Ekipējums
Treniņi, pieredze
Sacensības
Ceļojumi
Dēku stāsti
Preses ziņas
Sarunas, diskusijas

Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Arhīvs > Sarunas, diskusijas
Personīgā izaugsme
Mūžīgā tiekšanās uz jaunām virsotnēm

Autors: Kristaps Liepiņš [ AUTORS?]
Foto no autora privātā arhīva
2011. gada decembris, Rīga
Materiāls no semināra "Nākošās virsotnes: kā atrast ceļu droši un ar baudu"


Tie, kas atkal un atkal vēlas piedzīvot ko jaunu ir pielīdzināmi mūžīgiem bērniem, kas vēlas iepazīt pasauli. Cik brīnišķīgs ir šis stāvoklis! Vēlams to nekad nepazaudēt.Iespējams, šī nav vienīgā dzīve, kuru varam izdzīvot, bet ja pat tā nav un dzīvojam tikai vienreiz – dzīvojot "uz pilnu klapi", ar vienu reizi vajadzētu būt pilnīgi pietiekoši...Grūtības, gan tās, kuras nāk mūsu ceļā negaidīti, gan tās, kuras paši izvēlamies sev par šķērsli, piešķir mūsu dzīvei pieredzes rūdījumu un gandarījuma spožumu, tās stiprina mūsu miesu un bagātina dvēseli.Nozīme ir nevis tam, uz ko tev ir iespēja skatīties, bet tam, ko tu tajā spēj saskatīt. Tāpat ar piedzīvoto – ne tikai izdzīvotais mirklis svarīgs, bet arī tas, ko tu no tā spēj mācīties.

Desmit iespējas
kuras varam izmantot:
Sev vēlamo sasniedzamo mērķu izvirzīšana ir sākums iespējamajiem sasniegumiem, pretējā gadījumā var vien bezmērķīgi "ļauties straumei".Pirmais solis personības izaugsmes ceļā ir stingra apņēmība gan fiziski, gan garīgi pārveidot sevi, apzinoties savu brīvo gribu un izvēles brīvību.Spēja paust savu viedokli, pastāvēt uz savām vērtībām, plānot savu laiku un realizēt savu iedvesmu - drosmes izpausmes, kas ceļ pašapziņu.Ir svarīgi saglabāt pozitīvu attieksmi arī brīžos, kad šķietami neveicas – ikviena kļūda un neveiksme var sniegt neatsverami vērtīgu mācību.Iniciatīva, entuziasms un azarts – emocijas, pārvērstas reālā darbībā, var kļūt par iedvesmas avotu ne tikai sev pašam, bet arī apkārtējiem.Viss sākas ar iedvesmu, kurai seko domāšana, plānošana, darbība un paveiktā analīze. Koncentrēšanās un paškontrole ved uz meistarību.Ikvienam cilvēkam dota spēja sapņot, līdz ar to - iespēja izmantot savu iztēli mērķu sasniegšanā. Pie tam - spēja fantazējot radīt ir pilnveidojama!Radot saspēli ar apkārtējiem cilvēkiem, izvēloties harmonisku partneri un sadarbojoties ar to varam sasniegt daudz vairāk, nekā vienatnē.Koncentrēšanās uz izvēlēto mērķi ir būtiska, tomēr jāsaglabā elastīgums jaunu mērķu izvēlē mainoties apstākļiem vai personīgajām prioritātēm.Ir būtiski laiku pa laikam apstāties – sajust, atklāt un pilnveidot savu iekšējo harmoniju, saglabājot līdzsvaru starp dedzinošu tiekšanos un rāmu ritumu.
Vietā, kur beidzas kalni, sākas debesis. Tur, kur beidzas mūsu zināšanas un spējas, sākas mūsu ticība. Tikai ar kājām nostājoties uz visaugstākās kalna virsotnes mēs spējam ar galvu būt tur, kur mūsu kājas nespēj uzkāpt.

Vēlies pievienot komentāru par rakstu? Vēlies ko jautāt autoram? Raksti! [DISKUSIJU FORUMS]

 
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv