Ekipējums
Treniņi, pieredze
Sacensības
Ceļojumi
Dēku stāsti
Preses ziņas
Sarunas, diskusijas

Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Arhīvs > Preses ziņas
Leduskāpšana - tik dažāda!

Iziets sarežģīta un bīstama leduskāpšanas maršruta pirmgājiens

2006. gada februārī divi alpīnisti, Roberts Jaspers (Vācija) un Markuss Stofers (Šveice) veikuši līdz šim neizieta, tehniski ļoti sarežģīta (grūtību kategorija M9, E5) un dzīvībai bīstama leduskāpšanas maršruta pirmgājienu Šveices Alpos. 287 m augstais ūdenskritums Staubbachwasserfall sasalst un pārvēršas ledū tikai ļoti zemās ziemas temperatūrās.

Abi kāpēji jau ilgstoši bija veikuši šī maršruta iziešanas iespējamības izpēti, kā arī atsevišķu posmu izmēģinājuma kāpienus, attīrīšanu, nolaižoties pa virvēm lejup no maršruta augstākā punkta. Pēc maršruta iziešanas šie alpīnisti atzīst, ka kāpiens ir neizsakāmi bīstams, un tā iziešanai nepieciešami perfekti laika apstākļi un ļoti rūpīga gatavošanās.


Foto: Klaus Fengler, www.planetmountain.com


Noslēgušās kārtējās Pasaules Kausa etapa sacīkstes leduskāpšanā

Hemsedalē, Norvēģijā, noslēgušās kārtējās Pasaules Kausa etapa sacīkstes leduskāpšanā. Šis ir viens no kāpšanas sporta veidiem, kas, līdzīgi kā klinšu kāpšana, savulaik atdalījies no alpīnisma un pašreiz pastāv kā atsevišķs neatkarīgs sporta veids.

Šī Pasaules Kausa etapa organizatori, pretēji pēdējos gados leduskāpšanā dominējošiem mākslīgi veidotiem sacensību kāpšanas torņiem, kas izgatavoti no metāla un koka konstrukcijām, pārklājot tās ar ledus kārtu, sportistiem sagādāja pārsteigumu – dabīgas klintis ar dabīgi uztecējušu ledu. Klintis, kurās norobežota sportistiem veicamā distance bija negatīvā leņķī (pārkare) un ar ļoti minimālu ledus daudzumu, kas ļoti sarežģīja distances veikšanu kāpjot.

Vienīgais sportists, kam izdevās veikt visu kāpšanas distanci bija Harijs Bergers no Austrijas. Aiz viņa visaugstāko atzīmi maršrutā sasniedza Ukrainas sportists Jevgēnijs Krivošeicevs, trešais vēl viens Austrijas leduskāpējs Markuss Bendlers. Sieviešu konkurencē nepārspēta palika viena no spēcīgākajām pasaules leduskāpējām, Vācijas sportiste Inese Paperta, aiz viņas Stefānija Moro no Francijas un Itālijas leduskāpēja Džanni Lavarda.


Foto: Dags Hagens, www.norsk-klatring.no

Informācija par leduskāpšanu Latvijā:
• Kāpšana pa dabīgiem leduskritumiem;
• Kāpšana pa mākslīgi veidojušos ledus reljefu;
• Ziemas kāpšanas treniņi draitūlingā.Kalni Alpīnisms Klinšu kāpšana Ledus kāpšana Kāpšana kalnos Ekipējums kalniem Piedzīvojumi

Brīdinājums! Šī vortāla veidotāji Jūs brīdina par to, ka aktivitātes, kuras ir saistītas ar kāpšanu un nolaišanos pa virvēm, dabīgu un mākslīgi veidotu klinšu vai ledus reljefu, kā arī atrašanos kalnu zonā, ir potenciāli bīstamas Jūsu veselībai un dzīvībai! Šo bīstamību var novērtēt tikai balstoties uz pieredzi. Savukārt pieredzi var iegūt tikai apgūstot zināšanas un praktiskās iemaņas. Mēs rekomendējam šo pieredzi iegūt zinošu un kvalificētu instruktoru klātbūtnē! Vortāla veidotāji neuzņemas nekādu atbildību par sekām, kuras var rasties izmantojot publicēto informāciju.

 
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv