Ekipējums
Treniņi, pieredze
Sacensības
Ceļojumi
Dēku stāsti
Preses ziņas
Sarunas, diskusijas

Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Arhīvs > Treniņi, pieredze
Bolderings vs. bilderings Rīgā (2½)

Autors: Kristaps Liepiņš
2006. gada oktobris, Rīga

Nāk rudentiņis, būs barga ziema… Jāsteidz vēl pakāpt ārā (šoreiz – diez vai diži "svaigā gaisā"). Rīgas bolderinga un kāpšanas vietu meklējumu pirmo "ekspedīciju" ([1]; [2]) iespaidoti, jau esam nolūkojuši vēl vairākas potenciālās kāpšanas vietas, bet rudens tuvošanās ievieš savas korekcijas – dienas palikušas "īsākas", darbu vairāk. Šoreiz "pusekspedīcija"! Tāpēc apstājamies pie vienas no nolūkotajām vietām – pēc analoģijas ar jau iepriekš pieminēto G-tiltu, sauksim to par Z-tiltu!Ja jau salīdzinām, tad salīdzinājumā ar G-tiltu, šis ir krietni "dzīvākā" vietā, un kāpšanu novēro garām braucošajās automašīnās un tramvajos sēdošie. Pietur arī kāda patruļpolicijas automašīna… :) Bet pēc īsas izskaidrošanās ar policijas pārstāvi (Vai ir atļauja? Bet vai vajag? Nav atļauts! Bet vai ir aizliegts? Ko vispār tad šeit dariet? Kāpjam, neko nelaužam, neaprakstām. Bet vai dariet to droši? Nu, bet protams…), smaidot šķiramies – katram savs darbiņš vēl priekšā.Kāpšana šajā vietā var notikt vai nu ar augšējo drošināšanu (tilta margas), vai ar bolderinga "mattu" (nejaukt ar tradicionāli krievisko "matu"...) - augstums nav liels, aptuveni pieci metri, varbūt nedaudz vairāk, bet apakšā esošais asfalts un betona pakāpieni nav sevišķi draudzīgi nolekšanai/nokrišanai (var būt stipri sāpīga piezemēšanās)!Aizķeres betonā ir visai asas, pirksti ātri jūt šī reljefa ietekmi. Lai arī leņķis sienai ir nedaudz pozitīvs, nostāvēt ar kājām uz nelielajām aizķerēm nav viegli – betona virsma ir slidena. Uz aizķerēm daudz putekļu – atrodamies pilsētā! Birste sienas sakopšanai pirms kāpšanas un ūdens roku mazgāšanai pēc kāpšanas var būt noderīgi.


Pašreiz pastāv divi atšķirīgi maršruti ar variantiem: A – "Necropolis" (Fr 6a?) pa kreiso ārējo stūri un šī maršruta vieglāks variants izmantojot arī iekšējo stūri (plaisu starp betonu un ķieģeļiem); B – "Em, M" (Fr 6b/6b+?) pa centrālo stūri (visai grūts sākums, un turpinājums nav diži vieglāks…).

Jurģis: "Pēc šīs kāpšanas reizes nācās kārtējo reizi pārliecināties, cik tālu vēl ir kur tiekties! Pirksti kļuva nenormāli jūtīgi un ik pa brīdim no lūpām izlauzās kāds "treknāks" vārds, bet acīs pazibēja kāpšanas niknums uz sienu (Em, M!), kura nu nekādi šoreiz man negribēja padoties. Taču "magnēts" šai sienai ir samērā iespaidīgs un tā vilktin velk pie sevis, lai mēģinātu to iziet!"Šajā reizē mūsu "tradicionālajai" bilderinga kompānijai, ar jauniem spēkiem un jaunu neatlaidību pievienojās arī jauns kāpējs – Māris. Visu cieņu! Māris var paveikt šo to tādu, ko pārējiem grūti – var tikai minēt, vai auguma priekšrocības, vai jauns talants…Jaunu kāpšanas vietu meklējumi un jau atrasto apgūšana turpinās. Ir jau manīti pirmie kāpēji "no malas", kas nāk ievērtēt iepriekš aprakstītās kāpšanas vietas (piemēram, uz G-tilta nesen Rolands Laganovskis un Kristaps Liepiņš izkāpa "Arko vs. Lido" (Fr. 6b+ ?), kurš gaida vēl kāda kāpēja novērtējumu, arī Elza Kalniņa (viena no labākajām jaunajām klinšu kāpējām Latvijā) izgāja vairākus maršrutiņus, turpat uz G-tilta granīta tika aizsākti arī vēl daži kāpieni, kas vēl līdz galam "nepadevās", bet ir cerība, ka nākošajā piegājienā varbūt, varbūt…). Kamēr vēl silts, kāpjam ārā! :)

Zini vēl ko par iespējamu kāpšanu Rīgā vai tās tuvumā? Vēlies pievienoties bilderinga "ekspedīcijām"? Raksti! [FORUMA TĒMA]

Visas 2006. gada Rīgas kāpšanas vietu meklējumu "ekspedīcijas": [1]; [2]; [2½]; [3]

 
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv