Ekipējums
Treniņi, pieredze
Sacensības
Ceļojumi
Dēku stāsti
Preses ziņas
Sarunas, diskusijas

Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Arhīvs > Dēku stāsti
Outdoor’a piedzīvojums saulgriežos

Autors: Aleksandrs Riguns
Foto no autora privātā arhīva
2010. gada augusts, Rīga

Čiv! Esmu jauns un skaists piedzīvojumu meklētājs, kuram patīk doties pārgājienos! Šis stāsts būs par mani un manu draugu pērnā gadu piedzīvojumiem saulgriežu laikā.

Tā nu pērn biju nolēmis taisīt nelielu pārgājienu un līgošanu. Mūsu piedzīvojums sākās Garciemā, un tā kā netālu atrados PSRS laika PGA raķešu bāze, tad nolēmām tajā iegriezties. Karabāzē varēja izjust PSRS laika garu – dažādi PSRS slavinoši lozungi, uz sienām Ļeņina portreti, akmeņu plāksnēs izcirsti zīmējumi un daudz kas cits. Protams, tika aplūkoti arī karabāzes ēkas – angāri, bunkuri, noliktavas un citas būves.Pa ceļam vēl tika sameklēts kāds slēpnis (vairāk info www.geocaching.com), kurā visi laimīgi iegrāmatojamies un apmainījāmies ar mantiņām. Dažiem maniem draugiem šis bija pirmais slēpnis viņu mūžā. Pārlaist nakti nolēmām pie Laveru ezera. Vieta smuka, bet knišļi un odi... Tie lika par sevi manīt pamatīgi. Uzbliezām šelteri un ļāvāmies dabas valdzinājumam – pelde saulrieta laikā, makšķerēšana, vakariņu gatavošana uz ugunskura... un visbeidzot nakts prieks/miegs pie dabas krūts.

Uzlēca saule un devāmies uz izvēlēto līgošanas vietu – Gaujas ieteka jūrā. Es ar saviem draugiem izvēlējāmies nokļūt līdz Gaujas ietekai ejot gar tās labo krastu. Lieki piebilst, ka vietām staigāšana bija ļoti grūta, jo dažviet krasts bija totāli aizaudzis - džungļi! Pa ceļam mums uzsmaidīja piedzīvojums – krastā atradām apšaubāmu plostu (vai laipiņu). Tā nu ilgi nedomājot izlēmām mugursomas likt uz plosta un devāmies tālāk, bet šoreiz peldot pa Gauju pieturot pusgatavo plostu!Mana kāre uz fočēšanos bija tik liela, ka savu digitālo ziepju trauku (fotoaparātu) sanāca izpeldināt Gaujā… Neskatoties uz šo neveiksmi pēc pāris desmitu minūšu ilgas peldes veiksmīgi nokļuvām līdz krastam, pa kuru nu jau tālāk varēja samērā mierīgi un ērti pārvietoties.Lēnā garā pienāca vakars – īstais līgošanas laiks. Līgošana kā jau līgošana – ar alu, Jāņa sieru, Jāņu zālēm, ugunskuru, dziesmām un ūdenspīpēm…Šis ir mans spilgtākais outdoor’a piedzīvojums saulgriežu laikā!
P.S. Varat aplūkot šim piedzīvojumam veltīto video Youtube’ā!

Vēlies pievienot komentāru par rakstu? Vēlies ko jautāt autoram? Raksti! [DISKUSIJU FORUMS]

 
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv