Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Forums
Ceļotājs no Latvijas ar slēpēm mēģinās pievārēt Arktisko taku
Komentāri: 3; Autors: Alex
Tēma izveidota: 24.02.2011 09:48:00; Pēdējās izmaiņas: 21.03.2011 17:53:09

Rīdzinieks pieredzējušais ceļotājs Vladimirs Žilkins ceturtdien posīsies ceļā, lai viens ar slēpēm dotos 700 kilometru garā pārgājienā pa tā dēvēto Arktisko taku, kas ved caur Zviedriju, Somiju un Norvēģiju. Viņš būs pirmais, kas šo ceļu veiks ziemā viens pats. Šis Žilkinam būs jauns un nebijis izaicinājums viņa desmit gadu ilgajā un intensīvajā ceļošanas pieredzē.... bet Vladimirs joprojām ir ceļā. Jau 24 dienas. Vakar šķērsoja Zviedrijas un Norvēģijas robežu. VeiXmi!

Autors: p.p.a, 21.03.2011 17:53:09


km
Un man jau VX ziema distance ar slēpēm likās gara... šī ir tikai 10 reizes garāka... katram savs piedzīvojumu spars. Lai veicas!

Autors: Anda, 24.02.2011 16:53:24Žilkins dienā plāno pieveikt apmēram 20 kilometru, paredzot arī atpūtas brīžus un laika rezervi neplānotām situācijām. Daudz kas atkarīgs no laika apstākļiem, kas šajā reģionā mēdz būt visai kaprīzi. Vidēji dienā temperatūra svārstās aptuveni 15–20°C zem nulles, bet naktī var noslīdēt arī līdz –40°C. Vislielākās problēmas gaidāmas, ja strauji kļūs siltāks vai aukstāks. Kopumā pārgājienu ceļotājs plāno pabeigt aptuveni aprīļa vidū. Pārgājienu viņš sāks Norvēģijas ziemeļos, Kautokeino, tālāk paredzēts doties caur Kilpisjarvi, Abisko, Stadajaku un Sulitjelmu, kopumā pievārējot apmēram 709 kilometrus. Somijas, Norvēģijas un Zviedrijas robežas ceļotājs šķērsos piecpadsmit reižu. Maršruts izstrādāts tā, lai būtu pēc iespējas dažāds reljefs - Žilkins dosies gan pa kalnainiem un tuksnešainiem apvidiem, gan cauri mežiem, gan pa ledājiem un aizām. Pārgājiena laikā ceļotājs ar slēpēm mēģinās pievārēt arī Somijas augstāko virsotni - 1324 metrus augsto Halti. Viņa iecerēs ir uzkāpt arī augstākajā Zviedrijas kalnā Kebnekajsē (2100 metru), bet tur slēpes būs jāatstāj nometnē un pēc tam jāatgriežas tām pakaļ. "Vispār maršruts ir sarežģīts, taču ļoti interesants!" atzina Žilkins. Ceļotāja gaitām ikviens varēs sekot līdzi internetā "arctictrail.travelling.lv". Ikvienam būs arī iespēja nosūtīt ceļotājam vēstis, uzmundrinājumus un jautājumus. Viņam būs nodrošināti sakari ar mājām. Ceļotāja biedri Latvijā nepārtraukti sekos līdzi Žilkina gaitām, un, ja tiks saņemts SOS signāls vai ilgstoši pārtrūks sakari, par to operatīvi tiks paziņots glābējiem. Žilkins ir multitūrisma piekritējs - viņš iet pārgājienos (gan kājām, gan ar slēpēm), kāpj kalnos, jāj ar zirgiem, brauc ar automašīnām, nodarbojas ar velotūrismu un ūdenstūrismu. Desmit gadu laikā gan vienatnē, gan kopā ar domubiedriem viņš kāpis kalnos Gruzijā un Marokā, laivojis pa Kaukāza un Karēlijas upēm, devies pārgājienos pa tuksnesi Izraēlā un kalnos Krievijā un Ukrainā, organizējis daudzus pārgājienus un velotūres pa Baltiju, Skandināviju, Krieviju.

Autors: Alex, 24.02.2011 09:59:17


Komentāra nosaukums *
Komentārs
Komentāru pievienoja *
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv