Ekipējums
Treniņi, pieredze
Sacensības
Ceļojumi
Dēku stāsti
Preses ziņas
Sarunas, diskusijas

Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Arhīvs > Sacensības
Parīze – Dakāra… ar velosipēdu! (Finišs!)

Autori: HAWAII EXPRESS komanda
Foto: no komandas mājas lapas

2006. gada 10. septembrī 10.00 tika dots starts pirmo reizi organizētajam rallijam "Parīze – Dakāra"… ar velosipēdiem! Arī HAWAII EXPRESS komanda četru cilvēku sastāvā (Latviju tajā pārstāvēja velobraucējs Roberts Draugs), uzsāka šo distanci, lai censtos pievarēt vairāk kā 7000 kilometrus garu ceļu. Komandas dienasgrāmatas pirmās daļas lasāmas šeit: [Eiropa]; [Āfrika].


Līdz Dakārai vairs tikai 289 kilometri!

Komandas dienasgrāmatas nobeigums (Senegāle un finišs Dakārā)

Viss!
13.11.2006.
Pēc divām dienām mēs esam ārā no Tuksneša, viss apkārt jau ir zaļāks un dzīvīgāks. Šodien nakti pavadām pie upes, kas liek justies tiešām labāk!

Šodienas posms bija ļoti viegls, nekur neviens vairs neskrien, visiem viss vienalga, bet jo tuvāk esam finišam, jo lielāks uztraukums, jo laikam tiešām Hawaii Express komanda būs pirmā, kas uzvarējusi un pieveikusi veloralliju Parīze-Dakāra! Šodienas etaps 110 kilometri - viss bezceļš.Nepatīkamāks fakts, ka uz ceļiem daudz beigtu dzīvnieku, nevienam pat prātā neienāk viņus apglabāt! Bet rīt būs jau Senegāla, pēdējā mūsu rallija valsts. Mums jābūt stipriem!

Pēdējā valsts!
14.11.2006.
Tikai daži ir ekstrēmi puiši mūsu starpā, kas vēl nav ne reizi pateikuši, ka šīs ir viņu pēdējās sacīkstes... Lielākā daļa to atkārto katru dienu: "Viss, man pietiek!" Priitam trīc kājas ar katru brīdi vairāk, jo viņš tak ir pirmais, jā pirmais!50 kilometrus pirms Senegālas bija pilnīgs bezceļš, bet joprojām visiem viss ir vienalga, visi brauc mierīgi un nav nekāda saspringuma. Uz robežas pavadījām dažas stundas, kur atkal neliels uztraukums, jo, lai nokļūtu Senegālā, vajag vīzu. Protams, mums viņas ir, bet tas nav šķērslis uztraukumam! ;) Pēc Mauritānijas liekas, ka esam nonākuši normālā sabiedrībā - te vismaz visi dzīvo MĀJĀS! :)Rītdien pēdējā brīvdiena - Saint Louis. Jau nedaudz sāk pietrūkt Mauritānijas tuksnešu kempingi, kur valdīja tāds klusums, tāds klusums... pat varēja dzirdēt, kā rit asinis... :)

200 metru "beibes"!
15.11.2006.
Mēs jau esam nolēmuši, ka nākamās sacīkstes, kur Hawaii Express komanda varētu startēt, ir RAAM. Apkārt Amerikai - Race Acrross America.200 metru "beibes"! Kāpēc? Tāpēc, ka 200 metru garumā viņas mums bija gatavas pārdot jebko!

Nobraukti jau 7000 km!
16.11.2006.
Tagad izrādās, ka kopā būs kādi 100 kilometri vairāk, nekā organizātori teica iepriekš! Tagad tas liekas tik daudz! Bet no otras puse, līdz finišam ir palikuši tikai 2 etapi, tikai 2 etapi! Nevar pat noticēt!Rīt būs interesanta sacīkste, jo trīs vietējie braucēji brauks kopā ar mums līdz finišam. Protams, viņiem nav jaunākie velosipēdi, bet tas jau nav galvenais! Pats labākais jau ir tas, ka varēsim paskatīties, kādā līmenī ir Senegālas riteņbraucēji! :)

Tagad jau mēs visiem dāvinām lietas, ko varam neņemt atpakaļ uz mājām. Visi ļoti priecājas! Un mēs esam ieguvuši Senegālas futbola kreklus! Lūk, tā! :)Pēdējais īstais etaps!
17.11.2006.
No rīta sākām paagri, pulksten 7.30 un ziniet, bija tikai +18 grādi, īstenībā, bija auksti, likās, ka vajag meklēt citas, siltākas drēbes. Bet, kad uzlēca saule, ātri temperatūra pakāpās līdz +28 grādiem - tad bija OK! Jau iepriekšējā vakarā jutām, ka holandieši kaļ kaut kādus plānus, kaut ko dikti runā, cītīgi tīra riteņus, maina kameras, tāda sajūta, ka viņi ir gatavi uz jebko, lai tikai reizi spētu uzveikt Hawaii Express komandu! Bet ja jau viņi tā dara, tad jau mēs arī varam ko izdomāt... Kā jau iepriekš rakstījām, pēdējās dienas ar mums brauks vietējie senegālieši, un mēs izdomājām, ka viens no viņiem varētu pārstāvēt Hawaii Express komandu, tādēļ iedevām vienu no lietuvieša komplektiem. Vietējais senegālietis bija tik priecīgs un pagodināts, ka varēs startēt kā Hawaii Express braucējs, bet ja Jūs redzētu holandiešus... Viņi bija šokā. Viņi bija tādā nesaprašanā! :)Šodienas etaps bija pēdējais īstais etaps, jo rītdien uz Dakāru mēs dodamies mierīgi, kā viena liela ģimene!

Sacīkste sākās mierīgi - 11 cilvēku grupiņa. Mēs braucām mierīgi. Tā arī nobraucām 62 kilometrus līdz pusdienu vietai. Bet pēc pusdienām... Protams, neviens cits kā holandieši ar Lielo Robu priekšgalā! Viņi muka, aizmuka un brauca tik ātri, cik ātri vispār spēj... Visu, lai tik reizi uzveiktu Hawaii komandu... Mēs, protams, noķērām holandiešus, un gala rezultātā finišējām četratā, Priits un Margus no Hawaii Express, Lielais Robs un vietējais senegālietis. Mazais Robs bija saķēries un diezgan pamatīgi kritis, Klauns kaut kur nomaldījās, kā rezultātā finišēja divas stundas pēc mums...Dubultuzvara!
18.11.2006.
Yeeeeeesssssss! Yiiihaaaaa!

Hawaii Express komanda ir iegājusi vēsturē kā pirmā komanda, kas uzvarējusi velorallijā Parīze-Dakāra!Tagad mēs nedaudz pazūdam, bet jebkurā gadījumā paldies visiem, kas sekoja un atbalstīja mūs - Hawaii Express komandu! PALDIES!

[ VELOBRAUCIENA FOTO GALERIJA]

 
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv