Ekipējums
Treniņi, pieredze
Sacensības
Ceļojumi
Dēku stāsti
Preses ziņas
Sarunas, diskusijas

Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Arhīvs > Sacensības
Rogainings: Latvijas komandas Austrālijā

2006. gada 13.-14. oktobrī Austrālijā notika 7. Pasaules čempionāts klasiskajā 24 stundu rogainingā, kurā piedalījās arī četras Latvijas komandas. Komanda, kurā startēja Anita Liepiņa, Raimonds Lapiņš un Guntars Mankus, otro reizi izcīnīja pasaules čempionu titulu jaukto komandu konkurencē (kopvērtējumā izcīnot ceturto vietu!). p.p.a, izsakot pateicību Raimondam Lapiņam par šo iespēju, piedāvā nelielu fotoreportāžu no komandas gaitām sacensību distancē. Sīkāk par rogainingu un šīs komandas gaitām čempionātā var lasīt žurnālista Daiņa Caunes (žurnāls Sports) rakstā "24 oriģinālas stundas".


Deviņi latvieši četrās komandās - Latvijas pārstāvji pasaules čempionātā: Baiba Ozola (no kreisās), Guntars Mankus, Pēteris Zariņš, Ilze Lapiņa, Kristiāns Miķelsons, Zane Rozenbaha, Anita Liepiņa, Edgars Liepiņš un Raimonds Lapiņš.


Uz goda pjedestāla - Open Mixed klasē, tāpat kā pirms četriem gadiem Čehijā, nepārspēti paliek Anita Liepiņa (no labās), Raimonds Lapiņš un Guntars Mankus. Absolūtajā vērtējumā - ceturtā vieta.

* * *
Rogainings ir komandu orientēšanās sports apvidū īpaši garā distancē. Komanda, kurā ir 2-5 dalībnieki, apmeklē kontrolpunktus (KP) izvēles secībā noteiktā laikā. Komandas uzdevums ir brīvi orientējoties apvidū ar kartes un kompasu palīdzību iegūt pēc iespējas vairāk ieskaites punktus, kuri tiek piešķirti par KP apmeklēšanu. KP ir dažādu ieskaites punktu vērtības. Komandas, kuras dalās vairākās grupās pēc vecuma un dzimuma, tiek vērtētas pēc iegūto punktu summas. Klasiskie čempionāti norisinās apvidū, kurā atklātas teritorijas mijas ar kalnainiem mežiem. To kontrollaiks parasti ir 24 stundas. Taču ir iespējami arī īsāku kontrollaiku sacensību formāti. Papildus informāciju par rogainingu Latvijā un pasaulē var iegūt Latvijas Rogaininga lapā.

www.adventurerace.lv sadaļā "Galerija" skatāmas šīs un arī citas Raimonda Lapiņa un viņa komandas biedru bildes no sacensību distances: [ FOTO GALERIJA]

 
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv