Ekipējums
Treniņi, pieredze
Sacensības
Ceļojumi
Dēku stāsti
Preses ziņas
Sarunas, diskusijas

Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Arhīvs > Ceļojumi
Tauta vēl (Tautavel) Francijā

Autors: Arta Millere [ AUTORE?]

Ja jau 450 000 gadus atpakaļ Franču Katalonijas klinšainās alas pievērsa uzmanību homo erectus (tas nebūt nenozīmē to, ko varbūt daži iedomājas, vienu eksemplāru no šiem vīriņiem var apskatīt vietējā "pirmsvēstures" muzejā Tautavel ciematiņā), tad mūsdienās turp dodas klinšu gardēži, jo galdā tiek likti pāri par 400 maršrutiem sporta klinšu kāpšanai. Šis reģions ir gan slavens arī ar saviem sarkanvīniem un saldajiem liķieriem...

Viens no apgabaliem ir Tautavel, kas atrodas 30 km no Perpignan Dienvidfrancijā, turpat netālu savus klinšu sānus silda Vingrau. Minētais "pārītis" ir gana labs, kad sagribas "paspēlēties ar akmeņiem".

Vingrau rajonā atrodas vairāki klinšu kāpšanas "sektori" (klinšu kāpšanai piemērotas, no bīstamiem klinšu fragmentiem attīrītas un ar drošināšanu aprīkotas vietas, kurās ir vairāki kāpšanas maršruti), viens no tiem ir pamatīgs kaļķakmens bluķis vairāk kā 2 km (!) garumā, kurā maršruti vijas no 20 m līdz 120 m augstumā visdažādākajām gaumēm.

Aprakstīšu nedaudz plašāk par Tautavel, jo pabiju tur divas reizes. Šajā rajonā neatrast klinšu monolītus padomju blokmāju stilā, toties tur ir daudz mazu sektoru, kas vasaras karstumā ļauj izvēlēties kāpšanu ēnas pusē, protams, ka turpat blakus var izsviedrēties saulītē un nopeldēties ezerā vai upītē, kā arī pusdienlaikā aizbraukt uz ciematiņu baudīt vietējo virtuvi ar izslavētajiem vīniņiem.


Ceļš pa upi uz Destin Farceur, La Plage u.c. klintīm

Vairākas klintis (piemēram, Initiation, Destin Farceur, La Plage) atrodas padziļā kanjonā, kur tek upīte. Lai līdz tiem nokļūtu, nekas cits neatliek, kā izbrist ezera seklāko daļu un tālāk lavierēt, izvēloties ūdens nogludinātos akmensbluķu pastāvos krastus vai čāpot pa paseklo un silto upīti, cenšoties nepaslīdēt. Pāris maršrutu sākas tik ļoti tuvu ūdenim, ka apakšā stāvošajam drošinātājam jāpielieto akrobātikas elementi, lai nesamērcētu drošināšanas virvi. Dažas klintis atrodas gandrīz viena virs otras, veidojot tādas kā kāples. Dažviet pat var kāpt garos (krietni vairāk kā 30-40 m) maršrutus. Sektora daļa La Plage tika speciāli ekipēta ar drošības aprīkojumu (klinšu āķiem, drošināšanas stacijām) 1998. gada Francijas jauniešu čempionātam.

Kā jau daudzas klintis Francijā, arī šajā rajonā ir kaļķakmens klintis, un kā jau Francijā, drošināšanas āķi vietām mēdz būt ļoti patālu viens no otra. Šeit var atrast visu - gan pārkares, kaļķakmens notecējumus, kas veido tādas kā piedzītas vēnas klintīs, maršrutiņus "uz pirkstiņiem" ar caurumiem, "kabatām", ūdens pilienu "izsistām" bedrītēm, uz berzīti u.t.t.


Mans pirmais 6b on sight

Tautavel un Vingrau apmeklēt vislabāk būtu pavasarī vai rudenī, lai nebūtu pārlieku karsts, bet arī jūlijā, atrodoties ēnā, ir ļoti patīkama kāpšana. Būtu vēlams līdzi ņemt kādu garāku virvi, jo daži maršruti pārsniedz 35 m augstumu. Vienīgais klimatiskais bieds bez lietus te būtu stiprais vējš tramontana, kas bieži vien padara nekāpjamus daudzus maršrutus. Tāpat ir jāievēro dabas liegumu zonas, kur kāpšana ir aizliegta.

Protams, Tautavel nav tik populārs kāpšanas rajons kā Verdona, bet daudzi kāpēji saka, ka šeit atrodoties varbūt pat visskaistākais 8b (Axe d`Ailes) kāpšanas maršruts visā Francijā.


Atpūtas diena - 6a Le Chateau klintī

Šī varētu būt vieta, kur mierīgi atpūsties kādu nedēļu, nesteidzoties pakāpt, vērojot garām lidojošos ērgļus, pabūt pie dabas saulainās krūts un praktizēt franču valodu vietējos ciematiņa krodziņos.

Vēlies pievienot komentāru par rakstu? Vēlies ko jautāt autoram? Raksti! [DISKUSIJU FORUMS]

 
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv