Ekipējums
Treniņi, pieredze
Sacensības
Ceļojumi
Dēku stāsti
Preses ziņas
Sarunas, diskusijas

Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Arhīvs > Sarunas, diskusijas
Inese Kalniņa: Ak, par piedzīvojumiem?!

2010. gada aprīlis, Jelgava
Foto no Ineses Kalniņas privātā arhīva


"Savu dzīvi bez ceļojumiem ar piedzīvojumiem nevaru iedomāties, tie man ir nepieciešami kā gaiss. Mana piedzīvojuma izjūta slēpjas pirmreizīgumā – tā ir īpaša sajūta kaut ko redzot vai darot pirmo reizi."

* * *

Piedzīvojums – kāds tas ir Tavā izpratnē, vai un kā šī piedzīvojuma sajūta ir mainījusies laika gaitā, no pirmajiem soļiem piedzīvojumu meklējumos līdz šim brīdim?

Piedzīvojums? Man laikam tuvākais piedzīvojuma veids ir saistīts ar ceļojumu un savukārt ceļojums bez piedzīvojuma nemaz nav īsts ceļojums. Savu dzīvi bez ceļojumiem ar piedzīvojumiem nevaru iedomāties, tie man ir nepieciešami kā gaiss. Mana piedzīvojuma izjūta slēpjas pirmreizīgumā – tā ir īpaša sajūta kaut ko redzot vai darot pirmo reizi. Pašam piedzīvojumam, savukārt, nav katrā ziņā jārobežojas ar pārgalvību un bīstamu risku. Man ļoti patīk dzīve un viss, kas ar mani līdz šim noticis, tāpēc reizēm piedzīvojums ir arī kaut kas negaidīts un neplānots, ko dzīve piedāvā redzēt kādā saulainā svētdienas rītā izlienot no telts nevienam nezināma ezera malā kādā Latvijas lauku nostūrī, vai slēpojot pa piesnigušu mežu un savā priekšā neredzot nevienas iebrauktas slēpju sliedes, vienīgi zvēru pēdas.


Velobraucienā pa Liepājas apkārtni – labākais veids kā pavadīt dažas saulainas vasaras dienas arī tad, ja Latvija nav tava pastāvīgā dzīves vieta...

Jā, starp citu, šopavasar Jelgavā piedzīvojumi nebija pat jāmeklē, tie atnāca paši taisni istabā... Vispār plūdu nedēļā pirmo reizi dzīvē redzēju kā manu acu priekšā reāli ar laivu no mājas evakuē cilvēkus un suni. Un kārtējo reizi novērtēju, cik mana sadzīve ir komfortabla, bet trausla.

Iedvesma – kur Tu smelies iedvesmu plānojot savus ceļojumus, vai šie impulsi biežāk nāk no paša, vai no kaut kurienes ārpus Tevis?

Nemaz nezinu. Manas pārdomas galvenokārt ir nevis par to, kur smelties iedvesmu, bet gan kuru no iedvesmojošajiem maršrutiem, galamērķiem, piedzīvojuma veidiem šoreiz izvēlēties. Visa dzīve ir viena vienīga neizsmeļama iespēju daudzveidība, atliek vien izvēlēties piemērotāko. Laikam esmu no tādiem vairāk patērētājiem un atdarinātājiem, kas noklausījusies citu piedzīvoto un redzēto, vienalga vai televīzijā, internetā, kādā grāmatā vai žurnālā vai no draugu stāstītā, arī izvēlas savu nākamo ceļojumu.


Itālijas Dolomīti. Ar dēli, protams, tikai pa drošajām trasēm. :) Vai tie vispār ir piedzīvojumi, kad vispirms jādomā par drošību?

Pieredze – kā Tu vērtē to pieredzi, kas iegūta katrā no iepriekšējiem piedzīvojumiem, vai tai ir iespaids uz nākotni?

Kā rāda mana pieredze, ceļojumā piedzīvotais pirmkārt atkarīgs no paša ceļotāja. Kā jebkurā dzīves situācijā, arī ceļojumā katru mirkli cilvēkam ir dota iespēja izvēlēties.


Ēģipte - un ne jau kāda Šarm el Šeiha, bet Dahaba! Un ja Ēģipte, - tad klintis, jūra, kamieļi, vietējā kultūra, tradīcijas...

Man nav gadījies piedzīvot nevienu garlaicīgu ceļojumu, - jātur tikai acis vaļā un jāļaujas dzīves aktuālajiem piedāvājumiem! ;) Katrs ceļojums ir arī nozīmīgi mainījis manu personību un dzīves uztveri, ko visvairāk jūtu tieši pēc tiem atgriežoties mājās un ikdienā. Tā ir iespēja nepakļauties rutīnai, ieradumam, un vienmēr saglabāt svaigu skatu uz lietām!


Tieši Sicīlijas klintīs es atklāju sev jaunas dimensijas un atradu dzīves aicinājumu!!!

Ineses Kalniņas rakstītais piedzīvojumu apraksts, kas publicēts www.adventurerace.lv vortālā:
● Klinšu kāpšana un trekings Ēģiptē
Pagājušā gada nogales Ziemassvētku brīvdienās izmantoju iespēju aizmukt no ierastā dāvanu pirkšanas, pārēšanās un ciemošanās trakuma, dodoties uz kādu Latvijas aktīvajiem ceļotājiem pagaidām maz pazīstamu vietu – Dehabu Ēģiptē. Līdz šim vēl neesmu dzirdējusi, ka kāds no Latvijas būtu šajā zemē iemēģinājis arī klinšu kāpšanu. Tomēr, tā kā mani ceļojumi jau kādu laiku nav iedomājami bez šī aktivitātes elementa, arī šoreiz bez tā neiztiku. >>>

Vēlies lasīt arī citu dēku un piedzīvojumu meklētāju domas "seriālā" "Trīs un trejas..."? Ievads un linki uz pašreiz publicētajiem rakstiem meklējami šeit!


Vēlies pievienot komentāru par rakstu? Vēlies ko jautāt autoram? Raksti! [DISKUSIJU FORUMS]

 
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv