Ekipējums
Treniņi, pieredze
Sacensības
Ceļojumi
Dēku stāsti
Preses ziņas
Sarunas, diskusijas

Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Arhīvs > Ceļojumi
Kalymnos klintis

Autori: Anda Lukstiņa, Māris Rozenblats
Foto: Anda Lukstiņa, Māris Rozenblats
2011. gada jūnijs, Rīga

Fotoreportāža par klinšu kāpšanas ceļojumu Kalymnos salā (Grieķija) 23.04.2011.- 02.05.2011.
Ceļojumā piedalījās: Anda Lukstiņa, Māris Rozenblats, Rolands Ruģēns un Dzintars Ermiņš ar ģimeni.
Kalymnos ir sala Grieķijas dienvidaustrumu daļā, netālu no Turcijas. Lai turp nokļūtu izmantojām Ryanair tiešo reisu no Kauņas (Lietuva) uz Kos (blakus esoša sala).Kalymnos salas karte. Mēs salā ieradāmies ar prāmi no Kos salas. Prāmju satiksme ir labi organizēta, no Kos ostas uz Pothiu (Kalymnos galvaspilsēta) apmēram vienu reizi stundā. Brauciens ilgst aptuveni divdesmit minūtes un izmaksā 6 EUR no personas.

Visvairāk kāpšanas sektoru ir pie pilsētiņām Mirties un Masouri un Arginonta.Kalymnos osta atbraukšanas dienā, gaidām autobusu, kas aizvedīs mūs uz apartamentiem.

Sporta klinšukāpšana Kalymnos

Grande Grotta – lielā grota gandrīz Masouri pilsētiņas centrā, plašas kāpšanas iespējas visu līmeņu kāpējiem un ļoti daudz tufu – akmens lāstekām līdzīgi klinšu izaugumi, kas veidojas alās vai uz negatīvām sienām kaļķakmenim mijiedarbojoties ar ūdeni.Piegājiens šīm klintīm ir aptuveni 15 minūtes.Vietējās kazas neliekas traucētas.

Ļoti ieteicams nestāvēt zem kāpējiem, kas kāpj pa tufām, jo tās reizēm mēdz arī nolūzt...Rolis izmēģina spēkus 7c+/8a grūtību kategorijas maršrutos...Jāmāk izmantot daudzās No Hand Rest vietas...Anda, izvēloties nākamo maršrutu. Kalymnos ir plaša maršrutu daudzveidība sākot no 4c līdz pat 9a, tā kā ikviens var atrast savām spējām un vēlmēm piemērotu.

Starp tufām var mēģināt izšķirt Japāņu kāpēju, kas "pastaigājas" pa 8a+.Šī ir pieradinātā "sviestmaižu kaza". Kamēr Anda ir maršrutā, pārējie cīnās ar kazu, kura mēģina no mugursomas nočiept Andas sviestmaizes.Rolis ķer pigmentus. :)

Sikati Cave – vēl viena iespaidīga ala Kalymnos, lai tajā iekļūtu ir jānolaižas pa virvi vai jānokāpj pa diezgan stāvu klinšu posmu izmantojot virves margas. Šajā braucienā mums garākais piegājiens - apmēram 1 stunda. :)

Rolis ar Māri izkāpj 7b+ maršrutu.Arginonta – viena no tālākajām kāpšanas vietām, tiesa, pašā ceļa malā, ar visīsāko pieeju. :)Symplegades – kaut kas nedaudz savādāks... nav tufu! :)Odyssey – viens no populārākajiem sektoriem salā. Ap 400m gara siena ar alām un vieniem no skaistākajiem kāpšanas maršrutiem visām gaumēm.

Rolim izdodas arī kāds 7c+.Vietējās kazas gan nav sevišķi apmierinātas ar "traucējošajiem" kāpējiem.Viena no salas mazajām pludmalēm. Atpūta.Pārvietošanās pa salu pamatā notiek ar rolleriem, lai arī attālumi nav lieli, bet ja grib vairāk koncentrēties uz kāpšanu nevis iešanu tad labāk noīrēt tādu. Ap 10EUR dienā.Staigājoša Kalnu Grupas reklāma Grieķijā. :)Klinšu kāpēju "klusā daba".

Vēlies pievienot komentāru par rakstu? Vēlies ko jautāt autoram? Raksti! [DISKUSIJU FORUMS]

www.adventurerace.lv sadaļā "Arhīvs" skatāmi / lasāmi vēl divi apraksti par klinšu kāpšanu Grieķijā:

● Meteoras klintis, akmeņi un rozes >>>
● Meteora. Debesīs krītošie akmeņi >>>Brīdinājums! Šī vortāla veidotāji Jūs brīdina par to, ka aktivitātes, kuras ir saistītas ar kāpšanu un nolaišanos pa virvēm, dabīgu un mākslīgi veidotu klinšu vai ledus reljefu, kā arī atrašanos kalnu zonā, ir potenciāli bīstamas Jūsu veselībai un dzīvībai! Šo bīstamību var novērtēt tikai balstoties uz pieredzi. Savukārt pieredzi var iegūt tikai apgūstot zināšanas un praktiskās iemaņas. Mēs rekomendējam šo pieredzi iegūt zinošu un kvalificētu instruktoru klātbūtnē! Vortāla veidotāji neuzņemas nekādu atbildību par sekām, kuras var rasties izmantojot publicēto informāciju.

 
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv