Forums
"Uzvara" – tāda, kāda tā ir...
Komentāri: 6; Autors: Kristaps VX
Tēma izveidota: 21.10.2010 10:38:46; Pēdējās izmaiņas: 23.10.2010 23:40:33

Par Natālijas piedzīvoto un šajā rakstā aprakstīto kāpienu grūti kaut ko piebilst... šo noteikti vajadzētu rūpīgi izlasīt (un vēlreiz pārlasīt!) tiem alpīnistiem, kas tikai nesen sākuši kāpt kalnos un īpaši tiem, kas sapņo par "lielajām skaistajām" virsotnēm lielā augstumā. Arī tiem, kas bez īpašas sagatavotības cer uz veiksmi "vienkāršajos" maršrutos tajā pašā Monblānā, Elbrusā vai citos kalnos, kur "tur jau pa taku var uziet"... Tehniskais vai augstkalnu alpīnisms ir ļoti atšķirīgi, tomēr savā ziņā ļoti līdzīgi - tā ir augsta riska zona, kurā staigāšana pa "naža asmeni" ir neizbēgama. [Diskusija par Natālijas Zeņinas rakstu ""Uzvara" – tāda, kāda tā ir...", red.]Paldies par rakstu, un no sirds apsveicu ar iegūto Sniega leoparda titulu. Par rakstu - jā, šokē, tā pludenā pāreja starp "viss ir labi" un cilvēku nāvi. Bet es nedomāju, ka tāpēc raksts vai izteiksmes veids ir nepareizs. Laikam jau nāve ir viens no ikdienišķākajiem notikumiem, ar ko nākas sadzīvot tiem, kas turpina savas virszemes gaitas. Pirmo reizi par to nāca domāt vienā reizē, kad treniņā nolaižoties pa virvi, pieļāvu kļūdu un kritu. Krišanas brīdī nezināju, no kāda augstuma. Kā izrādījās, ne no liela (nezinu, varbūt pāris metri), un mīkstā zemē. Vienīgo akmeni, domādams, ka tas ir lieki, biju aizvācis prom (lai slavēts Kristaps Liepiņš!). Bet atceros, ka toreiz pirmā doma bija: vairs tādu kļūdu nepieļaušu. Otrā doma bija - bet es nezinu, vai būs vēl iespēja šādu kļūdu nepieļaut. Bet trešā sajūta, kas bija fonā, bija - viss ir tik ikdienišķi. Filmās bieži vien šādās epizodēs viss notiek palēninātos kadros, un spēlē sirdi plosoša mūzika, bet, esmu pārliecināts - ja arī nebūtu to akmeni novācis un planētu lejā no lielāka augstuma, nekāda mūzika nespēlētu. :(

Autors: k33šdz, 23.10.2010 23:40:33


"Uzvara" vai "Veiksme"
Kalnos veiksme ljoti noder. Patiesi. Beidzot sanjemos izlasit. Pirmo reizi kalnos biju pirms 10 gadiem, reize ar Nataliju viena virsotne... Atliek turpinat ticet sev un... Butiba vaardiem tur nozimes nav.

Autors: gasha, 22.10.2010 21:13:39Paldies!Labs raksts.Valoda ļoti vienkārša...tieši tādēļ ģeniāla.

Autors: kri, 22.10.2010 13:29:20


Par vēlmi ieberzties
No manas pieredzes - vēlme brīvajā laikā atrast kādu lielo ieberzienu ir tieši saistīta ar pilsētas dzīves ritmu un vienveidīgu ofisa darbu. Progresējot šai slimībai gribas arvien lielāku ieberzienu, līdz vai nu organisms sāk neturēt vai nu likumsakarīgi iekulies kādās ziepēs. Pārbaudītas zāles - pārcelties dzīvot ārpus pilsētas. Tad no vienas puses esi spiests ikdienā cīnīties par savu eksistenci (aizsniguši ceļi, dubļi, sals, vētras, lietusgāzes utt.) un no otras puses paveras superīgas iespējas ikdienā nodarboties ar dažādām iecienītajām aktivitātēm atbilstoši gadalaikam.

Autors: Ivars, 22.10.2010 11:59:42


Pareizie vārdi
Raksts labs, protams. Drusku mulsina vietām vienkāršie teksti (bez dramaturģijas), kas šo lietu padara vēl dramatiskāku. Kaut gan kādi vārdi būtu pareizāki?! Faktu namainīs pat plašs apraksts... Skumji un briesmīgi... Bet apsveicu Natāliju ar titulu! Un atgriezšanos...

Autors: Aiga Brr, 21.10.2010 15:36:50


paldies par rakstu
3 cilvēki palika kalnā... it kā zinu, ka tāda var būt cena, bet vēlme kāpt ir spēcīgāka... katrā ziņā iespaidīga neatlaidība, izturība (kā fiziskā, tā psiholoģiskā). Paldies par rakstu.

Autors: Vizma, 21.10.2010 12:27:46


Komentāra nosaukums *
Komentārs
Komentāru pievienoja *
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv