Ekipējums
Treniņi, pieredze
Sacensības
Ceļojumi
Dēku stāsti
Preses ziņas
Sarunas, diskusijas

Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Arhīvs > Sarunas, diskusijas
Monblāns: Latvijas alpīnistu "sākumpunkts"

Autors: p.p.a
2007. gada 8. augusts, Rīga

Pirmais zināmais (reģistrētais) kāpiens Monblāna virsotnē notika 1786. gada 8. augustā. To no Francijas (Šamonī) puses veica Itālijas kalnu gids, mednieks un kristālu kolekcionārs Žaks Balmā (Jacques Balmat) un itāļu ārsts Mišels Gabriels Pakārs (Michel Gabriel Paccard). Šis notikums zināmā mērā tiek uzskatīts par alpīnisma aizsākumu Eiropā, lai gan arī pirms tam jau cilvēki izsenis kāpuši kalnos, tajā skaitā arī mēģinājuši sasniegt Monblāna virsotni.


Foto: Normunds Patmalnieks

* * *
Monblāna (pēc dažādu mērījumu datiem 4807 – 4810 m) virsotne ir tā vieta, kas ļoti pievelk neskaitāmus kalnos kāpējus no visas pasaules, tajā skaitā arī no Latvijas. Augstākā virsotne Rietumeiropā, Alpos. Viena no skaistākajām. Tik vilinoša. Un mainīga. Šķietami vienkārša, viegli pieejama un tehniski nesarežģīta (ja kāpj pa kādu no plašāk pazīstamajiem ceļiem), un tajā pašā laikā arī bīstama (daudziem pat nāvējoša…), izaicinoši skarba. Ej, uzkāp! Gribās. Bet aizvien nedaudz bail…Piesakies "Monblāna klubā" !

Esi uzkāpis Monblāna virsotnē? Atsūti mums informāciju par sevi (vārds, uzvārds, kāpšanas gads un mēnesis, maršruts, pa kuru uzkāpi Monblānā) un fotoattēlu (max. izmērs 600x400 pix, min. izmērs 360x240), kurā esi redzams Monblāna virsotnē vai maršrutā uz to, kā arī īsu komentāru par šo kāpienu. Pievienojies "Monblāna klubam". Zini vēl kādu, kas arī uzkāpis Monblānā? Aizsūti arī viņam/viņai šo ziņu – kopā būs interesantāk: ik pa laikam notiks kāds pasākums (tiks izsūtīta informācija pa e-pastu!), kas tiks veltīts tikai "Monblāna kluba" kāpējiem. :)Monblāns ir "sākumpunkts". Uz tā klasiskajiem virsotnes ceļiem sākas alpīnisms. Labs aizsākums lielāku sapņu piepildījumam! Protams, cik kāpēju, tik arī viedokļu par ceļa izvēli, par ekipējumu un kāpšanas taktiku. Arī par kāpšanu Monblānā jau savulaik daudz diskutēts, runāts. Bet aizvien parādās jauni un jauni viedokļi, jauni iespaidi, jauna informācija – ja ir kas sakāms arī Tev, rakstiski izteikties ir iespēja šeit!Par Monblānu! Tiem, kas vēl tikai gatavojas kāpt Monblānā, ļoti rekomendējam izlasīt nesen VX / p.p.a vortālā publicēto rakstu "Monblāns. Kāpt vai nekāpt tajā?"!
Kristaps Liepiņš
alpīnists, Monblānā uzkāpis trīs reizes (1998. gada februārī pa Austrumu sienu no Itālijas puses, 2001. gada jūlijā, "Via Col du Midi" kopā ar pieciem "kursantiem" un 2010. gada jūlijā arī no Midi plato puses, kopā ar alpīnisma pamatu apguves kursa grupu)


P.S. Ja vēl nekad neesi kāpis Monblānā, bet vēlies to darīt, vēlies sākt nodarboties ar alpīnismu – raksti mums! Izvēlies savu sapņu īstenošanas "sākumpunktu".

Jau iesūtītie pieteikumi "Monblāna klubam" skatāmi šeit.Divas foto sērijas par alpīnistiem un kāpšanu Monblāna rajona kalnos skatāmas www.adventurerace.lv sadaļā "Galerija".

Šamonī Monblāna pakājē ir ideāla vieta, lai apgūtu alpīnismu – par to var lasīt pavisam nesen Ilzes Krišlaukas rakstīto rakstu "Par to kā rāpties, rāpties augstāk".


Citi www.adventurerace.lv sadaļā "Arhīvs" publicētie raksti par Monblānu:

● Monblāns. Kāpt vai nekāpt tajā? >>>
● Uz Šamonī ar dzelkšņiem un klinšu kurpēm >>>
● Monblāna traverss - no Kurmaijeras uz Šamonī >>>
● Latviešu piedzīvojumi Lieliskajā Francijā >>>
● Vēl ir ko rāpties uz augšu... >>>
● Viens mēnesis vertikālajā pasaulē >>>
● Ceļā uz Monblānu >>>


Kalni Alpīnisms Klinšu kāpšana Ledus kāpšana Kāpšana kalnos Ekipējums kalniem Piedzīvojumi

Brīdinājums! Šī vortāla veidotāji Jūs brīdina par to, ka aktivitātes, kuras ir saistītas ar kāpšanu un nolaišanos pa virvēm, dabīgu un mākslīgi veidotu klinšu vai ledus reljefu, kā arī atrašanos kalnu zonā, ir potenciāli bīstamas Jūsu veselībai un dzīvībai! Šo bīstamību var novērtēt tikai balstoties uz pieredzi. Savukārt pieredzi var iegūt tikai apgūstot zināšanas un praktiskās iemaņas. Mēs rekomendējam šo pieredzi iegūt zinošu un kvalificētu instruktoru klātbūtnē! Vortāla veidotāji neuzņemas nekādu atbildību par sekām, kuras var rasties izmantojot publicēto informāciju.

 
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv