Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Forums
Ķiveres
Komentāri: 8; Autors: nezinis
Tēma izveidota: 19.04.2011 13:13:09; Pēdējās izmaiņas: 21.04.2011 19:42:17

Sveiciens! Izlasīju rakstu par ķiverēm šeit pat Adventurerace, bet sevis interesējošā jautājuma atbildi neizlobiju :)) - interesē tāda lieta vai ūdensportam (domāju straujūdens kajaku laivošanai) paredzēto ķiveri var/drīkst lietot arī alpinismā un otrādi alpinisma ķiveres ūdensportā. Ja drīkst tad varbūt varētu ieteikt modeļus, kuri derētu abiem sportaveidiem.


WW ķivere kāpšanā
Arī kāpšanas "vienkāršākajā galā" (piemēram, treniņos tepat Latvijā) var iztikt ar daudzmaz labu WW ķiveri (būtu jau labi, ja tā būtu sertificēta kāpšanai...), tomēr dodoties uz klintīm un kalniem (nemaz nerunājot par ledu!), ķivere, kas speciāli veidota kāpšanai tiek stingri rekomendēta! Cietais nadziņš kāpšanā būs izteikts apgrūtinājums (ierobežota redzamība uz augšu), tāpat kā daļēji nosegtas ausis (ierobežota dzirdamība). Līdz ar to - labāk jau kāpšanā kāpšanas ķiveri, bet laivošanā - laivošanas. Un hokejā hokejistu, celtniecībā - celtnieku... :)

Autors: Kristaps VX, 21.04.2011 19:42:17


nezinis
paldies visiem!

Autors: !, 21.04.2011 10:50:44


WW ķivere
Amatas līmeņa straujūdens upēm meteor ķivere varētu būt ok. Lienot niknākās upītēs, labāk izvēlēties kārtīgu ww ķiveri no cietākiem materiāliem, par kuru vari būt drošs, ka pie pirmā sitiena pa akmeni tā nepārlūzīs uz pusēm...

Autors: Cits Ivars, 21.04.2011 10:23:57Vairāk sliecos piekrist Ivaram. Ja jau Meteors III (kas kā ķivere sporta kāpšanai, imho, ir ideāla) ir sertificēts arī kajakingam, tad gan jau līdz kaut kādam līmenim tas tam der. Tomēr, man pašam ir radusies pārliecība, ka, ja ar laivošanu nodarbojas +/- nopietni, tad tam vajag savu ķiveri, ja nē, tad to labāk ņemt nomā. Meteors nepasargā aizmuguri un ausis, tam ir relatīvi gara siksniņa, un apgāžoties tas var viegli nošļukt no pieres (daļēji tam varu pateikties par savu šībrīža antisociālo izskatu, t.i, lielu fingāli zem acs un divām šuvēm uzacī). Man arī ir diezgan lielas aizdomas, ka nags, kas ir daudzām laivotāju ķiverēm, apgāžoties aizsargā no trieciena seju + mazāk sejā šļakstās ūdens. Savu fingāli ieguvu, sestdien ar kajaku Līgatnē apgāžoties, un turpinot braucienu ar galvu uz leju. Protams, lielā mērā esmu pats vainīgs, jo ķiveri pirms braukšanas regulējis netiku, un gāžoties nesagrupējos. Tomēr man ir aizdomas, ka nags un īsāka siksniņa būtu palīdzējuši.

Autors: k33šdz, 20.04.2011 18:43:19Nu varbūt tomēr vajadzētu precizēt ko saprot ar "druskai mēģinu nodarboties ar ūdenssportu". Jo, lai arī ķiveres ir sertificētas, tas nenozīmē, ka viņas ir tam visam ir labi piemērotas. (tas ja ar ūdenssportu nav domāts 1x pavasarī nobraukt pa Amatu). ūdens ķiveres, cik nācies vērot, parasti ir ar "cieto čaulu" atšķirībā no meteora.

Autors: IvarsD, 20.04.2011 14:34:29


nezinis
ok sameklēju šīs multisporta ķiveres bet ir vēl viena neskaidrība!! piemēram ar ko tieši atšķiras ķiveres kas ir paredzētas alpīnismam no tām kas domātas ūdensportam... vienīgā starpība ir tas ka piemēram alpīnisma ķivere ir sertificēta kā alpīnisma ķivere nevis ūdensporta ja? arī otrādi ūdensporta ķiverei sertifikāts šajā sporta veidā... respektīvi lietot var arī abos citos veidos vienīgais ka nav sertifcēta ja? jautāju tāpēc ka daudzas ūdensportaveida ķiveres vizuāli patīk labāk nekā alpīnisma ķiveres... un pa druskai mēģinu nodarboties ar abiem sporta veidiem... bet abas divas negribas pirkt :)) un varbūt ir kādas specifiskas lietas kam pievērst uzmanību skatoties ķiveri?

Autors: , 19.04.2011 18:10:49Kā jau Māris rakstīja - MeteorIII+ tagad oficiāli sertificēts ne tikai kāpšanas aktivitātēm, bet arī laivošanai un vel braukšanai. Līdz šim Petzl kaut kā nebija piestrādājuši pie šī jautājuma, lai arī jau no pirmā Meteor ķiveres modeļa tās bija vienas no populārākajām ķiverēm multisportā/piedzīvojumu sacīkstēs. Arī MeteorIII versiju daudzviet var redzēt galvās ne tikai kāpējiem. Bet nu viss ir pilnībā OK, nomainīta arī līdz šim sertifikāciju "neizgājušā" sprādzīte. :) Ja gribās citu, daudzām aktivitātēm sertificētu ķiveri - tādas vēl ražo [Latvijā pazīstamākie] ekipējuma ražotāji Kong un Salewa. Pats lietoju Meteoru, nu jau "trijās paaudzēs". :)

Autors: Kristaps VX, 19.04.2011 16:26:25


Meteor III+
Šī ķivere ir sertificēta gan ūdenssportam (kajaki), gan alpīnismam, gan velosportam. Pats esmu izmēģinājis visos sportos un der lieliski:) http://petzl.com/en/outdoor/mountaineering-and-climbing-helmets/meteor-iii

Autors: marisr, 19.04.2011 13:42:37


Komentāra nosaukums *
Komentārs
Komentāru pievienoja *
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv