Ekipējums
Treniņi, pieredze
Sacensības
Ceļojumi
Dēku stāsti
Preses ziņas
Sarunas, diskusijas

Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Jaunumi
Klinšu kāpšanas kurss, Oktobris, Sicīlija

Šis kurss ideāli noderēs gan tiem, kas tikai nupat sākuši kāpt klintīs un vēlas apgūt klinšu kāpšanas pamatus, gan tiem, kas savas zināšanas un prasmes vēlas nostiprināt un papildināt. Kursa gaitā būs pieejami gan vienkārši un viegli kāpjami klinšu maršruti, kas sniegs sākotnējo gandarījumu par kāpšanu, gan aizvien sarežģītāki un garāki kāpieni, kas būs lielisks izaicinājums tiem, kas vēlas sevi pārbaudīt aizvien grūtākos apstākļos. No vienkāršākā – uz sarežģīto. No augšējās drošināšanas līdz kāpšanai ar apakšējo drošināšanu. No bolderinga un "sporta kāpšanas" līdz pat klinšu alpīnismam (ja vien vēlies!). No četriniekiem līdz pat 7a...Astoņās kāpšanas dienās ikviens kursa dalībnieks saņems lielu daudzumu informācijas par kāpšanas tradīcijām, kāpšanas vietu un maršrutu izvēli, grūtību kategorijām, potenciāli objektīvo briesmu novērtējumu, sagatavošanās procesiem (t.sk. par specifiskiem treniņu vingrinājumiem un iesildīšanos pirms kāpšanas), kāpšanas psiholoģiskajiem aspektiem, drošināšanas ekipējuma pielietošanu un drošināšanas organizēšanas specifiku, niansēm. Vislielākā vērība tiks pievērsta individuālajai kāpšanas tehnikai – tam, kā mēs varam savu ķermeņa resursus kāpjot izmantot pēc iespējas ekonomiski, ļaujot kāpt tādas sarežģītības klinšu kāpšanas maršrutus, par mūsu veiksmīgu darbošanos kuros iepriekš neesam bijuši ne tuvu ne pārliecināti. Izvēlētās dažādās kāpšanas vietas (vairāk kā 100 kāpšanas maršruti deviņos dažādos, ar kvalitatīvu drošības ekipējumu aprīkotos sektoros!) savā reljefa daudzveidībā ļaus iepazīt ļoti atšķirīgas klinšu kāpšanas kustības.

Viens no būtiskākajiem šī kursa mērķiem ir caur gūto pieredzi ļaut ikvienam kāpējam iegūt pārliecību par savām spējām veiksmīgi darboties nākošajos patstāvīgajos kāpienos, gan kāpjot iekštelpās (kāpšanas sienas), gan uz īstām klintīm. Kāpšanas tehnika, drošināšanas organizēšana, adekvāta drošināšanas ekipējuma izvēle, nolaišanās pa virvēm, problēmsituāciju risināšana klinšu kāpšanā – to visu vari apgūt arī Tu! Pieteikšanās uz kursu ir sākusies.

Kursa laiks un vieta: Oktobra vidus (datumi tiks precizēti sarakstē!) / Sicīlija (Itālija)
Kursa garums: 8 dienas (ceļojuma kopējais garums 10 dienas)
Grupa: 8-11 cilvēki + instruktors
Mērķis: pakāpeniski un sistemātiski praksē apgūt klinšu kāpšanas un klinšu alpīnisma pamatus (kāpšanas tehnika, drošināšanas organizēšana, kāpšana ar augšējo un ar apakšējo drošināšanu u.c.)
Ceļojums un sadzīves apstākļi: organizēts transfērs no lidostas un uz lidostu, dzīvošana kvalitatīvos "bungalo" apartamentos (vienā 4-5 cilvēki)

Viena no iepriekšējos gados notikušā kursa apraksts: Klinšu kāpšanas kurss
Klinšu kāpšanas kursi fotogrāfijās: [ FOTO GALERIJA]

Kristaps Liepiņš
alpīnisma instruktors

P.S. Vēlies ko vairāk uzzināt? Raksti (e-pasts norādīts sadaļā "Kontakti")! Vari sazināties arī ar twitter.com/vx_lv palīdzību vai Kalnu Grupas Facebook profilā.

Vēlies pievienot komentāru? Vēlies ko jautāt, ieteikt, noskaidrot? Raksti! [FORUMA TĒMA]Brīdinājums! Šī vortāla veidotāji Jūs brīdina par to, ka aktivitātes, kuras ir saistītas ar kāpšanu un nolaišanos pa virvēm, dabīgu un mākslīgi veidotu klinšu vai ledus reljefu, kā arī atrašanos kalnu zonā, ir potenciāli bīstamas Jūsu veselībai un dzīvībai! Šo bīstamību var novērtēt tikai balstoties uz pieredzi. Savukārt pieredzi var iegūt tikai apgūstot zināšanas un praktiskās iemaņas. Mēs rekomendējam šo pieredzi iegūt zinošu un kvalificētu instruktoru klātbūtnē! Vortāla veidotāji neuzņemas nekādu atbildību par sekām, kuras var rasties izmantojot publicēto informāciju.

 
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv