Ekipējums
Treniņi, pieredze
Sacensības
Ceļojumi
Dēku stāsti
Preses ziņas
Sarunas, diskusijas

Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Arhīvs > Sarunas, diskusijas
Ledustornis. Kāpšanai bīstams!

Autors: Kristaps Liepiņš [ AUTORS?]

Pagājušās nedēļas beigās vairākos interneta informācijas avotos parādījās ziņa par pārplūdušu un avārijas stāvoklī esošu ūdenstorni. Pareizāk gan tagad būtu teikt – ledustorni. Ar joku, ka tagad tur varētu būt interesanti alpīnistiem. Lai noskaidrotu situāciju, devāmies turp un papētījām esošo situāciju. Secinājums: ledus un torņa stāvoklis ir kāpšanai ļoti bīstams!

Ziņa no vietējās pagasta avīzes:
"…ūdenstornis var sagāzties, tāpēc iedzīvotājiem jābūt sevišķi uzmanīgiem, atrodoties tā tuvumā. Šādu situāciju veicinājis lielais sals un apsaimniekotāju nolaidība. Nepareizas regulēšanas dēļ tornis ir pārplūdis, pārplūdušais ūdens pamazām sasalis, izveidojot milzīgu ledus stabu; tā smagums izraisījis torņa sasvēršanos. Jau nedēļu iedzīvotāji iztiek bez centralizētas ūdensapgādes.

SIA «Dzīvokļu komunālā saimniecība» valdes priekšsēdētājs, uzskata, ka vispareizāk būtu, ja ūdensapgādi pārvaldītu viņa vadītais uzņēmums. Novadā ir vairākas privātpersonas un firmas, kuru īpašumā ir ūdenstorņi un kuri uzņēmušies saistības par ūdensapgādi. …ūdenstornis ir iedzīvotāju apsaimniekošanā kopš 1995. gada. Pagājušā gada novembrī novada Dome ir saņēmusi iedzīvotāju parakstītu vēstuli, kurā viņi lūdz pašvaldību pārņemt ūdenstorni, jo nespēj to apsaimniekot. Diemžēl šī jautājuma izlemšana ir aizkavējusies, jo nav izdevies noskaidrot ūdenstorņa piederību.
"

Daži ieraksti no kādas diskusijas:
"To vietu viegli atrast, 6dien gribēju pakāpt! Skats gan ir super, tur augšā var tikt tikai pa ledu, vai ir kādas trepes?"

"Nu augshaa jau vienmeer var uzkaapt arii ar apaksheejo droshinaashanu, kas ir krietni vien ekstreemaak, vieniigi nepieciehsami ledus aakji un vairaak dazhnedazhaada ekipeejuma. Galu galaa beigaas jau var uzveidot arii augsheejo droshinashanu, kad ir tikts liidz augsahai. Veel viena nianse -pastaav iespeeja arii dabuut uz galvas kaadu ledus gabalinju, bet taa nu tas ir daudzviet. Galvenais, neaizmirstiet lietot kjiveri!"

"Dullīši! Skaidrs, ka tornis ir drusku slīps (jau vairākus gadus). Cilvēki dzīvo bez ūdens, bet Jūs ... klaja ņirgāšanās... .
"

Tornis, kas atrodas lauka malā, ar ledus stabu pavērsts tieši pret sauli, kas marta sākuma saulainajās dienās ļoti atkausējusi ledus augšējo daļu izveidojot lielu tukšumu starp torni un ledu. Arī ledus staba monolītums, kas no ārējā skata liekas tik pamatīgs, ir ļoti maldīgs! Tā vidū ir liels vertikāls tukšums, un ledus biezums vietām ir tikai pārdesmit centimetri. Situācija kāpšanai patiešām ir bīstama! Ir ļoti liela iespējamība atšķelt milzīgu ledus gabalu un ar brūkošu ledu gūt nopietnus savainojumus (it sevišķi, ja kāpējam nav pieredze delikātā leduscirtņu un dzelkšņu ieciršanā – viens pamatīgs cirtiena atvēziens vai neasu ledus instrumentu (par nepiemērotiem cirtņiem nemaz nerunājot!) izraisīta ledus plaisāšana...

Ledustornis ir skaists, bet tā drošība – tikai šķietama!


Foto: Jānis Ķigurs, Kristaps Liepiņš (www.adventurerace.lv) © 2006

Vēl informācija par leduskāpšanu meklējama www.adventurerace.lv "Arhīva" sadaļās "Treniņi" un "Preses ziņas". [FORUMA TĒMA]

 
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv