Ekipējums
Treniņi, pieredze
Sacensības
Ceļojumi
Dēku stāsti
Preses ziņas
Sarunas, diskusijas

Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Arhīvs > Preses ziņas
Piedzīvojums, sacīkstes, pieredze, attieksme

Šis ir intervijas materiāls, kurš kalpojis par pamatu ieskatam "Piedzīvojumu sacensības jeb Pasākums džentelmeņiem, kurā nav garlaicīgi", kas publicēts žurnāla "KLUBS" 2006. gada jūnija numurā - par piedzīvojumiem un sacīkstēm, adresējot to tiem, kas 2006. gada jūlija beigās vēlas piedalīties KLUBA piedzīvojumu sacīkstēs. Bet var noderēt ikvienam.

Caur ērkšķiem uz zvaigznēm. Caur nezināmo uz atklāsmi. Uz vēl nesasniegto. Vilinošo. Kaut kur tur, tālumā ir tas, pēc kā mēs ilgojamies, bet mēs nezinām, kas tas ir un cik tālu pēc tā doties. Un nezinām arī to, vai tas vispār ir tas, ko meklējam. Tomēr pieņemam izaicinājumu. Ne visi. Retais. Jo, lai dotos nezināmajā ir nepieciešama uzņēmība, spīts un drosme. Un mazliet neprāta. Iespējams, pat padaudz neprāta...

Pieņemt izaicinājumu doties skarbā pārbaudījumā savam ķermenim un garam - tas ir brīvas gribas un iekšējas brīvības apliecinājums. Izturēt šo pārbaudījumu līdz galam - ne tikai spēka un varēšanas pierādīšana citiem un sev, bet arī savu esības robežu apziņas process. Mēs esam tur, kur spējam nokļūt. Ja nemēģināsim - to vietu arī paliksim nezinot. Kāpēc lai to gribētu zināt? Zemapziņas instinkti... Cik tālu? Ar katru reizi, ar katru soli, ar katru minūti aizvien tālāk nezināmajā. Cauri sāpēm, nogurumam, izmisumam un slāpēm. Aizvien tālāk.Piedzīvojumu sacīkstes ir lieliska iespēja pamēģināt atrauties no šodienas konfortablās dzīves valgiem. Izrauties brīvībā. Dziļi ieelpot pirmatnības gaisu. Mežā vai purvā, kalnos vai tuksnesī, virs trakojošas upes baltajām putām vai jūras viļņu bangās. Ieelpot un izjust brīvību. Vējā, lietū, miglā, zem zvaigžņotas debess. Tas ir kā iespējams pirmais solis tālā ceļojumā. Pēc tam - alpīnisms, ceļojumi, laivošana. Vienalga kas, bet nu jau tur, ārā! Sacensības ir tikai spēle, no kuras vari izstāties. Pēc tam jau viss notiek pa īstam. Un tas ir tā vērts.Sacensībās agri vai vēlu pienāk lūzuma punkts. Viens. Tad nākošais. Nākošais. Vēl viens… Tas ir tas interesantais, absolūta iekšēja intriga, kā tu pats spēj tik pāri šiem lūzuma punktiem. Tik galā ar savām sāpēm, nogurumu, tehniskām ķibelēm, risināt nesaskaņas un domstarpības ar komandas biedriem. Pārdzīvot un pieņemt kļūdas. Mācīties no tām. Tie, kas nav spējīgi liekties, bieži vien salūst. Piemērošanās un spēja mainīties palīdz izdzīvot. Lai arī tā ir tikai spēle. Tomēr izdzīvot to līdz galam. Ne vienmēr tas izdodas. Bet tas palīdz saprast to, kas tu esi un cik tālu spēj nokļūt.Visgrūtāk mēdz būt atzīt savas kļūdas. Vainot citus savās neveiksmēs ir visvieglākais ceļš. Ja esi pieņēmis kļūdainu lēmumu, un no tā cieš visa komanda - vēl smagāk. Bet tieši tāpat kā alpīnismā, tajos brīžos, kad ir visgrūtāk, atklājas cilvēka būtība. Un tad tu saproti, ka cilvēks ir tāds, kāds viņš ir, nevis tāds, par kādu viņš izliekas. "Ar viņu es vairs kalnos neiešu..." Smags spriedums. Taisnīgs. Ja tas attiecas uz tevi - viela nopietnām pārdomām.

Katrs cilvēks, sekojot aicinājumam un esot neatlaidīgam savos centienos, var sasniegt to, ko ļoti vēlas. Šī neatlaidība, sākusi augt no vismazākās apņemšanās, pāraug gribasspēkā. Un kopā ar to, tāpat kā ar grūtībās pārbaudītiem un uzticamiem komandas biedriem, sasniedzot finišu ir tāda sajūta, ka varētu vēl, vēl… Piedzīvojumi, it sevišķi tie apzinātie un patiesi skarbie (nevis tie, kuros iekuļamies savas muļķības pēc…), ir tas, kas ļauj mums sajust dzīves īsto "garšu".Vēlies piedalīties piedzīvojumu sacīkstēs? Vēlies finišēt? Gribi, lai tava komanda ir labākā?

10 lietas
kas būtu obligāti jāzina par piedzīvojumu sacensībām:


1. Piedzīvojumu sacīkstes ir komandas sporta veids - komanda ir tik ātra, cik ātrs ir tās lēnākais dalībnieks.

2. Vājākais komandas biedrs - šo nosaukumu varam piešķirt ikvienam, jo katram ir savi vājuma mirkļi un lūzuma punkti, neviens nav pati pilnība visās piedzīvojumu sporta disciplīnās.

3. Kļūdīties var ikviens, tāpēc svarīgu jautājumu izlemšanā nepieciešams komandas kopējs lēmums.

4. Sacensības sākas jau krietnu laiku pirms starta - gatavošanās process ir neapšaubāmi būtiska sacensību sastāvdaļa.

5. Atbilstoša ekipējuma (viegla un ērta mugursoma, ūdens rezervuārs, uz galvas stiprināms lukturis ar rezerves baterijām, kartes iepakojums u.c.) un apģērba izvēle (piemēroti iestaigāti apavi un zeķes, garās bikses un krekls ar garām rokām, sporta veļa u.c.) piedzīvojumu sacīkstēs ir ļoti būtiska, jo nepiemērotā apģērba dēļ no sacīkstēm izstājas daudzi iesācēji.

6. Līdzīgi arī ar pārtikas un dzeramā izvēli - ilgstošās piedzīvojumu sacīkstēs neiztikt bez sporta pārtikas un sporta dzērieniem, savukārt t.s. "enerģijas" dzērieni (kas satur guaranu, taurīnu) un alkohols nepavisam nav piemēroti šāda vaida sacīkstēm.

7. Lai arī vislabākā gatavošanās sacīkstēm ir dalība citos, līdzīgos sporta pasākumos un sacīkstēs, tomēr specifiskas zināšanas dažādās piedzīvojumu sporta disciplīnās (piemēram, klinšu kāpšana, laivošana, niršana, jāšana, virvju šķēršļu trašu pārvarēšana u.c.) ieteicams apgūt zinošu instruktoru vadībā.

8. Labas komandas izveidē ļoti no svara ir ne tikai komandas dalībnieku fiziskās spējas, bet arī psiholoģiskā saderība - sacensību grūtākajos brīžos tai var būt izšķirošā loma komandas spējā izdzīvot sacīksti un nokļūt līdz finišam.

9. Domājot par gaidāmajām sacīkstēm, prātā izspēlē savu un savas komandas veiksmi, nokļūšanu līdz finišam - pat ja finišēsiet kā pēdējie, tā būs uzvara, ja ne pār citām komandām, tad vismaz uzvara pār savu nevarēšanu.

10. Ja vēlies pilnveidot savas zināšanas un prasmes - iepazīsties ar citu pieredzi un kļūdām! To lieliski var izdarīt smeļoties informāciju no tiem, kas gatavi ar savu pieredzi dalīties.Un vēl. Saudzē apkārtējo dabisko vidi, kas tev sagādā iespēju gūt neaizmirstamas emocijas – esi "zaļais"! Papīrs, tukšais pārtikas un dzērienu iepakojums, izlietotās baterijas – tam visam ir jānonāk atbilstošā vietā, pie citiem atkritumiem, nevis aiz tevis jāpaliek mētājoties uz takas. Nepaej vienaldzīgi garām arī cita tīši vai netīši nomestajam "draņķim", uzskati to par iespēju būt stiprākam… Piedzīvojumi pārveido attieksmi. Tiekamies nākošajos.

Kristaps Liepiņš
alpīnists un piedzīvojumu meklētājs

P.S. Paldies žurnālam "KLUBS" par iespēju ar piedzīvojumu sacīkstēm iepazīstināt aizvien jaunus interesentus!


 
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv