Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Forums
Kontrollaiks
Komentāri: 13; Autors: Juris Lipsnis
Tēma izveidota: 10.07.2006 10:10:47; Pēdējās izmaiņas: 10.07.2006 18:19:13

Kas ir kontrollaiks piedzīvojumu sacīkstēs, kam to vajag un kāpēc to neievēro...


Mobilie telefoni
Par telefona lietoshanu protams domas ir striidigas. Ir cilvecinji, kam darbs vai aamts, dienests liek buut sazvanaamam 24h diennaktii, bet taapeec jau nepiedaliisies sacensiibaas! Ja nemaldos Tinja diskusijaas pazibeeja tada doma, kaa SIM karshu izdaliishan komandaam! Piefiksee kuru numuru kurai komandai dod un aiziet juurinjaa. Viens miinuss mobilajiem punktiemir tas , ka ja tajaa vietaa nav zonas, tad nosuutiit sms vartiaki tad kad zona paraadas, bet tas vairs nav tas laiks, kad komanda ir apmekleejusi punktu!

Autors: Robis (TA), 10.07.2006 18:19:13


Mobilie telefoni
Juris jautāja par mobilo telefonu lietošanu sacīkstēs. Ja ir pamanīts, arī VX Ziema Pro 2006 vairs telefonus neiepakojām, un neapšaubāmi, komandām ir iespēja ņemt līdz distancē vairākus telefonus, sazvanīties gan savā starpā, gan ar citām komandām. Izkontrolēt to, diemžēl, nav iespējams! Līdz ar to, pieļaujot šādu iespējamību, sacensību organizatoriem krietni jāpadomā, lai telefona lietošana nevarētu neko īpaši būtiski mainīt. Esam pat gājuši "pretējā virzienā" - iekļāvuši telefona lietošanu sacensību programā - Mobilie KP VX Ziema Pro 2006 ļoti labi sevi pierādīja un ir laba altenatīva elektroniskās atzīmēšanās sistēmas lietošanai (var paskatīties minēto sacensību splitus: http://www.adventurerace.lv/?DocID=121 ). Kas attiecas uz KL izmaiņu nosūtīšanu komandām ar SMS - labāk tomēr sacensību posmus plānot tā, lai šādas izmaiņas komandas varētu uzzināt SF vai KP, kuros ir tiesneši, ja ir tāda nepieciešamība.

Autors: Kristaps, 10.07.2006 18:06:55


sāls
Nevajag jau bērt sauju, šķipsna nozīmē pavisam nedaudz, garšas ziņā pat nejutīsi. Tie rodbaikeri tā gudri visu pamato, stāsta par elektrolīzes procesiem, kas ir dzīvības pamatā un kas bez sāls nenotiek, bet sāli mēs pavisam prasti izsvīstam ārā.. Šie saka, esot bijuši gadījumi. kad riteņbraucējam sāk nežēlīgi sāpēt galva un sirds gandrīz apstājas, bet ūdens ar nedaudz sāls iedarbojas gandrīz acumirklī, pazūd visas nepatīkamās sajūtas. Tas www.roadbiker.com ir interesants lasāmais, kas gan domāts šosejniekiem, bet daudz kas noder arī piedzīvojumu cienītāju tautai.. Piemēram, ēšanas un dzeršanas lietas. Ja parakstās uz nedēļrakstu, tad šie piesūta to reizi nedēļā uz e-pastu pilnīgi par brīvu, tikai dažas reklāmas nāk komplektā, t.i., ir ievietotas tekstā.

Autors: Juris, 10.07.2006 16:52:34Bet saals pie dzeeriena rada tikai jaunu slaapju efektu, ne?

Autors: baa, 10.07.2006 16:44:44


P.S.
Tomātu sula vēl nav izmēģināta... Sāls pie sporta dzēriena gan. Tad vēl noderēja mildronāta kapsulas, kas sirsniņu palutina, tās muskulīti pabaro..

Autors: Juris, 10.07.2006 16:36:09


karstums
Dzert, dzert un vēlreiz dzert... Pie maximas klāt sāls šķipsnu.. Amerikāņu lapā roadbiker.com nedēļrakstā lasīju, ka var dzert arī tomātu sulu, kur sāls daudz un kas arī kuņģīti nedaudz piepilda.. Un pie iespējas ūdeni arī uz galvas un spranda.. Nekas cits jau laikam trasē nav iespējams.. Vešiņa- MOIRA vai CLIMACOOL, kas nelīp pie miesas..

Autors: Juris, 10.07.2006 16:33:08


par ko citu!
Bet kā gāja tiem, kas piedalījās Ežos, sadzīvojot ar karstumu? Ir radies kāds padoms, ieteikums, kā sadzīvot ar karstumu mačos?

Autors: baa, 10.07.2006 16:04:04


KL
Par KL mainīšanu daudz runāts, galvenais, kā to paziņot dalībniekiem trasē, lai nav tā, ka tu iznāc no distances tāpēc, ka KL beidzas, un uzzini, ka tas ir pagarināts, jo neviens vai tikai pāris komandu tajā iekļāvušies.. Un ko tad nu darīt, iet otrreiz vai nospļauties un mest mieru? Bet ir taču iespēja: visi nes līdzi mobilo telefonu, vai ir sarežģīti nosūtīt īsziņu komandām, ka nolikums vai Kl izmainīts? Vienīgi te nu ir nākošā problēma- izslēgtrais un aizzīmogotais telefons.. Vai ir kāda statistika, ko tas dod, telefonu tā aizliegt? Vai tiešām ir ticība, ka nevienai komandai nav līdzi vēl kāda aparāta, ja ļoti vajag, piemēram, darba vai dienesta nosacījumu dēļ, un ko dod telefona lietošana mačos, jo ko gan pa to var iegūt- ceļu karti vai ūdeni, vai varbūt barību? Tad nu telefona (ieslēgta) līdzi nešana atrisinātu sakaru jautājumu starp orgiem un tautu, ko varētu izmantot, ja kas ziņojams, piemēram, par izmaiņām KL vai citām lietām. Patiesībā jau telefonus nemaz tā necenšas iepakot un noplombēt, vismaz tinis, mona vai eži, un nedomāju, ka tāpēc strauji pieaug kādas komandas spēki.

Autors: Juris, 10.07.2006 15:43:00P.S. "Protesti, kas iesniegti pēc kontrollaika beigām, netiks izskatīti." Protestu, gan rakstisku, gan mutisku, neizskatīšana un nepamatota neievērošana, manuprāt, nav labais tonis no organizatoru puses - tas grauj organizatoru prestižu un dalībnieku vēlmi piedalīties nākošajās sacīkstēs.

Autors: Kristaps, 10.07.2006 14:49:28Par Ežiem un citām sacīkstēm nemācēšu atbildēt, bet pārsvarā kontrollaiks tiek noteikts trīs apsvērumu dēļ: 1. lai palīdzētu dalībniekiem izvēlēties viņiem atbilstošo sacensību klasi - pēc noteiktā KL var aptuveni rēķināties ar +/- "sliktāko scenāriju" sacīkstēs; 2. KL palīdz organizatoriem plānot distanci tā, lai sacensību dalībnieki neuzkavētos tajā neprognozējami ilgi - KP un SF tiesneši, transports, ekipējums (virvju trases, laivas u.c.) u.c. resursi nav "bezgalīgi"; 3. KL arī nedaudz motivē komandas pārvietoties ātrāk sacensību distancē. Tomēr KL nevajadzētu uztvert kā kaut ko tik "akmenī iecirstu", kas nekādi nav maināms. Var mainīties laika apstākļi, līdz ar to arī distancē pavadāmais laiks, citas problēmas, arī organizatori var kļūdīties. Protams, ka organizatoru uzdevums ir paredzēt iespējamās problēmas un mēģināt jau savlaicīgi iestrādāt distances variantus (t.sk. arī "īsās" distances B un C "divīzijām")- galvenais, lai visām komandām būtu +/- vienādi apstākļi, t.sk. arī iespējas uzzināt par kontrollaika izmaiņām. Augšminētais gadījums ar KP ņemšanu vai neņemšanu kontrollaikā liek domāt, ka šāda rezerves varianta nav bijis, vai tas nav īsti nostrādājis. Gadās...

Autors: Kristaps, 10.07.2006 14:46:12


tas pats gadiijums
Nu, ar mums notika tieši tas pats, 10.KP tiesnesis pateica, ka palikušas 38 minūtes, piemetām, ka varam paspēt uz 12.KP, ko arī paņēmām. Pie tam, tas tiesnesis mums vēl izklāstīja, kas būs, ja darīsim tā vai citādi: katra pārtērētā minūte desmitkāršojas, bet par nepaņemtu KP dod 1 stundu. Aritmētika ir mūsu stiprā puse, tāpēc arī izvēlējāmies to KP izlaist. Izrādījāmies muļķi...

Autors: JL, 10.07.2006 13:57:41Monā-X par kontrolaika neievērošanu būtu DSQ bez žēlastības. Bet vakardienas gadījumā ... Pie KP10 tiesnesis mums godīgi pateica, ka līdz kontrollaika beigām 45 minūtes, un mēs arī tāpēc apzināti atteicāmies no viena punkta ņemšanas. Bet lai jau tas paliek "uz organizatoru sirdsapziņas", ka mača noteikumus maina ar atpakaļejošu laiku ;)))

Autors: J.A., 10.07.2006 10:52:09


ežu rallijs
Nupat notikušajā EŽU rallijā "uzrāvāmies" uz nolikuma brīvu tulkojumu, un liekas, šī tēma piedzīvojumu sacīkstēs ir mūžīga un nebeidzama. Proti, Nolikumā skaidri noteikts kāda atsevišķa posma vai visas sacīkstes kontrollaiks (KL), noteikts, kas paredzēts, ja to neievēro, parasti diskvalifikācija vai bargi sodi laika izteiksmē, bet faktiski KL netiek ievērots no lielākas daļas komandu puses, uz ko orgi arī piever acis. Piemērs: Ežos pēdējā posma KL bija 6 stundas. Komanda X pirms pēdējiem 2 KP konstatē, ka vairs nevar "paņemt" abus KP kontrollaikā, izlemj ņemt vienu un steigties uz finišu, kurš tiek slēgts 14:00 (nolikuma punkts 4.5). Komanda saņem paredzēto stundu par neapmeklētu KP, bet citas komandas mierīgi piekāš KL un turpina ganīties pa mežu, savācot visus KP. Rezultātā komanda X, kura ievērojusi KL, paliek aiz citām, kas KL piekāš, bet atrod visus KP. Lai sabiezinātu krāsas, pieņemam, ka komanda ierodas nākamās dienas rītā, jo "KL jau vairāk tikai tā, zināšanai.." un pārskaitusies meklē finiša tiesnesi. Ko tādā reizē dara tiesneši? Jautājums: kāda suņa pēc mačos nosaka kontrollaiku, ja to nemaz nav paredzēts ievēriot un par neievērošanu nekas nav? Tad jau laižam brīvi, neierobežoti blandāmies, bet tiesneši un konkurenti mūs gaida nosvīdušām mugurām... Citēju: 4.5. Finišs un izstāšanās Sacensību pēdējās daļas kontrollaiks ir 6 stundas. (9.jūlija plkst. 8:00 –14:00). Tas nozīmē, ka finišs tiek slēgts 9.jūlijā 14:00 dienā, un komandām līdz šim laikam ir jāatgriežas sacensību centrā. Finišā jāierodas visiem četriem komandas dalībniekiem, rezultāts tiek fiksēts brīdī, kad finiša līniju šķērso pēdējais komandas dalībnieks. Finišā komanda nodod kontrolkartiņu un uzrāda iepakojumu ar mobilo telefonu, lai pārliecinātos, ka tas nav lietots. Tiesneši var prasīt uzrādīt arī citu obligāto ekipējumu, lai noskaidrotu, vai nekas nav pamests distancē. Komandas brīvprātīgas izstāšanās gadījumā jādodas uz tuvāko evakuācijas punktu (EP), jāatver mobilā telefona iepakojums un jāzvana evakuācijas tālruņa numuram, kas atrodams telefona iepakojumā. Precizējot vietu, komanda tiks evakuēta no distances uz sacensību centru ar organizatoru transportu. Komandas, kas nav veikušas distanci minētajā kontrollaikā, tiek diskvalificētas, un tām nekavējoties jāsazinās ar organizatoriem, lai noteiktu to atrašanās vietu un evakuētu tās uz sacensību centru. Vienas stundas laikā pēc komandas finiša tā drīkst iesniegt rakstisku protestu organizatoriem par pretenzijām sacensību norisē. No vienas komandas tiks ņemts vērā tikai viens viedoklis (kapteiņa). Protesti, kas iesniegti pēc kontrollaika beigām, netiks izskatīti.

Autors: tqaa, 10.07.2006 10:21:49


Komentāra nosaukums *
Komentārs
Komentāru pievienoja *
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv