Ekipējums
Treniņi, pieredze
Sacensības
Ceļojumi
Dēku stāsti
Preses ziņas
Sarunas, diskusijas

Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Arhīvs > Ekipējums
Cik rāda tavs pulkstens?

Autors: Kristīne Liepiņa
Foto: Kristaps Liepiņš
2015. gada oktobris, Rīga

Ikdienā mēs nēsājam dažādus rokas pulksteņus, bet pēdējo gadu apsēstība ar fitnesu, kas novērojama sabiedrībā, ir radījusi vietu arī īpaši pielāgotam “ekipējumam” – sporta pulksteņiem.

Pirms pāris gadiem pulksteni nelietoju vispār, bet aizvien biežāk kāpjot kalnos, radās tīri praktiska vajadzība zināt gan pareizu laiku, gan uzkāptos augstuma metrus, jo nemitīgi prasīt kādam no kāpšanas biedriem sāka kļūt apnicīgi. Nu jau pusgadu lietoju Suunto Ambit3 Sport Sapphire pulksteni, kas ir multisporta pulkstenis, kurš dizainēts īpaši sievietēm. Tā kā dodu priekšroku dažādām sportiskām aktivitātēm, gan taku skriešanai, gan laivošanai, gan riteņbraukšanai, gan kanjoningam, bet, galvenokārt, alpīnismam un klinšu kāpšanai, tad man īpaši svarīgi, lai pulkstenis ir ar altimetru. Skaists dizains – tas man kā sievietei, protams, arī ir ļoti būtiski. Tā kā Suunto Ambit3 Sport ir ļoti askētisks, tad bieži to nēsāju arī ikdienā. Šobrīd tas ir aktuāli, - nēsāt masīvu pulksteni un krosenes pat pie kleitas.

Suunto kļuvis arī par manu ikdienas sastāvdaļu. Galvenās funkcijas ko lietoju ir laiks, datums, modinātājs, augstums virs jūras līmeņa, attālums un ātrums, pulsometrs un kompass. Ambit3 Sport ir ūdensizturīgs un to var izmantot arī peldot, dodoties kanjonos vai laivojot.Lai noteiktu aktuālo atrašanās vietu Ambit3 Sport izmanto GPS signālus. Kalnos visbiežāk tos uztvert nav problēmas, tomēr atsevišķos gadījumos - kāpjot pa masīvām klinšu sienām, pazemes alās vai dziļos kanjonos GPS signālus nevar “noķert” un pulkstenis rāda neprecīzus rādījumus, tāpēc šādās situācijās sava pulksteņa altimetra rādījumus salīdzinu ar Kristapa Suunto Core Premium datiem. Suunto Core pulkstenis augstumu nosaka izmantojot barometra rādījumus. Core pulkstenim ir arī āra temperatūras noteikšanas iespēja, lai iegūtu precīzu mērījumu pulkstenis jānoņem no rokas.

Savās sportiskajās aktivitātēs un treniņos bieži vien izmantoju pulsometru, bet svarīgākais man nav zināt sirdsdarbības datus, būtiskāk ir zināt treniņa laikā patērēto kaloriju daudzumu. :) Man patīk, ka www.movescount.com var izanalizēt manu aktivitāti līdz pēdējai sekundei un sīkumam. Tā ir personīga “dienasgrāmata”, kura uzskatāmi parāda noietos maršrutus un citus datus par lietotāja aktivitātēm. Protams, viss atkarīgs no katra individuālajām vēlmēm līdz ar to arī ideāli piemeklētā “ instrumenta” – sporta pulksteņa. Šobrīd ļoti populāra ir taku skriešana, šīs aktivitātes cienītājiem varu ieteikt Suunto Ambit3 Run,- šis modelis ir lētāks par Suunto Ambit3 Sport un radīts tieši skrējējiem.Atgriežoties pie kalniem - visi kalnos kāpjošie, kuri lieto pulksteņus, zina, cik viegli ir saskrāpēt pulksteņa stiklu, tāpēc, lai nebūtu nemitīgi jāsatraucās, izvēloties pulksteni man bija svarīgi, lai pulkstenim būtu safīra stikls. Pēc pusgada aktīvas lietošanas, redzu, ka ieguldīt nedaudz vairāk ir atmaksājies, jo, ja metāla korpuss intensīvi kāpjot ir saskrāpējies, tad stikliņš joprojām ir kā jauns. Vēl viena būtiska nianse - pulksteņa darbības ilgums bez uzlādēšanas. Ambit3 Sport ir ar ierobežotu baterijas darbošanās ilgumu, pēc pieredzes, bez uzlādēšanas baterija 10h tur stabili, lai paildzinātu baterijas ilgspēju, var samazināt GPS koordinātu punktu noteikšanas intervālu. Izmantojot tikai pulksteņa funkcijas, pulkstenis strādā divas nedēļas. Savukārt Suunto Core darbības laiks ar vienu bateriju ir vismaz gads vai pat divi.Iegādājoties pulksteni rūpīgi pārdomājiet kādas ir jums visnepieciešamākās funkcijas, kuras lietosiet savās aktivitātēs, cik ilgs darbības laiks ar vienu bateriju vēlams, vai safīra stikls jums patiešām ir nepieciešams. Tad - atliek tikai izvēlēties!

Vēlies pievienot komentāru par rakstu? Vēlies ko jautāt autoram? Raksti! [DISKUSIJU FORUMS]Brīdinājums! Šī vortāla veidotāji Jūs brīdina par to, ka aktivitātes, kuras ir saistītas ar kāpšanu un nolaišanos pa virvēm, dabīgu un mākslīgi veidotu klinšu vai ledus reljefu, kā arī atrašanos kalnu zonā, ir potenciāli bīstamas Jūsu veselībai un dzīvībai! Šo bīstamību var novērtēt tikai balstoties uz pieredzi. Savukārt pieredzi var iegūt tikai apgūstot zināšanas un praktiskās iemaņas. Mēs rekomendējam šo pieredzi iegūt zinošu un kvalificētu instruktoru klātbūtnē! Vortāla veidotāji neuzņemas nekādu atbildību par sekām, kuras var rasties izmantojot publicēto informāciju.

 
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv