Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Forums
Meklēju līdzbraucejus uz Kirgiziju, kalniem
Komentāri: 7; Autors: ugisdatavs@hotmail.lv
Tēma izveidota: 20.11.2011 18:33:53; Pēdējās izmaiņas: 27.11.2011 11:58:31

Ir tāda iecere braukt nākamgad augustā uz 2-3 nedēļām uz Kirgīziju, Tjanšanu, Kirgīzijas kalnu grēdu. Pamazām ievācu informāciju un nu ir pēdējais laiks atrast līdzbraucējus. Doma ir veikt 2A-3B kategorijas kāpienus 4500-4800 m virsotnēs. Gribētu atrast līdzbraucēju(s), kuriem būtu pieredze kā organizēt 3B kāpšanas drošināšanu, pats esmu to veicis tikai kā komandas "tūrists" un neuzņemtos to, bet vēlos iemācīties. Vēlos pābaudīt dabu ārpus civilizācijas un arī alpīnistu nometnēm, taču ceļošanas veids ir tāds, ka tas ir iespējams vismaz 2 cilv. grupā. Pastāv iespēja pievienoties kādai esošai grupai, taču gribu doties pavisam mazā grupā&pats izvēlēties maršrutu. Mani fascinē Vidusāzija, reiz tur biju, tāpēc esmu izvēlējies šo tālo zemi, pēc kalniem apskatītu kā cilvēki tur dzīvo. Esmu noskaidrojis saadu informaaciju: vīza kārtojama caur tūrfirmu, jo Kirgīzijas vēstniecība LV nav, izmaksas 70 Ls; aviobiļete caur Maskavu 360-400 Ls par abiem virzieniem; taksis no Biškekas līdz kalniem tikai 30 Ls; kāpšanai labvēlīgi laikapstākļi -vasaras otrā puse; kalnu gida pakalpojumi uz 10 dienām -500 eiro; Gaidīšu priekšlikumus, var būt vienosimies.


vīza
RIXā prasa papīru no vēstniecības, kas apliecina ka tur tu to vīzu dabūsi. Tādu var dabūt no baltkrievijas pa pastu. īstenība sviests, jo Kirgiztana ĀM publiski apliecina ka LV pilsoņiem vīza pienākas lidostā.

Autors: r.e., 27.11.2011 11:58:31


adreséju r.e.ksim un Kristapam
Atceros, ka Riigas lidostaa paarbaudiija viizas uz Uzbekistaanu. Vai uz Kirgistaanu tagad nepaarbauda? Kaa taa viizas dabuusana lidostaa notiek? Kristapam. Taisniiba Tev ir, bet es gan rakstiiju, ka vieteejo kalnu gidu izmantosu ja no LV nevienu nesadabuusu, vinjs visu organizees, es tik gribu pats pameeginaat vinja klaatbuutnee taas organizeesanas lietas, taada taa doma bija.

Autors: Ugis, sludinajuma autors, 23.11.2011 16:50:02vīzu var dabūt lidostā par 70 USD.

Autors: r.e., 22.11.2011 22:01:13


Re: Uģim
Tažikijas kalni ir lieli, rajoni daudzi, virsotņu vēl vairāk - ir vērts turp braukt atkal un atkal. Kas attiecas "apmēram atceros kā tā drošināšana notika, nelikās nekas sarežģīts" - doties kalnos bez konkrētām zināšanām par drošināšanas organizēšanu, vēl pie tam nomaļos kalnu rajonos, kuros ir problēmas ar sakariem un glābšanas darbu organizēšanu - tas man, personīgi, tomēr šķiet mazākā mērā vismaz vieglprātīgi. Ja vēl kāpšanas biedri ar līdzīgu "obligāto minimumu" - riska līmenis augsts, viennozīmīgi. Ja jau paveicās, tad labi, bet ja nē? Ja viss neiet pēc iedomātā scenārija? Šāda vēlme "pārbaudīt dabu ārpus civilizācijas" var beigties ne pārāk jauki.

Autors: Kristaps VX, 22.11.2011 18:31:28Atbilde Tev, Kristap, esam drusku redzeejusies pie Aldara tornja. Tadzikija bija mana peedeejaa reize, kad biju kalnos (ar Zigi), taapeec es soreiz izveeleejos kaiminieni Kirgiiziju. Bet esmu kaapis Beluhaa, tas bija 3b marsruts, apmeeram atceros kaa taa drosinaasana notika, nelikaas nekas sarezgiits, ko aatri nevareetu iemaaciities no kaada specuka. Bailes. Taas bailes arii ir tas gruutaakais, bailes un nezinaasana

Autors: Ugis, sludinajuma autors, 22.11.2011 16:56:46


!!
šitais interesētu.. bet liekas tomēr vairāk Kristapa piedāvātais ;)

Autors: bez pīpes uz jumta , 22.11.2011 15:35:10Ir doma par nākošās vasaras sākumā kā reiz organizēt nelielu "alpiniādi" tiem, kas vēlās kāpt 2a-3b maršrutus, mācīties alpīnismu, bet Tadžikijā. Tiesa gan, vēl pašreiz grūti spriest par to, kā būs ar lidojumiem - AirBaltic šīs vasaras beigās vēl lidoja turp (uz Dušanbe, tiešais reiss, tikai Ls 220), bet nav zināms, kā būs nākošgad. Kalnu rajons tur arī labs, ar info, maršrutiem, ir iestrādes ceļojuma loģistikas organizēšanā (mūsu ceļojuma bildes var skatīt sadaļā "Galerija"). Vēl tikai piezīme, piedod - ja nav pieredze drošināšanas organizēšanā, tad pat uz normāla 2b tur var "sabraukt auzās" pamatīgi, kur nu vēl ar trijniekiem. Neiesaku pārķert pār strīpu. Nav jau civilizēts kalnu rajons, kur pieejami labi saziņas sakari un glābēju pakalpojumi...

Autors: Kristaps VX, 20.11.2011 20:00:04


Komentāra nosaukums *
Komentārs
Komentāru pievienoja *
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv