Ekipējums
Treniņi, pieredze
Sacensības
Ceļojumi
Dēku stāsti
Preses ziņas
Sarunas, diskusijas

Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Arhīvs > Preses ziņas
Lietuvas alpīnisti nelaimē!

Autors: Kristaps Liepiņš [ AUTORS?]
Foto: Kristaps Liepiņš
Ziņa papildināta 2013. gada 6. februārī

Glābēji nocēluši un nogādājuši lejā viena mirušā alpīnista ķermeni, diemžēl otra Lietuvas alpīnista meklējumi nav vainagojušies panākumiem. Tuvākajās dienās atkal gaidāms daudz jauna sniega...

* * *


2013. gada 4. februāris

Vakar dienas otrajā pusē glābšanas dienesta helihoptera izlidojumā ar augstas izšķirtspējas foto palīdzību atrasts un identificēts viens no lietuviešu alpīnistiem – viņa nedzīvajam ķermenim lielā vēja dēļ glābēji joprojām nevar piekļūt. Diemžēl, par otra Lietuvas kalnos kāpēja, kurš bija pazudis jau vairākas dienas, iespējām izdzīvot, pēc glābšanas dienestu speciālistu viedokļa, arī nesot vairs praktiski nekādu cerību...

* * *


2013. gada 3. februāris

Šorīt glābēji ir mēģinājuši piekļūt lietuviešu alpīnistam, kurš jau trīs naktis pavadījis Les Droates virsotnes Ziemeļu sienas, bet lielā vēja dēļ helihopteram nav izdevies piekļūt tuvāk par 300 metriem. Tiekot gaidīts nākošais "logs" laika apstākļos. Diemžēl cerības uz to, ka šīs sasaites otrs kāpējs, kurš pazuda pirms divām dienām un nav devis par sevi nekādas ziņas, varētu būt dzīvs, kļūst aizvien mazākas – vai nu viņš gājis bojā krītot lejā vai to līdzi sev aizrāvusi sniega lavīna...

* * *


2013. gada 2. februāris

Dramatiski notikumi šajās dienās risinās Alpos, Monblāna rajonā, Aržentjēras ledāja ielejā. Pirms divām dienām pēkšņi uznākušie sliktā laika apstākļi, kuri kalnos atnesa spēcīgus vējus un intensīvus nokrišņus, pārsteidza trīs lietuviešu alpīnistu sasaites, kuras pa dažādiem maršrutiem centās sasniegt šī rajona kalnu virsotnes.

Viena no Lietuvas kalnos kāpēju sasaitēm saviem spēkiem spēja atgriezties lejup, otra, - tajā bija viens kāpējs ar slēpēm un otrs ar sniega raketēm (kas atvieglo pārvietošanos pa dziļu sniegu), sadalījās un kāpējs, kurš atpalika, mākonī nomaldījās uz Aržentjēras ledāja. Vakar glābšanas dienesta darbinieki viņu pamanīja Grand Montets slēpošanas trašu tuvumā, no kurienes lietuviešu alpīnists smagā stāvoklī tika evakuēts uz ielejā esošo slimnīcu ar hipotermiju un roku, kāju apsaldējumiem.

Arī šodien laika apstākļi nav uzlabojušies, pēc provizoriskiem datiem Monblāna rajonā kalnos virs 2000m uzsnidzis aptuveni pusmetrs jauna sniega, līdz ar to glābēji nespēj palīdzēt trešajai Lietuvas alpīnistu sasaitei, kura joprojām ir nosprostota aptuveni 3900m augstumā uz Droites virsotnes Ziemeļu sienas. Ziņas par šo sasaiti joprojām ir neskaidras. Pēc viena no lietuviešu kalnos kāpēju grupas dalībnieka ziņām, viens no šiem diviem alpīnistiem vakar nesaprotamu iemeslu dēļ atkabinājies no drošības virves rokot sniega patvērumu un pazudis – iespējams, izslīdējis un kopā ar sniega lavīnu nokritis no sienas. Otrs kāpējs, kurš sazinājies ar saviem biedriem telefoniski (nosūtot SMS ziņas), apgalvo, ka viņš esot palicis uz kalna stāvās nogāzes izraktajā sniega alā viens, gāze deglim esot izbeigusies, bet viņš esot apņēmības pilns sagaidīt labākus laika apstākļus.


Les Droites virsotnes (4000m) Ziemeļu siena, Lagarde kuluāra maršruts (IV, 5), kuru bija ieplānojusi veikt Lietuvas alpīnistu sasaite, atrodas sienas kreisajā pusē.

Šamonī ielejas glābšanas dienesta darbinieki seko līdzi meteoroloģisko apstākļu ziņām, lai pie pirmās izdevības varētu nosūtīt helihopteri ar glābējiem uz norādīto vietu, kurā atrodas pēdējais no nelaimē nokļuvušajiem Lietuvas alpīnistiem, kā arī uzsāktu viņa sasaites biedra meklēšanu.

Vēlies pievienot komentāru par rakstu? Vēlies ko jautāt autoram? Raksti! [DISKUSIJU FORUMS]Brīdinājums! Šī vortāla veidotāji Jūs brīdina par to, ka aktivitātes, kuras ir saistītas ar kāpšanu un nolaišanos pa virvēm, dabīgu un mākslīgi veidotu klinšu vai ledus reljefu, kā arī atrašanos kalnu zonā, ir potenciāli bīstamas Jūsu veselībai un dzīvībai! Šo bīstamību var novērtēt tikai balstoties uz pieredzi. Savukārt pieredzi var iegūt tikai apgūstot zināšanas un praktiskās iemaņas. Mēs rekomendējam šo pieredzi iegūt zinošu un kvalificētu instruktoru klātbūtnē! Vortāla veidotāji neuzņemas nekādu atbildību par sekām, kuras var rasties izmantojot publicēto informāciju.

 
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv