Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Forums
Mazs bērns kalnos
Komentāri: 10; Autors: Ēriks
Tēma izveidota: 04.02.2010 21:29:08; Pēdējās izmaiņas: 10.08.2011 12:31:11

Sveiki, kāpēji un vecāki! :) Domājam ar sievu un gadu vecu bērnu aizbraukt uz Šamonī vasarā pabaudīt dabu - visticamāk, ka izbraukāt uz visām pusēm ar pacēlājiem un kādu īsu treku iziet. Bēbis arī izrāda lielu interesi piedalīties visās aktivitātēs ;) Bukletos rakstīts, ka ļoti nerekomendē mazuļus līdz 2 gadu vecumam vest virs 3000 metriem, bet Aiguille du Midi 3800 un gribētos pārbraukt pāri uz Helbronner - jābūt fantastiskam skatam) Cik tas nopietni un vai kādam ir pieredze? Vai Aiguille du Midi pēc nedēļas dzīvošanas Šamonī ar izbraucieniem uz ~2000 varētu šīs bažas mazināt?


Ingai
Jap, domāju, ka tā ir tā pati. Tātad vieta - Tatranska Kotlina, pagriežoties virzienā uz Lendak un nobraucot ap 400m, kreisajā pusē akmenslauztuves. Vietējie tur aktīvi kāpj un maršrutiem apakšā jau info sarakstījuši. Klintis ap 25-30m augstas. Esot vēl kāda otra vieta, kādas 45 min ar mašīnu no Tatranska Lomnicka. Vispār Augstos Tatros vārgi ar šādām vietām. Pašos kalnos lai kāptu, vajag alpīnista savienības biedra karti, vai ar vietējo gidu.

Autors: kasis, 10.08.2011 12:31:11


Kapsanas vieta Tatros
Vakar kāpām (sporta maršruti) pie Belianska alas (~ 400m pa šoseju uz Z, no alām ejot kreisajā pusē). Ļoti viegli piekļūt, maršruti gan iesācējiem, gan kārtīgākiem kāpējiem. Mums tīri labi patika.

Autors: *Inga, 09.08.2011 01:55:03Šodien esam atpakaļ. Noskaidroju arī šo to par kāpšanas iespējām pie A.Tatriem un maršrutu aprakstiem A.Tatros angļu mēlē. Tā kā man kompis nomiris un pašreizējais ir vairāk nekā gliemezis, tad atbilstošās bildītes biki vēlāk...

Autors: kasis, 07.08.2011 17:11:24Berniem lidz 2 gadi nav ieteicams doties augstak par 2000 m, jo ipasi ar pacelaju, kur augstums tiek uznemts strauji. Petijumu par so temu atradu UIAA majas lapa, bet tas bija pirms paris gadiem, kad pasam si tema bija aktuala.

Autors: Marex, 31.07.2011 14:51:38Es pirmo reizi kalnos (Krima) biju aptuveni 7 gadu vecumā, māsai laikam 6, kur vecāki ar grupu alās kāpa. Atceros dažus drūmus pārgājienus, kur beigās arī raudāju :), jo uz mums, sīkajiem, īpaši negaidīja, mums tikai nebija mugursomas; smukus kalnus un pļavas, rāpošanu pa klintīm un nolaišanos vienā alā, laikam gan nekas liels nebija, kādi 10m, bet tur bija šaurs un ar žumāriem bija jākāpj pašiem. Nevaru teikt, ka es vai māsa tai vecumā šos pasākumus nenovērtētu, mums ļoti patika. Citas izklaides (delfināriji utjp.) mums netika piedāvāti.

Autors: Atis, 29.07.2011 10:05:38


vai ir zināmas kādas mācību klintiņas A.Tatros Slovākijā?
Braucam visa ģimene uz Augstajiem Tatriem, tajā skaitā pirmo reizi arī bērni (6., 9.g.v.). Vai ir Slovākijas pusē (vislabāk jau ap Tatranska Lomnica un tml.) vieglas mācību klintiņas, kur mazos izklaidēt un pašiem prieku iesasmelt? Būsim ar savu auto, varam arī saprāta robežās kur piebraukt...

Autors: kasis, 28.07.2011 18:55:56


Re: Skaistie skati
Piekrītu Ivaram tajā, ka bērns tos kalnu skatus nenovērtēs. Pat 5-8 gadu vecumā ar bērnu būs stipri "jāpiestrādā", lai spētu viņu aizraut ar "skaistiem skatiem" - bērniem ir cita domāšana un līdz ar to arī citas prioritātes, kas sākas ar labsajūtu (un diez vai slikta dūša un sāpoša galvu to uzlabos), drošības sajūtu, vecāku uzmanību, iespējām spēlēties un draiskoties... Tur jāmeklē īpaša pieeja ik brīdi, kalnos to būs visai sarežģīti realizēt, protams, - ne neiespējami. Pēc personīgās pieredzes - no ļoti skaista (pieaugušo izpratnē) ceļojuma pa ASV nacionālajiem parkiem 6 gadīgam bērnam prātā visspilgtākajā atmiņā paliek... baseins, McDonalds, lielie saldējumi, vāveres (kas nāk tuvu un diedelē ēdamo) un milzu čiekuri... Kalni, klintis, ūdenskritumi, tuksnesis, milzu sekvojas, okeāna piekraste - tas viss ir kaut kur otrās šķiras atmiņās. :)

Autors: Kristaps (www.vx.lv), 08.02.2010 12:18:56


Skaistie skati
Sagatavojieties uz to, ka skaistie skati un virsotnes tik mazam bērnam ir "pie kājas", līdz ar to augstkalnos vilkt līdzi bērnu ir diezgan bezjēdzīgi. Veiksmīgākais variants, ko esmu redzējis, ir atrast kādu smuku un drošu vietu, kur vecāki var pakāpt pa klintīm, kamēr bērni blakus spēlējas ar akmentiņiem vai savām mantiņām. Loti ietecams otrs bērnelis kompānijā, savādāk sīcim šīs vecāku nodarbes ātri piegriezīsies :) No savas pieredzes ar mazu bērnu ieteiktu Krimu, kur ir klintis, silta jūra, alas, grotas, ūdenskritumi, dažādi akvaparki, delfināriji utt. Visveiksmīgākais scenārijs ir vienu dienu nodoties dabas baudīšanai ar nelielām fiziskām aktivitātēm, pēc kuras seko atslodzes diena ar kādu akvaparku, pasaku parku utt. Bet ja gribat, lai sīcis ir pilnīgā starā un paši nemirtu no garlaicības, brauciet uz Ēģipti ar niršanassnorkelēšanas elementiem. Silta jūra, kuģīšu šarms, koraļļu smiltis kombinācijā ar dažām standarta Ēģiptes izkalaidēm padarīs bērnu laimīgu :)

Autors: Ivars, 08.02.2010 11:04:13Jau pieaugušiem cilvēkiem "uzraujot" no Šamonī (~950-1000m.v.j.l.) uz Aiguille du Midi pacēlāja staciju (~3800-3880m.v.j.l.) mēdz "uzraut" dūša, aizkrist ausis, sāpēt galva, uznākt vājums, tā kā diez vai tik mazam bērnam tas būs patīkams "piedzīvojums". Un līdz ar to viņa vecākiem arī... Iesaku tomēr izvēlēties kaut ko zemāku. Piemēram pirmā "līmeņa" stacijas (Aiguille du Plan, Planpraz, Flegere, Lognan) kas vēl ir uz "zaļajiem balkoniem" (līdz ~2600m augstumam) - skatu ziņā varbūt nedaudz mazāk, toties ir iespēja staigāt tālu pa takām...

Autors: Kristaps (www.vx.lv), 05.02.2010 13:31:51


Apmēram par to... :)
http://www.adventurerace.lv/?DocID=1452

Autors: kasis, 05.02.2010 09:22:56


Komentāra nosaukums *
Komentārs
Komentāru pievienoja *
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv