Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Forums
Kritiena fotogrāfija
Komentāri: 6; Autors: Ēriks
Tēma izveidota: 01.02.2012 16:38:41; Pēdējās izmaiņas: 06.02.2012 17:58:39

Sākumlapas kritiena fotogrāfijai prasās garāks redaktora komentārs. Pašreizējais škiet nevietā.


Re: IQ palielināšanai
Kāds atkal neveiksmīgi komunicē ar citiem kāpējiem. Varbūt nākošreiz mēģināt to darīt inteliģentāk?

Autors: IQ, 06.02.2012 17:58:39


IQ palielināšanai
Vienmēr patīkami atbildēt uz rūpīgi pārdomātiem un saturā bagātiem komentāriem. Par IQ ir kā naglai tieši uz galvas, pats cenšos cik varu. IQ palielināšanai par tēmatu “kāpšana un kritieni” ļoti vērtīgs informācijas avots ir ikgadējais apsakts “Accidents in North American Mountaineering” ko izdod American Alpine Club. Ļoti pamācoša lasāmviela par to kādas muļķības sastrādā iesācēji, un kādas kļūdas pieļauj eksperti (un kādas ir sekas). Ieteicama arī tad ja kāpjiet tikai sporta maršrutus, kuros, kā izrādas, notiek pārsteidzoši daudz vienādu nelaimes gadījumu. Par to kā novērtēt kur drīkst krist un kur nedrīkst (no fall zone), kā arī par to kā pārvarēt bailes no krišanas (šī gan laikam nav problēma Latvijas kāpējiem :o)))) lieliska diskusija ir atrodama Arno Ilgner grāmatā “Espresso Lessons From The Rock Warrior's Way”. Man pašam ir nācies gan no malas vērot (http://www.adventurerace.lv/?DocID=1473) gan pašam pabūt abos virves galos, kad tas notiek. Tādēļ arī es domāju, ka tā sākuma bilde nav piemērota websaitam, kas, vismaz daļēji, tiek lietots lai acinātu iesācējus uzsākt apmācības kāpšanā. Bet tās nu ir tikai manas personīgās domas. Lai veicās šajā ziņā arī turpmāk, gan Kārlim, gan Robim, gan visiem pārējiem. Visu labu.

Autors: Ēriks, 06.02.2012 16:40:39


Ērikam!
Ja nau par ko cepties, tad necepies! Ja nevari bildi ar tekstu savilkt kopā, tad palielini savu IQ vai paklusē! Ko piesienies! Nekad neesi kritis? Nekad neesi mēģinājis vēlreiz? Nekad pēc atkārtojuma nav sanācis? Šajā sakarā nāk teksts no UFO dziesmas prātā: "Dēls, tu esi stulbs vai izliecies?"

Autors: Robis TA, 03.02.2012 00:08:50


Re: tas nav ledus!
Manā atskaites sistēmā sarežğīti mixed maršruti ar tradicionālo drošināšanu bīstamības ziņā ir ļoti tuvu ledus maršrutiem. Abi ir vietas kur krist nevajadzētu – katrs to var pats izlasīt Kārļa rakstītajā. Zīmīgi cik maza ir atšķirība starp 8 m “Veiksmīgi!” kritienu un 10 m “Sasodīts!” kritienu. Patiesībā abi ir nopietni nelaimes gadījumi, tikai vienā kāpējam paveicās, otrs beidzās ar evakuāciju. Tā doma tai sākuma bildei man joprojām nav īsti skaidra. Vai domāts, ka norauties šāda tipa maršrutā ir OK, un pieder pie kāpēju izaugsmes?

Autors: Ēriks, 02.02.2012 19:39:21


Re: Kritiens uz ledus (Ērik! Tas nav ledus!)
Lūk, Kārlis raksta: "...pilnīgai emociju gammai, noslēdzot Skotijas ziemas kāpšanas kursu, izvēlējāmies sarežģītāku, grūtāk nodrošinātu (VI,6, 60m) maršrutu ar nemazāk svarīgu nosaukumu - Head hunter! Pieejā vērojot maršruta līniju šķiet īzī. Izlasām aprakstu, kurš visai skopi apraksta grūtības pakāpi, Gerijs uzvelk siltāku jaku, jo stacijā būs jāstāv ilgi - pēc viņa vārdiem - "they don't give grade six for nothing"; es uzsāku kāpt un pēc pirmajiem metriem saprotu 'real deal'. Vietas drošināšanas punktu izveidei nākas izkasīt un gadās arī tādas vietas, kur nav, vienkārši nav nekādas iespējas ne ielikni, ne heksu, ne frendu iestūķēt. Jūtu, reti draņķīga vieta - viss gluds, dzelkšņi spolē un iecirsties akmenī neizdodas... jātiek kaut kā pāri, bet ne par milimetru. Meklējot nākamo aizķeri, sasalušu sūnas, zāles kumšķi, ledus kārtiņu, vienalga ko, lai tikai tiktu tālāk, skrāpējos ar cirtni augstāk, mēģinu iecirst... rāviens - LIDOJU... woop, esmu ar galvu uz leju, kājas gaisā un atsitos ar muguru pret klinti, miers. Neko nesalauzu! Veiksmīgi! Domāju jau par to, ka atpakaļ tajā pašā vietā ar tik pat lielām izredzēm norauties negribas atrasties, sasodīti negribas, bet ļoti ātri tieku atpakaļ, lidojums bija apmēram 8 metri. Jāmēģina vēlreiz, jā, izkāpju to vietu un turpinu, visas virves garumā nav ne kripatiņas atslābuma un pārkāpjot sniega karnīzei, izeju uz plato - fantastiska gandarījuma sajūta, Gerijs arī sajūsmā, kad uzkāpjot augšā viens otram paspiežam roku saka - that was outstanding!!! Nokāpjot pie maršruta sākuma, pa kuluāru, pie klints saņemam ziņu, ka vienai no mūsu mīta dalībniecēm nav paveicies, arī kritiens, bet vēl garāks - ap 10 metru un piezemēšanās ar muguru uz plaukta. Neticu, bet tas ir noticis ar kanādieti, vienu no labākajām ledus kāpējām pasaulē - Jen Olson! Sasodīts! Tiek organizēta nolaišana līdz sniega nogāzei, plauktiņa izciršana, lai sagaidot glābēju helikopteri, ir kur novietot cietušā transportēšanai paredzētās nestuves. Jen ir stipra, uzturam viņu labā omā ar jokiem un viņas pašas iecienītu frāzi par sevi - Everyone I know is getting married or pregnant, I'm just getting more awesome! Glābšanas operācija paveikta, Jen aizlido uz slimnīcu visi pārējie dodas uz Glenmorlodge bāzi, kur vakara gaitā saņemam labas ziņas - lūzumu par laimi nav un viss būs kārtībā! Prieks, ballīte, dejas, sarunas par nākamajiem kāpieniem, absolūts come together! Aizraujoša nedēļa, par kuru sakām paldies BMC un LAS. Sekos arī plašāks apraksts, bet skaidrs ir viens - Skotija ziemā, to nevar izstāstīt - to ir jāpiedzīvo!"

Autors: p.p.a, 01.02.2012 20:28:02


Kritiens uz ledus
Dīvaina sākumlapas fotogrāfija, un doma nav īsti skaidra. Manā interpretācijā kritiens uz ledus nav “neveiksme” izaugsmes processā, tā ir kļūda. Kļūda, kas bieži beidzas veiksmīgi (ar to nevajadzētu lepoties), vēl biežāk ne visai veiksmīgi. Dažreiz nav iespējas “sākt no jauna” - http://www.alpinist.com/doc/web12w/newsflash-jack-roberts

Autors: Ēriks , 01.02.2012 16:39:57


Komentāra nosaukums *
Komentārs
Komentāru pievienoja *
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv