Ekipējums
Treniņi, pieredze
Sacensības
Ceļojumi
Dēku stāsti
Preses ziņas
Sarunas, diskusijas

Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Arhīvs > Preses ziņas
Himalajos pazudis viens no labākajiem Francijas alpīnistiem

2006. gada 2. februāris

Jau vairākas dienas notiek izcilā, 39 gadus vecā franču alpīnista Žana-Kristofa Lafaīla (Jean-Christophe Lafaille) meklēšana Himalaju kalnos, pasaules piektā augstākā kalna, Makalu (8481 m) virsotnes rajonā. Viņš devās uz Makalu virsotni ar mērķi to sasniegt vienatnē, pie tam – ziemas apstākļos, bez papildus skābekļa. Pēdējie telefona sakari ar alpīnistu notikuši 26. janvārī, kad viņš bija sasniedzis 7600 m augstumu, vienu dienu pirms "pēdējā izrāviena uz virsotni".

Līdzšinējā meklēšana nav devusi nekādus rezultātus. 31. janvārī, Makalu bāzes nometnē ieradās helihopters ar glābšanas speciālistiem, kas labos redzamības apstākļos veica vairāk kā 40 minūšu ilgu lidojumu gar iespējamo alpīnista ceļu līdz pat 7000 m augstumam, tomēr izņemot sarkano alpīnista telti tiem neko nav izdevies saskatīt. Dienu iepriekš kalna novērošana notika no virsotnei pāri lidojošas lidmašīnas, tomēr arī no tās saskatīt neko nav izdevies. 7500 m augstumā šajās dienās gaisa temperatūra ir noslīdējusi līdz pat -30C atzīmei un vēja ātrums mēdz sasniegt 30-35 km/stundā.

Žana-Kristofa Lafaīls ir Francijas Alpīnisma un Slēpošanas skolas profesors, viens no spēcīgākajiem Francijas alpīnistiem, kuram līdz šim ir izdevies iziet daudzus nozīmīgus kalnu maršrutu pirmgājienus dažādos pasaules kalnos un sasniegt neskaitāmas virsotnes, tajā skitā arī 11 no tām 14 virsotnēm, kuru augstums pārsniedz 8000 m atzīmi. Tikai pats alpīnists, ja viņš vien ir vēl dzīvs, ir spējīgs paveikt šķietami neiespējamo – atgriezties bāzes nometnē kalna pakājē.

EverestNews.com publicēta Žana-Kristofa sievas vēstule: "Today, I’m leaving for Nepal. On Saturday (February 4th ), I will flight over Makalu in an helicopter (exactly as yesterday’s reconnaissance flight). I will look for a sign of my husband in the immensity of Himalaya and I will say him goodbye in my name, in the name of his «little boy» Tom… and in the name of Jérémi. Then I will recover Jean-Christophe’s gear at BC before getting back to Katmandu.

Thank you all for the tribute made in the honour of Jean-Christophe, a dad, a husband, an exceptional alpinist that won’t be replaced."

Katia Lafaille

Foto: www.jclafaille.com

 
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv