Ekipējums
Treniņi, pieredze
Sacensības
Ceļojumi
Dēku stāsti
Preses ziņas
Sarunas, diskusijas

Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Arhīvs > Treniņi, pieredze
"Darbs trijās maiņās II" (Alpi 2012)

Autors: Kristaps Liepiņš [ AUTORS?]
Foto: Kristaps Liepiņš
2012. gada septembris, Rīga

Arī šīs vasaras vidū vesels mēnesis pavadīts Alpu kalnos, Šamonī ielejā, Monblāna rajonā. Gandrīz tieši tāpat kā pagājušā gadā (par to var skatīt nelielu info un bildes šeit: "Darbs trijās maiņās... Alpi2011"). Arī šajā vasarā trīs dažāda formāta pasākumi, kuros viennozīmīgi dominēja alpīnisma apmācība. Trīs dažādi kursi ar dažādiem cilvēkiem. Dažādas pieredzes. Dažādas vēlmes un ambīcijas. Ieskatam sekojošās trīs fotogalerijas, kurās tad arī nomanāma pasākumu gaita un saturs.

● Alpi, alpīnisma apmācību "otrā līmeņa" kurss (instruktora un kursantu attiecība 1:2)

Mācības Kalnu Grupā pabeigtas, uz dažiem atsevišķiem kāpšanas kursiem jau būts... Ko tālāk? Viena no iespējām ir kāpt sarežģītākus un augstākus maršrutus. Bet ja nav īsti pārliecība par varēšanu? Ja ir vēlme vēl papildināt savas kalnos kāpšanas zināšanas un iemaņas? Šajā gadījumā ir iespēja vienoties par īpaša satura kursu un doties uz kalniem kopā ar instruktoru mazā grupā. Tā tas notika arī šajā gadījumā. Nelielas treniņnodarbības un dodamies uz treniņvirsotni. Pēc tās – jau nopietnākā maršrutā. Tad vēl nākošajā. Un noslēgumā – vēl vienā, kurā viss "pa nopietnam"...


Beidzot. Virsotne! Andžejs un Sandis Aržentjēras smailē (Aiguille d'Argentière 3901m).

[ FOTO GALERIJA]

● Alpi, "Monblāna Grupa" 2012

Alpīnisma pamatkurss ar mācību nodarbībām uz klintīm, ledus un sniega nogāzēm, pamazām aklimatizējoties un gatavojoties kursa lielajam kāpienam – no Midi puses Monblānā. Lai arī laika apstākļi mūs arī šogad nelutināja, atšķirībā no pagājušās Monblāna Grupas, šovasar daļa grupas veiksmīgi sasniedza Monblāna virsotni!


Lai arī kāpiena dienā ir auksts un vējains laiks, tomēr Monblāna (4810m) virsotni sasniedzam un arī lejā nokāpjam labā ātrumā un "stilā"!

[ FOTO GALERIJA]

● Alpi, "Kalnu Grupa 8", 2012

Astotais gads, astotā "Kalnu Grupa". Kursa noslēgums jau tradicionāli - Francijas Alpos ar treniņnodarbībām gan klintīs, gan uz ledus un kāpšanu nelielos, bet tehniski interesantos kalnu maršrutos...


Treniņnodarbībās uz Aržentjēras ledāja – leduskāpšanai izmantojam aptuveni 20m dziļu plaisu, kuras siena vietām vertikāla, dažbrīd pat negatīva – lieliska vieta pārliecināties par savām kāpšanas spējām!

[ FOTO GALERIJA]

Stapcitu, gan Kalnu Grupas FaceBook profilā, gan arī manā Twitter kontā var sekot līdzi tām aktualitātēm, kas notiek alpīnisma apmācības jomā.

Vēlies pievienot komentāru par rakstu? Vēlies ko jautāt autoram? Raksti! [DISKUSIJU FORUMS]Brīdinājums! Šī vortāla veidotāji Jūs brīdina par to, ka aktivitātes, kuras ir saistītas ar kāpšanu un nolaišanos pa virvēm, dabīgu un mākslīgi veidotu klinšu vai ledus reljefu, kā arī atrašanos kalnu zonā, ir potenciāli bīstamas Jūsu veselībai un dzīvībai! Šo bīstamību var novērtēt tikai balstoties uz pieredzi. Savukārt pieredzi var iegūt tikai apgūstot zināšanas un praktiskās iemaņas. Mēs rekomendējam šo pieredzi iegūt zinošu un kvalificētu instruktoru klātbūtnē! Vortāla veidotāji neuzņemas nekādu atbildību par sekām, kuras var rasties izmantojot publicēto informāciju.

 
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv