Ekipējums
Treniņi, pieredze
Sacensības
Ceļojumi
Dēku stāsti
Preses ziņas
Sarunas, diskusijas

Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Jaunumi
Kalnu Grupas Trekinga kurss 2019

Teksts un foto: Kristaps Liepiņš [ AUTORS?]
2019. gada februāris, Rīga

Ir vēlme doties kalnu pārgājienā? Tādā īstā, - ar mugursomu plecos, nakšņošanu teltī, izaicinošu pievarēto augstumu un attālumu, iespējams – pat ar iziešanu uz kāda ledāja vai ar kādas nelielas kalnu virsotnes sasniegšanu? Tomēr tā īsti nav pārliecības par to, vai spēsi ar to visu tikt galā – sākot no plānošanas, īstā apģērba un ekipējuma izvēles un patstāvīgu lēmumu pieņemšanas, beidzot ar iespējamo neparedzēto situāciju risināšanu. Tad Kalnu Grupas Trekinga kurss ir tieši Tev!

- Trīs teorētiskās lekcijas par visu interesantāko ar kalnu pārgājieniem saistīto;
- Trīs mācību pārgājieni ar praktiskajām nodarbībām (dažādu dabisku šķēršļu pārvarēšana, nakšņošana dažādās vietās) tepat Latvijā;
- Došanās īstā, vairāk kā nedēļu ilgā kalnu pārgājienā ārpus Latvijas 2019. gada vasaras sākumā.


Lekcijas un Latvijas pārgājieni Martā, Aprīlī un Maijā, došanās uz kalniem (Alpi, Francija) Jūnija vidū/beigās! Šobrīd jau pat ir zināmi precīzi datumi lekcijām (ceturtdienas vakari, 19:00 – 22:00) un mācību pārgājieniem (visa sestdiena un svētdienas rīts, ar nakšņošanu!) Latvijā: 14. un 16. marts; 4. un 6. aprīlis; 9. un 11. maijs. Precīzi kalnu ceļojuma laiki būs zināmi februārī – orientējoši, pusotra nedēļa jūnija otrajā pusē!Šajā programmā plānots iekļaut ļoti plašu informāciju! Lekcijās - par apģērba, apavu un ekipējuma izvēli un lietošanu, treniņiem gatavojoties ilgstošiem un grūtiem trekingiem, pārgājiena norises plānošanu un nakšņošanu tajos, kalnu reljefu - ledāju, upju šķērsošanu, drošināšanas organizēšanu tehniskākos posmos. Runāsim arī par skaistākajiem kalnu pārgājieniem vairākos kontinentos, kalnu rajoniem un to sezonalitāti, laikapstākļiem, aklimatizāciju, karšu materiāla un elektroniskas informācijas izmantošanu, pārtikas resursu plānošanu un ēdiena gatavošanu, sakariem ārkārtas situāciju gadījumos, potenciāliem apdraudējumiem un pirmo medicīnisko palīdzību. Savukārt praktiski darbojoties iespējama iemaņu gūšana dodoties pārgājienā, šķērsojot dažāda veida ūdenssķēršļus un stāvas kraujas, apgūsim elementāras drošināšanas organizēšanu dažādos apstākļos - iziesim gan uz vienkārša klinšu reljefa, pārvietojoties pa dažādā veidā aprīkotiem Via Ferrata posmiem (tērauda troses, ķēdes, virves), gan izmēģināsim drošināšanas organizēšanu nolaižoties pa savām virvēm, gan, iespējams, pat iziesim uz ledāja (!). Protams, neizpaliks arī naktsmītņu iekārtošanas un nakšņošanas pieredzes iegūšana, darbošanās ar pārtikas sagatavošanu un citām, ar pārgājieniem saistītām iemaņām.

Dalība šī kursa Latvijas sadaļā (jā, ir iespēja piedalīties tikai Latvijas sadaļā!) - trīs lekcijas, trīs mācību pārgājieni ar praktiskajām nodarbībām izmantojot Kalnu Grupas drošināšanas ekipējumu un nakšņošanu āra apstākļos, konsultācijas par apģērbu, apavu un ekipējuma izvēli, palīdzība tā iegādē izmantojot lieliskas atlaides pie mūsu sadarbības partneriem – tas viss Tev izmaksās tikai 180.- Eiro. Dalības maksa rezervējot sev vietu grupā būs jāiemaksā 2019. gada februārī, kad būs zināma arī vasaras sākumā plānotā kalnu pārgājiena vieta, maršruts un izmaksas. Diemžēl, jāatzīst, ka vietu skaits kursā būs ierobežots - ne vairāk kā 30 kursanti. Ja ir vēl kādi jautājumi, precizējumi, ieteikumi – raksti!

Ja vēlies visā tajā piedalīties – atkārtoti dod ziņu manā personiskajā Gmail epastā kura adresi var atrast sadaļā "Kontakti"! Kursa kvalitāti garantē Kalnu Grupas 15 gadu pieredze!

Kristaps Liepiņš
alpīnisma instruktors, piedzīvojumu ceļojumu ekspertsVēlies pievienot komentāru par rakstu? Vēlies ko jautāt autoram? Raksti! [DISKUSIJU FORUMS]Brīdinājums! Šī vortāla veidotāji Jūs brīdina par to, ka aktivitātes, kuras ir saistītas ar kāpšanu un nolaišanos pa virvēm, dabīgu un mākslīgi veidotu klinšu vai ledus reljefu, kā arī atrašanos kalnu zonā, ir potenciāli bīstamas Jūsu veselībai un dzīvībai! Šo bīstamību var novērtēt tikai balstoties uz pieredzi. Savukārt pieredzi var iegūt tikai apgūstot zināšanas un praktiskās iemaņas. Mēs rekomendējam šo pieredzi iegūt zinošu un kvalificētu instruktoru klātbūtnē! Vortāla veidotāji neuzņemas nekādu atbildību par sekām, kuras var rasties izmantojot publicēto informāciju.

 
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv