Ekipējums
Treniņi, pieredze
Sacensības
Ceļojumi
Dēku stāsti
Preses ziņas
Sarunas, diskusijas

Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Arhīvs > Treniņi, pieredze
Bolderings vs. bilderings Rīgā (2)

Autors: Kristaps Liepiņš
2006. gada augusts, Rīga

Otrā "ekspedīcija". Kāpšanas vietu meklējumi Rīgā un tās tuvākajā apkārtnē turpinās (pirmās "ekspedīcijas" rezultāti skatāmi šeit)! Kāpēc? Vienveidība kāpšanā – kas var būt ļaunāk… ? :) Ja vēlies kāpt, un darīt to labi, nevis tikai "principā", nepieciešama pieredze uz daudzveidīga reljefa, nepieciešamas kāpt daudz. Bet ne vienmēr laika atliek tik daudz, lai nokļūtu līdz tām retajām "oficiālajām" kāpšanas vietām, kas Rīgā ir. Meklējam alternatīvas. Kaut arī nelielas un pilnīgi "trakas". Vismaz tā domā apkārtējie… :)


Esam klāt, varam sākt! Divi lieliski traversi: A – "Nē, nē, Taurenīt!" un B – "Elektrosadale"

Izmēģinām. Akmens kvalitāte nav slikta, tomēr dažviet tas ir slāņains un atlūst pa slāņiem (kā kārtainās mīklas ābolmaize). Dolomīts tas īsti nav, iespējams plienakmens. Divi lieliski traversi: A – "Nē, nē, Taurenīt!" un B – "Elektrosadale", katram ir savi noteikumi. A maršrutu sākam ar kājām un rokām uz pa kreisi esošā mūra, uzreiz aiz iekšējā stūra, sienas augšējo malu ar rokām neņemam. Nē, Taurenīt, nav nemaz tik viegli…


Augšmala izmantota netiek, ar kājām uz zemes nokāpt – nav stilīgi! :)

Šis ir lielisks iesākums, iesildīšanās maršruts, veicams abos virzienos (līdz Taurenītim, un pēc "viegla, maigo spārnu pieskāriena" – var doties pretējā virzienā.Šī maršruta sarežģītība nav augsta, lai arī dažas aizķeres ir visai sīkas un daži roku pārtvērieni – neērti. (Ja izdodas kaut ko atlauzt, ieteicams to aiznest projām, lai pagalma apsaimniekotājiem nerastos lielas pretenzijas!)


"Elektrosadale" –kaut kas interesantāks un sarežģītāks! Neatraujies ar elektrību! :)

Kāpšana pa "Elektrosadali" (aka "Ēriks ir resns") nav viegla, jo ir pavisam savādāka, salīdzinot ar iepriekšējo sienas fragmentu. Krietni vien jānopūlas, jo gan kājām plauktiņi, gan rokām aizķeres ir ļoti sīkas, maksimāli jāizmanto stūri "uz berzīti" ar rokām un kājas iespējams ieķīlēt "pēda – celis" veidā, kā klintīs, kur ir plašas plaisas.


Lai atslogotu rokas "jāatmetas", pārnesot svaru uz sānu

Visgrūtākā "Elektrosadales" traversa daļa ir plato durvju pārvarēšana. Nepieciešams pakāpties uz augšu un ar kāju uzkāpt uz durvju roktura – tā ir vienīgā aizķere šeit, kas nav no akmens vai cementa mūrējuma…


Tajā pašā pagalmā – vēl viena traversējama sieniņa: "Ne mārrutka!"

Domājot, ka šī sieniņa padosies tikpat viegli kā pirmā, droši uzsākām… un aplauzāmies. Mūrējums ir krietni labāks, aizķeres daudz sīkākas. Sākam no labās puses (stūrī aug pamatīgs mārrutku cers) un ejam uz kreiso, augšmala izmantota netiek. Lai gan – ja vēlies tāpat vien "pavingrot", pat izmantojot ar rokām augšējo malu kāpšana nav diži viegla.


Sasprindzināmies, sakniebjam lūpas… tāpat "ne mārrutka"…


Cita vieta, pilnīgi citi akmeņi! Dolomīts ar kvarca (kalcīta?) kristāliem un gliemežu fosīlijām!

O-ho! Vairāk kā 100 metrus garš traverss! Īsts "Gliemezīšu traverss". Siena nav augsta, tomēr tajā var ērti "ierakstīties" ar normāla, vidēja kāpēja augumu. Daži sienas posmi, pirmo skatu uzmetot, nav ejami, tomēr vismaz puse no šīs sienas garuma ir labi kāpjama, tāpat kā iepriekšējā vietā – neizmantojot sienas augšmalu.


Sienas vidusdaļā – pat visai palielas aizķeres!Kāpšana nav ļoti daudzveidīga, tomēr šeit ir līdz šim neredzētas aizķeru formas. Darbs pirkstiem. Ir ko papētīt arī ar acīm – akmenī "nospiestās gliemezīšu fosīlijas, palieli kvarca kristāli iesārti rozā akmenī. Estētisks baudījums bonusā kāpšanas priekam!Turpat netālu vēl viens sienas fragments, mūrēts kā dolomīta plākšņu mozaīka. Atrodam, ka labākais tā pārvarēšanas veids ir pa diognāli no labās apakšējās malas, virzienā pa kreisi uz augšu. Nekas izcils, tomēr daudzveidībai noder.


Ja ieraugiet apsardzes darbinieku – esiet draudzīgi! :)Bolderinga meklējumu otrās "ekspedīcijas" diena iet uz beigām. Un labi vien ir. Mūsu trešais šīsdienas "objekts" meklējams vietā, kurā lieka uzmanība nav nepieciešama. Lai arī nevienam ar savu kāpšanu netraucējam, neapdraudam, tomēr šeit kārtības sargātāju uzmanība var tikt pievērsta krietni vairāk, kā iepriekšējās vietās.


Īsts Somijas granīts. Pamatīgs. Monolīts.Dienas sagurums rokās liek sevi manīt, tomēr vieta ir tik aicinoša, ka nespējam atturēties no pamatīgas tās izkāpelēšanas, pat neskatoties uz to, ka braucot uz to, bijām nolēmuši to tikai nedaudz "aptaustīt". Aptaustījām pamatīgi. Ideāla vieta pilsētas bolderingam!

Kāpšanas vietu meklējumi turpinās. Ir jau šis tas padomā nākošai sesijai! :)

[FORUMA TĒMA]

Visas 2006. gada Rīgas kāpšanas vietu meklējumu "ekspedīcijas": [1]; [2]; []; [3]

 
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv