Ekipējums
Treniņi, pieredze
Sacensības
Ceļojumi
Dēku stāsti
Preses ziņas
Sarunas, diskusijas

Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Arhīvs > Ekipējums
Par (sportā) aktīvu dāmu "modēm"

Kas būtiskāks - Stils vai Funkcionalitāte? Par dāmu sportošanas un aktīvās atpūtas "modēm" runājot...

Ar sportiskām meitenēm sarunājās Ilze Krišlauka [ AUTORE?]
2007. gada februāris, Rīga

Pavasarim pavīdot tepat aiz stūra, atkal un atkal kāda sievišķīga, bet nemierīga būtne izdomās piedalīties savā pirmajā "Magnētā", pirmajā velo ceļojumā, izlems iemēģināt spēkus klinšu kāpšanā, vai varbūt saņems drosmi startēt piedzīvojumu sacensībās. Ja iesākumā tādai kustēties gribošai pilsonei pietiek ar pāris ūziņām, dažiem krekliņiem, un vienu universālu kroseņu pāri, tad sportiskajam azartam un meistarībai pieaugot, aug arī prasība sporta apģērbu plauktu piepildīt ar atsevišķām aktivitātēm īpaši pielāgotām drēbītēm. Bet kādām?

Kā nekļūdīties izvēlē? Garās bikses vai īsās? Sarkano smuko kokvilnas krekliņu, vai pelēko sintētisko, kurš rādās ne tik ļoti glīts? "Un man taču vispār nav ko vilkt mugurā!" Ne reizi vien ir gadījies mocīties šādās pārdomās, nodarboties ar eksperimentiem, sāpīgi kļūdīties un veselīgi izdarīt secinājumus. Zinu, ko nozīmē auksts un slapjš kokvilnas krekls, atspiesti kāju nagi, uz velosipēda atdauzīts un samocīts dibens, bet pēc nedēļu garas debijas uz Sardīnijas klintīm mani delmi un stilbi izskatījās kā LNT "Degpunktā" tēlaini apdziedātam vardarbības upurim. Protams, līdz optimālajam risinājumam katrai ir jānonāk pašai, bet ja ar šo rakstu izdosies kādu kaut nedaudz pasargāt no līdzīgām nedienām, tas būs sasniedzis mērķi!

Tātad! Sievietes un sports. Stils un mode. Ērtums un funkcionalitāte. Par šo visu savā pieredzē dalās četras meitenes, kurām dažādi sportiski piedzīvojumi ir gandrīz ikdiena. Četri atšķirīgi un tomēr zināmā mērā līdzvērtīgi sporta veidi. Ko tad vilkt mugurā?


Kristīne Kokina - orientieriste ar pieredzi

KRISTĪNE UN ORIENTĒŠANĀS
Kristīne Kokina – viena no Latvijas ātrākajām orientieristēm. Ilgus gadus viena no līderēm jauniešu vecuma grupās, nu jau nopietni pieteikusi sevi arī Elitē.

"Lielā mērā tas ir atkarīgs no laika apstākļiem, galvenais, lai nav ne par siltu, ne par aukstu! Vasarā parasti orientieristi izvēlas tērpu no viegla un izturīga auduma, visbiežāk tas ir neilons, pēdējā laikā gan arī pieejami tērpi no citiem materiāliem, kas ir elpojošāki un ērtāk lietojami. Kājās velk skrienamos bučus (ar vai bez naglām). Pieticīgākie skrējēji var iztikt ar jebkuriem sporta aktivitātēm paredzētiem apaviem. Šobrīd ir ļoti plaša ražotāju izvēle gan orientēšanās apaviem, gan tērpiem, kā populārākos tērpu ražotājus var minēt ISC, Noname, Kampela, Kraft, Trimtex, savukārt apavus ražo - Silva, Olway, VJ, Adidas. Lielā mērā šobrīd visas firmas rada kvalitatīvas preces un tas jau paša sportista ziņā, kam dot priekšroku.

Karstākā laikā labāk izvēlēties augšiņu ar īsām piedurknēm, pusgarās bikses un garās zeķes, kas radītas speciāli orientēšanas sportam – lieliski pieguļ kājai, nepiemirkst un aizsargā no nejaušiem nobrāzumiem. Aukstākā laikā, protams, arī apģērbam būtu jābūt siltākam. Jāņem vērā apvidus īpatnības. Ar īsām piedurknēm spraukties eglīšu biezoknī nebūs diez ko omulīgi. Iespēju daudzveidība ir liela - noteikti var skriet arī parastā treniņtērpā un krosenēs, bet var izvēlēties arī profesionālāku ekipējumu - viss atkarīgs no tā, kādus rezultātus sportists vēlas sasniegt, lai gan tērps nav galvenais kas tos ietekmē.:)

Stils un aksesuāri?
Manuprāt, tas ir tikai normāli, ja sportists piedomā pie tā ko viņš velk sportojot. Man personīgi orientēšanās kļuvusi par neatņemamu dzīves sastāvdaļu, tāpēc negribas skriet ar neglītām, nemazgātām drēbēm, lai arī nereti jau pirmajos kilometros sanāk pamatīgi nosmērēties pa purviem. Bez tam taču ļoti skaisti, kad orientēšanās klubam ir vienots apģērbs un viņi izceļas uz citu sportojošo fona. Mans orientēšanās klubs (OK Purva Bridējs!) noteikti ir viens no tiem, kuriem vienmēr ir smuki tērpi.

Ar auskariem gan ir tā, ka tie var izrādīties bīstami veselībai, jo mežā ļoti viegli var aizķerties aiz kāda zara, bet maziņi auskariņi droši vien nekādas raizes nesagādā. Bieži vien, lai netraucētu mati un lai acīs nepilētu sviedri, tiek lietotas sviedru lentes vai lakatiņi, kas vasaras mēnešos var būt ļoti noderīgi. Es gan tādas lietas neizmantoju, pagaidām nav bijusi nepieciešamība. Vēl orientieristam neatņemamākais aksesuārs ir kompass un šobrīd jau arī elektroniskās atzīmēšanās ierīces - Idents vai Emits!

Ja ar to ir par maz, tad nereti pats mežs parūpējas par sava veida "aksesuāriem" - dubļu pikām līdz ceļgaliem un dažāda veida zariņiem matu rotu vietā… Vai ir kāds mīļš apģērbs? Man personīgi laikam nav tāds īpašais apģērba gabals, drīzāk ir tērpi, kuros jūtos ērtāk un kuri man tīri vizuāli labāk patīk, tāpēc izvēlos biežāk skriet ar tiem! Bet ir sportisti, kuriem ir nodriskāti laimes krekliņi un ar tādiem var skriet gadiem. Man gan arī vienās biksēs ir nosacīti veiksmes caurumiņi, kas izplīsuši skrienot pa "īpašiem" brikšņiem, kurus tā arī neesmu aizšuvusi! :)

Kļūdas?
Ir ļoti jāuzmanās ar neievalkātiem sporta apaviem, man pašai gadījies, ka skrienot ar jauniem bučiem abas pēdas ir noberztas līdz asinīm un pēcāk apmeklējot ārstu saņēmu šausminošu sejas izteiksmi ar jautājumu - kas tas par šausmīgu sporta veidu!? :) Bet tas jau, protams, neattur īstu OS sporta fanu pēc pāris dienām atkal doties uz mežu un meklēt daudzos kontrolpunktus! Problēmas var rasties arī ar tiem pašiem brikšņiem, jo asajos zaros viegli var pazaudēt kādu drēbes gabalu, kā arī pats saskrāpēties! Ak, jā orientēšanās apģērbi mēdz būt visai caurspīdīgi, tā kā nākas arī piedomāt ko vilkt vai nevilkt zem tiem! :)"


Arta Millere – kalnos, klintīs un… arī pilsētā

ARTA UN KLINŠU KĀPŠANA
Arta Millere – klinšu kāpēja un alpīniste. Kāpjošajiem, un droši vien arī nekāpjošajiem, viņas vārds komentārus neprasa (p.p.a lapā lasāma arī neliela intervija ar Artu).

"Runājot par klinšukāpšanas apģērbiem, man vislabāk patīk paplatas garās bikses, kas ir nedaudz "staipīgas". Īpaši nepatīk tās pieguļošās, kaut arī kāpt ar tām varētu būt ērti, bet izskatās pēc 80 gadu "tirgus" modes... Vēl dažreiz uzvelku šortus, ja ir īpaši karsti, bet parasti kājas ir tās, ko uz klintīm noskrāpē un sadauzi visvairāk.

Krekliņ i- visērtākais klinšu kāpšanai man ir krekliņš bez piedurknēm, kaut gan tas var būt ne tik "izdevīgs", ja jākāpj pa kamīniem un plaisām, kurās var noskrāpēt muguru, plecus un rokas. Tāpēc labāk vajadzētu vilkt kaut ko ar garām rokām, bet karstā vasarā nez vai to var izturēt. Sintētiskie materiāli šķiet, ka ir vislabākie, jo tie ātri žūst. No sportiska apģērba ražotājiem man visvairāk patīk un lietoju Deep Eyes - krekliņus, Trango - šortus, Domyos - Decathlon (Eiropā sastopams liels sporta mārkets) veikala "lētā gala" bikses, vienkāršas, bet baigi ērtas.

Stils un aksesuāri?
Vispār jau tā kruta un stilīgi izskatās, ja saskaņo apģērba un ekipējuma krāsas, bet ja pats štruntīgi kāp, tad jau stilam nav nozīmes, jo slikts kāpējs paliek slikts ar visu savu kruto štāti. Tas tāpat, kā ar slēpotājiem, kas sapērkas šā gada modeļa jakas un bikses un tusē krodziņā, jo slēpot tā neko īpaši nemāk… :) Man pašai nekas tāds īpaši saskaņots nav, pērku to, kas tajā brīdī patīk. Reizēm jau nopērkas krekls, kas krāsā netīši saskaņojas ar sistēmu, vai ķivere - ar klinšu kurpēm, bet tā man ir pilnīga sakritība, jo ne visi ražotāji ražo plašu krāsu gammu bikses, kreklus un… ekipējumu.

Aksesuāri - man ir viens lakatiņš, ko parasti sienu, kad ir karsti, lai saulē mati "necepina" galvu. Bet rokassprādzes, īpaši gredzeni, baisi traucē, var iesprūst klints plaisās, kā arī tiek bojāti saskrāpējot pret klinti. Auskari - it kā jau netraucē, bet, ja tie ir lieli vai izliekti, pastāv iespēja, ka virve var aizķerties aiz tiem un izraut laukā. Vismaz mani tāda paranoja māc. Tāpēc uz kāpšanu valkāju mazus auskarus vai vispār izņemu tos laukā. Brilles gan dažreiz noder, ja saule ir ļoti spoža, bet, ja brilles ir par tumšu, tās traucē, jo dažkārt nevar labi saredzēt aizķeres. Man ideālas ir tādas brilles ar nedaudz dzeltenīgi tonētiem stikliem, bet tāpat tās lietoju tikai reizēm, reti. Vai ir kāds mīļš apģērba gabals? Nu ir man tāda sarkana maiciņa. :) Bet, nez vai tā palīdz, drīzāk tā netraucē, ir baigi ērtā...:)))

Kļūdas?
Pilnīgs sviests bija Velsā ar vienām sporta biksēm, ko nopirku tieši Velsas Climbing Meet semināra laikā. Tās bija bikses ar oderi un virsējais slānis tām bija tā kā vēju aizturošs. Domāju, baigi labais būs pavēsā, bišķi lietainā un vējainā laikā. Bet, kāpjot, patiesībā šāda šuvuma bikses reāli traucēja, jo iekšējā odere sasvīda, pielipa pie kājām un bija grūti kājas augstu uzcelt, jo pielipušā bikse "neļāva"... Bet visam ir risinājums, un šādas "tizlas" bikses var uzlocīt uz augšu, līdz celim, lai brīvāk kājas var cilāt."


Dina Zobena – uz velo arī kopā ar bērniem

DINA UN VELO
Dina Zobena - aizrautīga orientieriste un velobraucēja. Vairākkārtēja Latvijas veloorientēšanas čempionātu medaļniece. Regulāri sastopama piedzīvojuma sacensību distancēs.

"Ja ir vēlme braukt ar velosipēdu vairāk kā 10 minūtes un izbaudīt dabu un braukšanas procesu tā kārtīgi, pirmais par ko vajadzētu padomāt ir riteņbraucēju polsterbikses. Šis arī ir tas apģērba gabals – "atslēgas punkts", kurš var novērst nepieradināta braucēja nepatīkamās izjūtas, kad saproti, ka sēdēt grūti, bet nesēdēt vēl grūtāk. :) Lai izvēlētos savas (!) bikses, vajadzētu padomāt kādos apstākļos, ar kādiem mērķiem tiek braukts. Vai pietiek ar šortiem, vai salst mugura, vai netiks saskrāpētas kājas. Neskatoties uz to, ka braucu arī pa mežiem un vēsākos laika apstākļos, esmu izvēlējusies īsās un bezlenču bikses, jo tas ir universālāk - vasarā nav karsti, var pievilkt klāt peldkostīma augšu (lai braucot var izrādīties un arī iesauļoties ;)), kas būtu problemātiski ar lenču biksēm. Vēsākā laikā iespējams šortus pavilkt zem laikam atbilstoša apģērba gabala saglabājot funkcionalitāti. Par polsteri: mana pieredze izvēlē nav īpaši liela, bet ieteiktu vadīties no ērtuma, tam nevajadzētu traucēt kustībām un radīt nekomfortablu sajūtu, tomēr jābūt jūtamam – nemanāms kā higiēniskā pakete arī nederēs. :) Bikses var izvēlēties kāda neitrālā krāsā, melnā, pelēkā – tas vienkārši ir praktiskāk.

Spilgtāku un personīgāku var iegādāt krekliņu. Tas daļēji ir stila priekšmets. Var izvēlēties spilgtos un firmas zīmēm apdrukātos velokrekliņus, kuru būtiskākās īpašības ir pagarinātā mugurpuse, kabatas uz muguras, kur var ielikt kādu našķi garākam braucienam, dzeramo pudeli un arī dokumentus un/vai atslēgas. Kabatas augšpusē parasti ir gumija un ārā nekas nekrīt. Protams, var braukt arī ar topiņiem, sporta krekliņiem, peldkostīmiem - pēc vēlēšanās un laika apstākļiem. Jāņem vērā arī tas, ka ar riteni ātrums un vējš ir lielāks, kā ejot kājām vai skrienot, tāpēc labāk paņemt kādu vēju aizturošu apģērba gabalu, ja vien ārā nav +20-30 grādi. Tas nav smagi un netraucē mīt.

Velokurpes un citādas visādas kurpes arī ir daļa no ekipējuma. Velokurpēm jāpiepērk klāt speciālie pedāļi, kas palīdz izmantot visu spēku daudz efektīvāk, tas ir svarīgi piedaloties sacensībās vai braucot pa kalnainu apvidu, tomēr jārēķinās ar traumu iespējamību pirmajā, pierašanas posmā, jo sākoties kritienam izvilkt kāju no pedāļa jau ir pagrūti, jādomā ar galvu pāris mirkļus uz priekšu. Parastiem izbraucieniem var izmantot gan sporta apavus, gan sandales, kas stingri turas kājās un ir ar rievotām zolēm, lai neslīdētu nost no pedāļiem. Aukstākos laika apstākļos jārēķinās, ka kājas sals vairāk kā staigājot vai skrienot.

Neiztrūkstošs priekšmets, kurš pilda drošības funkciju ir ķivere! Un lietosim tās, ir brīži, kad ķivere var izglābt dzīvību! Kāpēc gan tieši šo priekšmetu nepārvērst no defekta par efektu? Pieskaņojam krekliņam vai brillēm un uz priekšu, mūsu skats ir daudz sportiskāks un nopietnāk ņemams. :) Pati esmu izvēlējusies ķiveri, kas piemērota (sertificēta) gan riteņbraukšanai, gan piedzīvojumu sacensībām, gan alpīnismam. Tā gan ir nedaudz dārgāka par parastajām, lētajām, tomēr ērtums un drošība ir neatsverami. Katrā ziņā pirms pirkšanas noteikti ir jāuzmēra un jāpakratās, lai redzētu cik stabili tā turas uz galvas, vai neslīd uz priekšu, atpakaļ – ja tā notiek, tas tik ļoti traucē un kaitina, ka labāk sevi tā nemocīt! :)

Stils un aksesuāri?
Citi aksesuāri - velocimdi, brilles arī ir būtiski. Cimdi vajadzīgi lai rokas neslīdētu nost no stūres braucot pa nelīdzenu apvidu, bet brilles aizsargā acis no saules, vēja un mošķiem, kas mēdz lidināties pa gaisu.

Par krāsām un saskaņošanu - protams, jo harmoniskāk un gaumei atbilstošāk ir izvēlēti apģērba gabali, jo priecīgāks, pārliecinātāks tu jūties, jo vairāk gribas braukt un komunicēt ar citiem līdzīgi domājošajiem, riteņojošajiem. Protams, nevajag aizmirst par funkcionalitāti, bet kādai daļiņai Stila ir jābūt! Vai ir kāds īpaši mīļš apģērbs? Jā, viss, kas iegādāts ar mīlestību! Viss mans komplekts! :)

Kļūdas?
Ir jānovērtē apvidus pa kādu brauksiet. Ir gadījies šortos mīt cauri nātrēm aizaugušām takām. Īpaši patīkami nav, mierina tikai doma, ka vecumā reimatisms nemocīs (varbūt). Karstā laikā, kad svīst rokas, un arī braucot pa kalnainu apvidu nevajadzētu aizmirst cimdus. Ir tādas stūres, no kurām rokas mēdz slīdēt nost. Neticēju, ka tā var būt, bet var...."


Māra Leitāne – šoreiz ar laivu, Roņu salā

MĀRA UN PIEDZĪVOJUMU SPORTS
Māra Leitāne - regulāra piedzīvojumu sacensību dalībniece. Multisportiste vārda tiešākajā nozīmē, cilvēks, kas lieliski tiek galā kā ar orientēšanos, tā ar velo, kāpšanu, slēpošanu, airēšanu.

"Runājot par apģērbu, ir tāpat kā jau citās lietās, ideāli, ja izdodas atrast zelta vidusceļu – lai nav par karstu, kā arī, lai nebūtu jāsalst. Personīgi es karstumā jūtu lielu diskomfortu, turklāt, ja ir auksti, tad vēl pastāv iespēja kustēties mazliet savādāk, lai mēģinātu sasildīties, bet ja ir lieks apģērbs, tas ir lieks svars, kas jānes līdz visu atlikušo distanci, un ar katru noieto kilometru katrs sākotnēji vieglais grams kļūst smagāks un smagāks!

Regulāri piedaloties dažādās aktivitātes arī izkristalizējas, kādu apģērbu, kurā gadījumā vilkt mugurā. Lielākoties jau pamatapģērba gabali nemainās: apakšējā kārta (to veido topiņš un bikšeles), vidējā kārta (siltā, garā, sporta apakšveļa) un virsējā kārta (elastīgās bikses jeb reitūzenes (mēdz saukt arī par baletbiksēm) un krekls ar garām rokām). Zeķes vēlams ar poliamīda un thermolite base slāņiem. Vienmēr, ja ne mugurā, tad līdz ir virsjaka (Gore-tex jeb no līdzīga membrānauduma materiāla), protams, cimdi un galvas sega (cepure vai buff's). Visiem apģērba gabaliem jābūt ērtiem un ātri žūstošiem - ne no kokvilnas.

Treniņos ar velo un velo sacensībās izmantoju arī velo bikses, un vienmēr domāju, ka šis ir ļoti veiksmīgi izvēlēts un noderīgs apģērbs, bet, kas attiecas uz piedzīvojumu sacensībām, tad diezgan bieži pirms starta tiek par to spriedelēts - ņemt velo bikses līdz, vai vilkt jau kājās, bet lielākā vairumā gadījumu tomēr nolemjam distancē doties bez velo biksiņām. Protams, tad, kad jau rit ceturtā piektā stunda uz velo un "dupsis" jau sūta smadzenēm protesta signālus pret šāda veida ilgstošām aktivitātēm, tad vienmēr atceries par velo biksēm un apskaud tos, kuriem kājās ir šīs brīnumainās, polsterētās "pamperbikses"… :)

Stils?
Tas atkarīgs vienīgi no personības, cik lielu psiholoģisko iespaidu un paškomfortu tas rada. Par krāsu saskaņošanu iegādājoties drēbes atceros tikai tādā gadījumā, ja tiek piedāvāta krāsu izvēle. Tad parasti izvēlos krāsu, kas pieskaņota velosipēdam vai ķiverei, vai kādam citam jau esošam ietērpa gabalam vai ekipējumam. Vissvarīgākais apģērba izvēles ziņā tomēr ir ērtums, lai nekas nespiestu un neberztu, lai pavadot sportošanas distancē daudzās stundas, nebūtu jāsaskaras ar diskomforta sajūtu un domām, par to, kā sabīdīt nolāpīto bikšu gumiju, kā likt kāju pie zemes, lai uzberztās tulznas tik ļoti nesāpētu… Vai ir kāds sevišķi mīļš apģērba gabals? Jā. Ērti apavi un ērtas apakšbiksītes… ;)

Kļūdas?
No šī brīža daudzajām un dažādajām aktivitātēm varu teikt, ka lielāko kreņķi sagādājis tas, ka ir uzvilkts kaut kas par daudz vai arī distancē sākotnēji tika ņemts līdz maiņas apģērbs. Iesākumā līdz ņēmu maiņai divus pārus zeķes, kreklu, bikses, apakšbikses, džemperi. Pamazām tika ņemts arvien mazāk. Tagad līdzi dažreiz tiek paņemts tikai lieks zeķu pāris."


Raksta idejas autore un realizētāja Ilze Krišlauka

KOPSAVILKUMS UN SECINĀJUMI

Aizmirstiet vecmāmiņu "gudrības" par to, ka nekas nav ērtāks un veselīgāks par kokvilnas krekliņu un vilnas zeķēm! Ja pēdējās vēl var noderēt, tad samircis kokvilnas krekls var krietni pabojāt jebkuru kustēties prieku. Ļoti ieteicams priekšroku dot mūsdienīgiem mitrumu absorbējošiem materiāliem, kas ļauj izvairīties no slapjas muguras un pēkšņu vēja pūsmu izraisītas saaukstēšanās. Tas pats par zeķēm – siltumu un sausumu saglabājošas, kustībā uz kājas žūstošas zeķes vismaz daļēji pasargās gan no mitrumā viegli uzberžamām tulznām, gan apsaldēšanās.

Ja kādam šķiet, ka moderno materiālu izstrādājumi, salīdzinot ar kokvilnas "analogiem", maksā bargu naudu, varu pačukstēt, ka turot acis vaļā arī tehnoloģiski modernu sporta apģērbu var iepirkt par "mazām naudiņām". Piemēram, labu un bankas kontam draudzīgu termoapģērbu var meklēt makšķernieku veikalos. Zinātāji stāsta arī par Latvijā ražotu, mitrumu absorbējošu un siltumu saglabājošu, eksportam domātu, bet nez kā dzimtenē palikušu krekliņu un jaku esamību "Maximas" un "Neldas" plauktos, vien rūpīgi jāparokas plauktos, un ne mazāk rūpīgi jāpapēta izstrādājuma sastāvs, ražotājs. Teju vai katrā mikrorajonā ir "mistiski" veikaliņi ar uzrakstu "Lēti apģērbi", kur tirgo nelietotas drēbītes no smalku un ne tik smalku zīmolu kolekciju pārpalikumiem. Ir vērts ielūkoties turienes sporta apģērba plauktos. Var atrasties pa kādai pērlei! ;)

Ja kustīgo domubiedru pulks ir lielāks par 10, varbūt ir vērts padomāt par īpaši jūsu sporta veidam piemērotu, un jūsu izvēlētajās krāsās šūdinātu apģērbu. Šādas iespējas ir lielas. No savas pieredzes sporta tērpu pasūtīšanas lauciņā varu ieteikt tādus ražotājus un atsaucīgus (un pacietīgus!) sadarbības partnerus kā "ISC" Igaunijā (www.ilves.ee), "Kampela" Zviedrijā (www.kampela.se), vai "Trimtex" Norvēģijā (www.trimtex.no).

Sargājiet sevi! Atcerieties, ka šķietami smuka un krāsās saskaņota demonstrēšanās, lai kur tas arī nebūtu, vai uz klints, vai velo distancē var beigties sāpīgi, ja līdzās stilam un aktuālajām modes tendencēm nebūs vērā ņemta arī funkcionalitāte!

Paldies Dinai, Artai, Mārai un Kristīnei par līdzdarbošanos raksta tapšanā!

Vēlies pievienot komentāru? [DISKUSIJU FORUMS]

 
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv