Ekipējums
Treniņi, pieredze
Sacensības
Ceļojumi
Dēku stāsti
Preses ziņas
Sarunas, diskusijas

Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Arhīvs > Treniņi, pieredze
Pieredze nāk brēkdama
jeb "Adrenalīns "atlaiž" tikai pēc stundas..."

Autors: Raivo Šulcs (www.seakayak.lv) [ AUTORS?]

No piektdienas urbānā pēc-darba izbrauciena atmiņā visspilgtāk palikušas krēslas stundas; jūra ar naksnīgu pūtienu tumsā, spokainās bākas, boju urbānās gaismas un motorizētais spoku kuģis bez signālugunīm, ko sastapām atpakaļceļā Daugavā. Savukārt sestdien iekūlāmies ķibelē.

Sestdienas ķibele

Viss kā parasti sākās nevainīgi - par cik tāpat uz to pusi ceļš mērojams, paķersim uz jumta līdzi laivu, ja nu būs viļņi un tā tālāk. Šoreiz uz Jūrkalnes pusi un pilnīgā steigā. Jūrkalnē kļūst pilnīgi skaidrs, ka vējš ir pareizais (no jūras) un Viļņi Ir. Un To laist garām nedrīkst. Ģērbjamies. Un ģērbjoties kļūst skaidrs arī tas, ka netīšām aizmirsušās vestes. Bet "hidras" ir un gribās dikti, un nolemjam izbraukt. Iebrauciens noris veiksmīgi, izlēkājamies pa viļņiem uz nebēdu. Līdz ar apskaidrību, ka tālāk braukt "točna" nevajag, aiz sēkļiem iestājas pirmās pārdomas par tikšanu atpakaļ. Apgriezties izdodas veiksmīgi, kādu brīdi ieslīpi airējam tuvāk krastam. Sēkļu josla ir kā robeža, kas jāšķērso un tur neko darīt. Pirmie viļņi pārbauda spējas noturēties, tik šoreiz esam iekļuvuši īstā pārbaudījumā, ar Rojas "surf" nesalīdzināt. Ūdens Jūrkalnē ir dzidri zaļš un vilnim ir nežēlīgs spēks. Un tād nāk Devītais...

Ieraugot Devīto vienmēr ir pilnīgi skaidrs, ka tas ir Devītais un kas būs. Laiks uz īsu brīdi apstājas un tad viss notiek dažu sekunžu laikā. Baltais mutuļojošais kalns nenovēršami triecas virsū un laiva traucas uz priekšu... Norok laivas priekšgalu. Dziļāk norok, jau gandrīz līdz pusei.

Kadrs apziņā: virs ūdens pāri galvai mežonīgā ātrumā pazūd laiva. Iznirstu. Redzu Rolfu, Rolfs redz mani. Abi dzīvi un veseli (ir gadījies dabūt ar laivu pa galvu, tāpēc reflekss ienirt izstrādājies. Lai ir kā padoms!). Laiva sen jau gabalā.Sākam peldējienu uz krastu. Jūras dibenu aizsniegt nevar. Jūrkalnē sēkļi nav tik lēzeni kā Rīgas jūrmalā. Sākotnēji pat nav īpaša stresa, jo krasts izskatās tuvu. Bet, tad nāk apskaidrība, ka kūļājos uz vietas, uz priekšu netiek. Jāseko katram vilnim: jāaiztur elpa, "jāpalaiž" pāri galvai (vestes, kas "izceļ" ta nav) un līdz nākošajam var peldēt tālāk. Attālinamies viens no otra. Uzturam kontaktu ar skatienu. Nekad nebūtu ticējis, ka skatīties kādam acīs ir iespējams no tik liela attāluma. Sākas grūtākais, jo apakšu aizsniegt joprojām nevar, bet spēki zūd. Kolēģis vairs nav prātā. Nav grūti peldēt, bet ir grūti aizturēt elpu un ienirt uz katru vilni. Iestājas "dihalka" (ūdens tomēr ar ir samērā auksts). Kārdinājums palaist airi. Skopums ņem virsroku, pa metram tuvojoties krastam, lēnām tiek izcīnīts atbalsts kājām. Kad tas sasniegts iestājas zināma pārliecība par veiksmīgu iznākumu. Izbrienam krastā.

Beidzās laimīgi. Adrenalīns "atlaiž" tikai pēc kādas stundas. Komiskais tajā visā ir tas, ka "atbalsta grupa" no krasta kāpas pilnā pārliecībā, ka mums ir vestes, neķēra stresu. Ir radies jauns teiciens, ko piemērot sievietei: "Ja es būtu zinājis, ka Tu tā, nebūtu peldējis..."Runājot nopietni, secinājumi acīmredzami:
1. Jūrā bez vestēm nekādā gadījumā;
2. Nekad nedodies jūrā viens (viena ekipāža);
3. Attiecīgi būtu labi, ja ļaudis braucot turas kopā un neizklīst. Patālāk no krasta laivas pazaudēšana būtu liktenīga :(
4. Svarīgi, lai tu vari paļauties uz biedru. Patiešām svarīgi. Iespējas palīdzēt faktiski līdzinās nullei.


Pieredze nāk brēkdama (c) Rolfs Jansons

Bet tas viss jau bija zināms sen. Un viss pārējais arī. Azarts pret veselo saprātu. Šoreiz azarts ņēma virsroku un hmm… subjektīvs prieks, ka viss beidzās labi.

Vēl pāris Raivo Šulca stāstus par laivošanu (ar piedzīvojumiem…) var skatīt www.adventurerace.lv Arhīva sadaļā "Dēku stāsti"Brīdinājums! Šī vortāla veidotāji Jūs brīdina par to, ka aktivitātes, kuras ir saistītas ar laivošanu, gan dabīgās, gan mākslīgās ūdenstilpnēs, ir potenciāli bīstamas Jūsu veselībai un dzīvībai! Šo bīstamību var novērtēt tikai balstoties uz pieredzi. Savukārt pieredzi var iegūt tikai apgūstot zināšanas un praktiskās iemaņas. Mēs rekomendējam šo pieredzi iegūt zinošu un kvalificētu instruktoru klātbūtnē! Vortāla veidotāji neuzņemas nekādu atbildību par sekām, kuras var rasties izmantojot publicēto informāciju.

 
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv