Ekipējums
Treniņi, pieredze
Sacensības
Ceļojumi
Dēku stāsti
Preses ziņas
Sarunas, diskusijas

Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Arhīvs > Treniņi, pieredze
Reti saturīga nedēļas nogale :)

Autors: Atis Rektiņš [ AUTORS?]
Foto: Atis Rektiņš
2010. gada februāris, Rīga

Abi ar sievu ledus cirtņus nebijām cilājuši jau vismaz divus gadus kopš Šamonī apmeklējuma ("Sniegs, ledus un citas procedūras..."), tādēļ nolēmām beidzot atsvaidzināt atmiņas par šo patīkamo ziemas izpriecu. Pagājušās nedēļas nogalē Jaunpiebalgā, Vanagkalnos, notika Mazais Ledus Festivāls, cik noprotams, kā martā plānota apjomīgāka ledus pasākuma priekšvēstnesis.

Tā kā mums nebija vēlme piedalīties netālu notiekošajā masu slēpojumā apkārt Alaukstam, kur, kā dzirdējām, notika ne sliktāka mīcīšanās un grūstīšanās kā pavasarī, kad no kūts pirmo reizi tiek izlaistas govis, tad mākslīgo lāsteku vieni no pirmajiem dabūjām izmēģināt vēl dienas gaismā.Jāsaka, ka lieliski. Uz bildēm iepriekš tas viss izskatījās pat mazāks, vienīgais bija nedaudz žēl, ka nav paņemts ķiveres aizsargstikls, jo ledus gabali uz visām pusēm šķīda diezgan labi.Uzkāpām dažas reizes un rokas jau bija piedzītas tieši tā, kā tas pienāktos pēc divu gadu dēdēšanas uz dīvāna.Vēl tikai paslēpot pa lieliski marķētajām trasēm Vanagkalna apkaimē un saēsties Agneses un Jāņa vārīto kāpostu zupu. Pa to laiku bija sabraukuši ledus "sprinta" dalībnieki, kuri tik intensīvi metās virsū tumsā labi izgaismotajam leduskalnam, ka uz vairākām stundām tika atlikta pat pasākuma oficiālā atklāšanas ceremonija...Lai piedalītos improvizētajās sacensībās, mums vairs muskuļu resursi nebija palikuši, bet interesanti bija paskatīties kā pūlas citi. Sacensības distance bija vienkārša - jākāpj augšā cik ātri vien iespējams (klausoties kā pārējie dalībnieki cenšas pārspēt viens otru asprātībā skaļi komentējot izvēlēto kāpšanas tehniku) un beigās ar cirtni jāpiesit virs ledus staba pie koka zarā piesietas senlaiku pannas. Ko skatīties bija pietiekoši daudz, īpaši jau attiecībā uz elegantajām gaisa piruetēm, dažiem dalībniekiem noraujoties!

Pašās beigās, laikam lai uzvarētājiem panākumi nesakāptu galvā, izkāpa Kristaps, uzstādīdams maršruta rekordu - 43 sekundes. Pārējie rezultāti bija minūtes līdz astoņu minūšu robežās.Pēc tam karsta pirts ar āra vannu, dzeršana un ēšana, sēdēšana pie kamīnā kurošās uguns, kā arī skaļas, toties brīžiem reti bezsaturīgas sarunas līdz pat rīta gaismai dažu festivāla dalībnieku izpildījumā. Bet tās vismaz daļēji neitralizēja parasti dominējošo krākšanu. :)Nākamajā dienā bija paredzēta nūjošana ziemas apstākļos. Nūjošana ar Ozolkalna elementu, jo kā atzīmēja Kristaps, tad cītīgi treniņi iepriekš nodrošina ievērojami mazāku sūdzību skaitu par ātro iešanas tempu īstajos kalnos. Tika norādīts, ka vienā treniņa būtu normāli uzkāpt/uzskriet Ozolkalnā aptuveni 20 reizes, tādējādi pievārējot kopumā kādus 1,5 augstuma kilometrus. Vēl notika intensīva slidināšanās uz leju pa kalna stāvākajiem posmiem un tās apturēšana pielietojot gan rokas, gan kājas, gan trekinga nūjas un piedzenot jaku ar sniegu, kā arī tika apmeklētas divas sniega alas (vienu no tām gan mierīgi varēja dēvēt par apartamentiem), kas izraktas snovborda trases tramplīnu malās.Tad Mareka vadībā notika neliels pārgājiens pa apvidiem, kuros kādreiz it kā esot klaiņojis Antiņš un arī pats Stikla kalns esot turpat netālu. Spriežot pēc apkārtnes ģeogrāfijas, Antiņš noteikti bijis labā fiziskajā kondīcijā...Man līdz šai formai nedaudz pietrūka, tādēļ pēc triju stundu ilgas kāpšanas, skriešanas lejā un augšā un vārtīšanās pa sniegu, jutos jau nedaudz saguris. Kristaps gan atzīmēja, ka treniņu varētu uzskatīt par paveiktu tikai tad, ja kalnā vēl uzkāptu kādas 15 reizes, bet neizskatījās, ka kādam šīs "ekstrēmās" nūjošanas pasākuma dalībniekam būtu vēlme šo ideju īstenot...Katrā ziņā, reti saturīgi pavadīta nedēļas nogale! Un noteikti uz Vanagkalnu un Ozolkalnu jābrauc vēl - pirmajā kāpt ledus, bet otrajā - sniega kalnā.

Vanagkalnu "Mazais Ledus Festivāls" [ FOTO GALERIJA]

Vēlies padiskutēt par leduskāpšanu Latvijā? [FORUMA TĒMA]
Vēlies padiskutēt par "ekstrēmo" nūjošanu? [FORUMA TĒMA]

Vēlies pievienot komentāru par rakstu? Vēlies ko jautāt autoram? Raksti! [DISKUSIJU FORUMS]Brīdinājums! Šī vortāla veidotāji Jūs brīdina par to, ka aktivitātes, kuras ir saistītas ar kāpšanu un nolaišanos pa virvēm, dabīgu un mākslīgi veidotu klinšu vai ledus reljefu, kā arī atrašanos kalnu zonā, ir potenciāli bīstamas Jūsu veselībai un dzīvībai! Šo bīstamību var novērtēt tikai balstoties uz pieredzi. Savukārt pieredzi var iegūt tikai apgūstot zināšanas un praktiskās iemaņas. Mēs rekomendējam šo pieredzi iegūt zinošu un kvalificētu instruktoru klātbūtnē! Vortāla veidotāji neuzņemas nekādu atbildību par sekām, kuras var rasties izmantojot publicēto informāciju.

 
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv