Ekipējums
Treniņi, pieredze
Sacensības
Ceļojumi
Dēku stāsti
Preses ziņas
Sarunas, diskusijas

Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Arhīvs > Preses ziņas
Arktiskā ekspedīcija vainagojas panākumiem!

2006. gada 9. februāris (papildināta ziņa)

Veicot 4804 kilometrus vienatnē, bez atbalsta no malas, 90 dienās sasniedzot savu mērķi, Terra Nova arktisko bāzi Antarktīdā, norvēģis Rūne Gjeldnes ir kļuvis par vienīgo cilvēku pasaulē, kam ir izdevies ar slēpēm, bez atbalsta no malas, šķērsot Ziemeļpolu un Dienvidpolu.

Pirms sešiem gadiem Rūne Gjeldnes šķērsoja Ziemeļu Ledus okeānu, veicot ceļu no Severnaja Zemļa Krievijā, un caur Ziemeļplu nokļūstot Kanādā, Cape Discovery zemes ragā. Pirms tam, 1996. gadā, viņš uz slēpēm šķērsoja Grenlandi.


Attēls no http://www.extreme-planet.com/exp/seal/

Mūsdienu "gigantu" cīņas zemes polos
2006. gada 2. februāris (iepriekšējā ziņa)

Ziemeļpols un Dienvidpols. Šķiet, ka šīs vietas patreiz ir visnomaļākie zemeslodes nostūri. Tomēr netālu no abiem pašreiz notiek saspringta cīņa par izdzīvošanu. Divas polārās ekspedīcijas, katra savā zemeslodes malā. Katrā no tām – viens izcils mūsdienu ceļotājs un jaunatklājējs. Divi Norvēģi, Borgs Ouslands un Rūne Gjeldnes (Borge Ousland, Rune Gjeldnes), kājām dodas pretim nezināmajam.

Ziemas tumsā Bjorgs Ouslends kopā ar partneri Maiku Hornu orientējas arktisko ledus laukos Ziemeļpola virzienā, tieši tāpat kā to darīja Rūne Gjeldnes ar savu biedru Toriju Larsenu pirms diviem gadiem šķērsojot Ziemeļu ledus okeānu. Savukārt Rūne Gjeldnes, ejot Bjorga "pēdās" veic ceļojumu pāri Antarktīdai – 4760 kilometri vienatnē, bez atbalsta no malas, līdzīgi, kā to 1996. gadā izdarīja Bjorgs Ouslends.

Līdz Rūnes Gjeldnesa mērķim, Terra Nova arktiskajai bāzei, palicis tikai nepilnu pārdesmit kilometru attālums! Abu ceļotāju gaitām var sekot viņu Interneta mājas lapās (www.extreme-planet.com/exp/seal/ un www.ousland.no).

 
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv