Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Forums
Kalnu apavi: kāpieniem un pārgājieniem
Komentāri: 37; Autors: p.p.a
Tēma izveidota: 13.10.2006 21:49:22; Pēdējās izmaiņas: 16.11.2011 16:44:31

Viss par un ap kalnu zābakiem, to izvēli, lietošanas niansēm un dažādiem ieteikumiem, pieredzi, baumām... Zābakki tehniskiem kāpieniem, sniegam, ledum, trekingam... Ja esi kāpis kalnos, ja esi valkājis zābakus, tad arī Tev droši ir savs viedoklis?! (Sadalīta, kompilēta diskusija, Red.)

[1] 2 3

nevajag antireklāmu
Man ir viens pāris "botveidīgo" ar kuru staigāju ikdienā un reizēm arī piedzīvojumos, reizēm tie ir arī ar brišanu pa ūdeni, citreiz ar kāpšanu, vēl ir sandaļveidīgo pāris, kas arī tiek pakļauts dažādām nežēlestībām un 2 pāri klinšu kurpju... nevienai no augstākminētajiem apaviem nekas tamlīdzīgs nav novērots!

Autors: Robis TA, 16.11.2011 16:44:31


zabaki iz pieredzes
ir 3 La Sportiva apavi (1 trekinga zabaki, 2 botveidigie). visiem ir problemas ar zoles atlimesanos. nekad nepirksu taa kantora razojumus. scarpai, lafumai, millet nekas tads nav maniits.

Autors: Peteris, 15.11.2011 13:27:12Dažādām āra aktivitāšu krosenēm, trekinga zābakiem, kalnu zābakiem ir ļoti atšķirīgi zoles "zīmējumi", kas radīti domājot par to, uz kādām virsmām šie apavi tiks lietoti. Zoles pilsētai, puslīdz gludām takām, akmeņainai virsmai, sniegam un ledum varētu ļoti būtiski atšķirties. Jāskatās, kas ir konkrētā ražotāja konkrētā apavu modeļa konceptuālais pielietojums. Un ja tas tajā vidē "nestrādā" - nu tad jāvēršas pie izplatītāja ar jautājumu par šī produkta atbilstību reklamētajai aktivitātei un videi. (Konkrēti par minēto ražotāju no savas pieredzes gan neko nepateikšu - nav nācies izmantot.)

Autors: Kristaps (www.vx.lv), 27.06.2008 13:17:27


Trekinga zābaki
Vajadzīgs padoms. Nopirku rudenī ceļotājā trekinga zābakus (Raichle). Uzvelkot izmēģinājuma gājienos, stipri vien vīlos: nu ļoti, ļoti slīd gan uz mitrām dēļu laipām, gan uz nedaudz apsarmojoša asfalta. Droši var pārvietoties tikai pa pilnīgi sausu ceļu. Tagad pošos braucienam uz Norvēģijas kalniem. Baidos, vai zābaki būs droši. No iepriekšējās pieredzes - slapji akmeņi kalnos ir paši par sevi tādi, uz kuriem var slidināties uz nebēdu. Ko lai dara? Vai ir iespējams uzlabot jau nopirktos zābakus? Vai ir jādodas atkal uz ceļotāju pēc jauniem?

Autors: Olga B., 26.06.2008 21:11:41


Par arzemju un Latvijas veikaliem
Nu jau situacija ir stipri uzlabojusies. Atceroties 2-3 gadus atpakalj Berline tika pirkts daudz kas. Katru reizi taa ap 150-200 EUR. Un pat pagajusho gadu nemazums naudas tika izterets Globetrotter. Nu jau ari LV veikalos ir pieejami visadi patikami nieki, ka piemeram plastmasas blodinjas turismam, atri zhustosie celojumu dvielji, naga cepures ar dreebi uz kakla un vel viskautkas. Ja pirms 2 gadiem virves vel tika pirktas arpus LV, tad tagad to vairs nav verts darit. Viss ir tepat dabujams. Ir dazada pieredze ar "BlackBear" branda precem, kas ir populara un nedarga lieta Globetrotter. Virvju soma, katlins, sandales, guljammaiss - tas viss kalpo labi un par labu cenu. Savukart zekjes... - nu tomer rekomendeju Lafuma tepat Rigaa. Gribu teikt, ka labas popularu brandu preces maksa vienadi, tur un te. Mazliet riskejot, var ietaupit daudz naudas perkot Globetrotter letakus brandus. Vai to ir verts darit? Katrs izlemj pats. Katra zinja speciali braukt uz Berlini neatmaksajas.

Autors: gasha, 20.06.2008 13:37:45


Par pardevejiem
Piekritu Marim, ka pardevejam ir japarzin sava produktu linija, bet nav jazin KAA to lietot. LV veikalos, par laimi ir tomer pardeveji, kas varbut pasi nezin ka to lietot, bet vismaz ievac informaciju no pircejiem, un ari pastaasta, kas ir popularaaks, ko vairak peerk utt. Ne jau visiem hobijs=darbs. Nevar gribet lai visi velo veikala darbinieki brauktu ar velo. Taapat ar turisma precu veikaliem. Ja pardevejam ir pieejami prechu katalogi, ar bildem un aprakstiem, kur rakstits piemeram "best for mixed climbing", "good for ice climbing" - tad ir iespeja iepazities un informet pirceju. Bet ne vienmer tie katalogi ir, un dators ar internetu pie kases arii varbut nav. Un uzlime uz kastes "klinsu chibas" varbut ir vienigais informacijas avots, gan pardevejam gan pircejam. Robim - pardevejs kas pats nav kapis kalnos, var ari nezinat, kapec kapuce ir javelk pari kjiverei. Tapec ir vajadzigs konsultants!

Autors: gasha, 20.06.2008 13:13:51Nebūt ne! Tikai cilvēki kuri saprot ko runā un piedāvā pircējam!

Autors: Robis TA, 20.06.2008 10:27:54


robim
tu jau drosi vien velies lai veikalos francu kalnu gidi stradatu...

Autors: marisr, 20.06.2008 10:16:36


Jurģim
Ko tad pats neej? Nav tāda alga kā gribās! Ko lai saka piekrītu - tāpēc jau neeju, bet NEKAD NESAKI NEKAD!

Autors: Robis TA, 20.06.2008 10:14:35


Robim
Nu redz, Robi, kā reiz tev bija iespēja kļūt par konsultantu kādā no veikaliem, bet tu attiecies. Tātad turpmāk varam aizmirst par kvalitatīvām konsultācijām veikalos ;)

Autors: Jurģis, 19.06.2008 15:21:35


pareizo ekipējumu, pareizā vietā!
Ja runa ir tieši par kāpšanas ekipējumu, tad atnākot iesācējs uz veikalu un palūdzot Gore-Tex jaku, pasakot ka dosies kalnos kāpt 4000mvjl. viņam mēģina iesmērēt slēpošanas jaku, kas neskatoties kaut vai uz to ka domaata pavisam citaam aktivitaateem nevar zem kapuces pabāzt ķiveri! Argumentējot, ka nafig pirkt dārgu GTX jaku, kas domāta konkrētai nodarbei, ja var nopirkt lētāku! Protams saprāts vinnēja. Bet tas ir tiaki viens no piemēriem! :(

Autors: Robis TA, 19.06.2008 15:14:05


konsultanti
nu mans uzskats ir ka pardevejiem noteikti japrot piedavat atbilstoso preci, bet ne obligati japrot rikoties ar to, jo par tadam konsultacijam citas organizacijas prasa labu naudu:) ir labi, ja pardeveji to zin un ja velas var pamacit, bet tas nebutu obligati...

Autors: marisr, 19.06.2008 14:42:22Tie, kas mācās "Kalnu Grupā" šādu iespēju bieži vien izmanto! :) Realitāte gan aizvien ir tā, ka pat konsultantiem bieži vien ir grūti ieteikt daudzas lietas, jo ne visu ir iespēja pašiem izmēģināt, notestēt, lai varētu to ieteikt citiem. Te nu ekipējuma ražotāju pārstāvjiem, izplatītājiem, veikaliem vajadzētu piedomāt pie tā, lai iepazīstinātu ar jauno tos, kas tad tālāk var strādāt ar potenciālo pircēju (gan konsultantus, gan pārdevējus!). Būtu svētīgi. Tad nebūtu tā, ka atnāk kāpējs uz kāpšanas treniņu ar tikko nopirktu, veikalā pārdevēja ieteiktu... celtnieku ķiveri un palīgvirvi, kas domāta jahtām... :) Katrā gadījumā, piekrītu viedoklim, ka situācija Latvijā ekipējuma, tajā skaitā arī subj. kalnu zābaku, ziņā ir uzlabojusies. Un tas priecē. :)

Autors: Kristaps (www.vx.lv), 19.06.2008 14:28:34


par palīdzību
Pareizi, Normund. Inventāra iepirkšanas konsultants - tas ir cilvēks ar kuru vajag runāt vai ņemt līdzi uz veikalu iepērkot inventāru.

Autors: Miks, 19.06.2008 13:54:46


par veikaliem
Bet ja mazliet nopietni runā, tad, manuprāt, nav jau tik traki ar tiem mūsu veikaliem. Pēdējā laikā ir uzlabojusies gan apkalpošanas kvalit./gan sortiments, kas ir ļoti būtiski! Lielākā problēma varētu būt iesācējiem, kas vēl īsti nezina ko pirkt, ko izvēlēties u.tml. Šeit vēlams tomēr ņemt uz veikalu zinošāku cilvēku, jo pārdevēji jau visu nevar zināt,piemēram, jautājumā, kas piemērots leduskāpšanai u.tml.. Tomēr LR ir tā specifika, ka kalnu mums nav:)

Autors: Normunds, 19.06.2008 13:49:59


Komentāra nosaukums *
Komentārs
Komentāru pievienoja *
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv