tautas klase" domāju sistēmu, kas der plašām tautas masām bez īpašām iemaņām vienkāršos maršrutos, t.sk. piedzīvojumu sacīkstēs. Tiko ielūkojos arī internetveikalu piedāvājumā (konkrēti, Ceļotājs). Ja piedāvāto sistēmu skaits vēl ir samērā neliels, tad karabīņu gan ir daudz. Tur taču var pavisam apjukt? Ja es pareizi noprotu, tad "džentelmeņa komplekts", noderīgs PS un arī reālos kāpienos ir sistēma + karabīne + 2 cilpas + 2 karabīnes, ja?

Autors: karlis, 07.11.2006 12:58:49Ko Tu domā ar "tautas klases" sistēmu? Ja tikai piedzīvojumu sacīkstēm "tautas klasē", tad tur visbiežāk sistēma vispār nav vajadzīga, vai "tautas klase" ir kaut kas vienkāršs lietošanā un lēts?

Autors: Kristaps (www.adventurerace.lv), 07.11.2006 12:50:11Kur vislabāk var iegādāties tādu vienkāršu, tautas klases sistēmu un cik tāda orientējoši maksā? Jūtu, ka ir vajadzība beidzot izdarīt pirkumu, citādi visu laiku sanāk svešas sistēmas aizņemties... :)

Autors: karlis, 07.11.2006 12:30:23"brīnījās, kāpēc notrūka cilpa(šajā gadījumā inventāra cilpa), pie kuras viņš mēģināja piekabināties" Prieksh kam tad bija tas prasmju paarbaudes? Es domaaju, pat ne domaaju, biju paarliecinaats, ka tie, kas neiztur paarbaudi - un shis ir viens no gadiijumiem, kas nu noteikti neiztur paarbaudi, komandu paarcelj klasee ar mazaakaam tehniskaam prasiibaam! Jo savaadaak kaada gan jeega taam visaam paarbaudeem bija? Ko tad tur paarbaudiija? Taapeec arii peec tam bija texti, ka Sporta klasei jau nu gan nevajadzeeja likt KP 8m augstumaa berzaa! Taapeec bija laiciigi pazinjots, kas tiks prasiits Prasmju paarbaudees, bija laiks sagatavoties, gan individuaali treneejoties, gan komandas treninji un ja pietruukst zinaashanu vai prasmju tad var piesaukt pieredzeejushaakus cilveekus no malas! Tas jau nav nekas pazemojosh vai apkaunojosh, ka tu nezini, bet neveeleeshanaas uzzinaat tas gan buutu nosodaami! Arii muusu komanda izmantoja "paliidziibu no malas" lai sagatavotos paarbaudeem! Jo liidz tam mees kaa komanda SOT tipa laivu redzeejaam pirmo reizi! Vai tas muus padara sliktaakus - nedomaaju viss!

Autors: Folklorizeejusies Personiiba / Robis (TA), 07.11.2006 10:53:37


Attēls
Rīga Challenge testos pirms sacīkstes viens puisis bija sistēmu pamanījies uzvilkt ar priekšu uz aizmuguri un brīnījās, kāpēc notrūka cilpa(šajā gadījumā inventāra cilpa), pie kuras viņš mēģināja piekabināties. Tā kā, iespējams, ka šad tad tas varētu noderēt???

Autors: Jurģis, 07.11.2006 10:12:11Vecīt, nemaz nesmejies, ja Tu redzētu cik bieži cilvēki uzvelk sistēmas nepareizi! Pilnīgi trakam reizēm jāpaliek. Viens no labākajiem gadījumiem - puisis no nopietnas kāpšanas kompānijas Ieriķos uz ledus kāpj. Es garāmejot uzmetu skatienu uz sistēmu - māmiņ, centrālā cilpa ievērta iekšpusē, ja būtu rāviens, norautu to jostas daļu, ka... Saku - vecīt, Tev sistēma nepareizi. Viņš: "A zinu, man viņa jau gadu tā, laikam brāķis, būs jāmaina..." Kāds tur brāķis, tikai jāāttaisa viss vaļā, jāsakārto. Vienu tādu pašu kadru uz torņa izķēru, no Jelgavas, tas pats. Par kabināšanos "krusteniski" vai pie augšējās horizontālās cilpas nemaz nerunāsim... Smiekli smiekliem, bet tas var beigties arī letāli.

Autors: Kristaps (www.adventurerace.lv), 06.11.2006 19:43:13


:)
nu ja jau ir iestraadaats atteels tad jau ta sistema i iistaa :))) biezhi sanaak nepareizi uzvlikt sisteemu?

Autors: RL, 06.11.2006 19:36:38


Petzl jaunās sistēmas "Adjama" un "Sama"
Sestdien apskatīju un papētīju Petzl jaunās sistēmas "Adjama" un "Sama", paraugus, kas nonākuši arī Rīgā: ļoti interesantas un galvenais - vieglas. Vēl interesanta nianse: uz centrālās cilpas iestrādāts attēls, kurā parādīts, ka nolaišanās un drošināšanas ierīce kabināma pie centrālās cilpas, savukārt virve iesienama divās horizontālajās nesošajās cilpās, kas savienotas ar centrālo. Domāju, ka "Sama" būs nākošā sistēma, kuru iegādāšos tieši klinšu maršrutu kāpšanai, kad tā parādīsies pārdošanā. :)

Autors: Kristaps (www.adventurerace.lv), 06.11.2006 10:20:49"Double Back" sprādzes, kuras lieto Petzl ir patiešām labas lietošanā, jo pirms tam lietojot sistēmas ar vienkārtīgo sprādzi, ir arī pašam bijuši gadījumi, kad uzsākot kāpšanu, pēkšņi pamani, ka josta sprādzē izvērta tikai vienā virzienā un uzraksts uz sprādzes redzams... DANGER! Ir tādas vienkārtīgās sprādzes uz kurām ir šis uzraksts, kuru nevar redzēt, ja josta izvērta abos virzienos. :) Tomēr labāk ar "Double Back", viennozīmīgi. Runājot par iesiešanos centrālajā cilpā, jā iespējams strādājot ar bērniem tas ir OK, bet pieaugušie kāpj riskantākus maršrutus, kāpj vairāk ar apakšējo drošināšanu, ir smagāki un var "lidot" nopietnāk, līdz ar to iesiešanās "Double tie-in point" veidā būtu ļoti ļoti rekomendējama.

Autors: Kristaps (www.adventurerace.lv), 01.11.2006 11:35:55


Re: gear sling
diskusuja par centrālās cilpas izmantošanu ir uz cilvēku lūpām jau vairākus gadus. galvenais jautājums kāpēc tajā nevar sieties vai ieāķēties ar karabīni, ja tā ir stiprākā drošības jostas sastāvdaļa. Nu tad beidzot Singing Rock kā viens no pirmajiem ražotājiem part iesaka sieties centrālajā cilpā - īpaši strādājot un darbojoties ar iesācējiem un bērniem, jo tādā veidā ir vizuāli vieglāk pārbaudīt vai kāpējs ir iesējies pareizi. Pretēji, izverot virvi paralēli centrālajai cilpai, ir viegli kļūdīties un to nav viegli pamanīt, bet "pilota" kļūda šeit nav pieļaujama.

Autors: Normunds, 31.10.2006 17:58:07


ērti
Daudzi ražotāji pēdējā laikā sākuši ražot sistēmas, kurām visas siksnas ir ērti savelkamas un atbrīvojamas (nevajag vairāk siksnu drošības nolūkos vērt otro reizi caur sprādzi u.tml.). Tas, manuprāt, arī ir būtisks apstāklis, izvēloties sistēmu.

Autors: NormundsP, 31.10.2006 17:30:33pielauju ari variantu, ja virvi iesietu centralaja cilpa, tad taa varetu traucet citu ieriicu lietosanu, kas ir biezaka neka virvju iesiesana! (piem drosinasanas ierices, karabines un mko tur vel!)

Autors: MarisR, 31.10.2006 15:24:10


Komentāra nosaukums *
Komentārs
Komentāru pievienoja *
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv