Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Forums
Monblāns – meklējot atgriešanos sevī
Komentāri: 9; Autors: Kristaps (www.vx.lv)
Tēma izveidota: 13.11.2009 17:40:32; Pēdējās izmaiņas: 22.11.2009 19:23:07

Man patika! :) Tomēr... Gribētos tomēr lai cilvēki ar lielāku atbildību attiektos pret kalniem. Nē, pareizāk gan paši pret sevi, tas būtu pareizāk. Risks, kuram sevi šādi pakļaujam ir liels. Lielāks. Un daudzi to neapzinās. Par Andri, zinot viņa pieredzi, to neteikšu. Bet izlasot šo, kādam var šķist, ka jau nu pārlieku tas ir vienkārši. Nav. Un skumji, pat traģiski ir brīžos, kad vieglprātīgie "aplauž ragus". Un aplauzt tos tur ir iespēja arī kopā ar sprandu... Stāsts lielisks. Paldies, Andri! [Diskusija par Andra Jākobsona rakstu "Monblāns – meklējot atgriešanos sevī", red.]


man patika
Man patika, liels paldies autoram par šo stāstījumu!! Lieliski aprakstīts! Par pārējo, lai jau rej....

Autors: kazha, 22.11.2009 19:23:06


dodu plusu
jābūt drosmei rakstīt par savu vājumu

Autors: A, 20.11.2009 09:06:37


Reāls extrēms
Par kāpienu neko, bet "apēdu picu un izdzēru divus (!) kausus alus" gan ir reāls extrēms! 2 ali!!! :):):)

Autors: Bumsenbergs, 19.11.2009 19:47:41Skaists un skaidrs, brīžiem kā plāna ledus kārtiņa pāri strautam rītausmā trausls un smeldzīgs ir šis stāstījums... liekas, ka autors un kāpējs ir kādu tikai sev vien zināmu personisko grūtību kalnu kāpis, tikai sev vien zināmu sāpi pārsāpējis... tik tiešām, stāsts ir vairāk par cilvēku, mazāk tas ir vēstījums citiem, kā kāpt tieši šajā kalnā. Bet - paldies, paldies, patiesi labs stāsts, grūti palikt vienaldzīgajos. :)

Autors: Mārīte, 18.11.2009 22:14:12Tā kāpšana kalnos ir ļoti dīvaina štellīte - ir cilvēki, kas "aplaužās" pirmajā kāpienā un vairāk nekad kalnos nelien; ir tādi, kas attiecas pret kalniem vieglprātīgi, sevišķi pārgalvīgos kāpienos neiesaistās, bet kāpj "ilgi un laimīgi"; ir arī tādi, kas pieiet tām lietām ļoti nopietni, bet savu liktenīgo kļūmi piedzīvo tīri nejauši, kādā vienkāršā vietā; ir arī tādi, kas pieiet kāpšanai ļoti nopietni un kāpj visu savu mūžu, pat sirmā vecumā pievārējot kāpienus, kuri nav pa spēkam pat daudziem jaunuļiem... Varianti ir teju vai tieši tik pat daudz kā kāpēju. Tomēr... Lieliski ir mācīties arī no svešām kļūdām, jo sava dzīve var izrādīties par īsu, lai mācītos tikai no savām! Tieši tāpēc ir ne tikai interesanti lasīt šādus (un citus) aprakstus (jo arī tie ir tik dažādi, tik pat dažādi, kā paši kāpēji), bet arī pat nepieciešami tos paanalizēt, padomāt, aizdomāties sīkās detaļās un niansēs. Aiz skaistiem vārdiem bieži vien slēpjas pieredze (gan pozitīvā, gan negatīvā), un tas kā mēs to "atšifrējam", ko paņemam sev zināšanai, tas ir mūsu pašu ieguvums.

Autors: Kristaps (www.vx.lv), 18.11.2009 14:54:34Ļoti daiļi par piedzīvojumiem kalnos raksta cien. Mesnera kungs, maz pieminot objektīvās briesmas dzīvībai...... Tomēr labāk ir gūt pieredzi un atgriezties sveikiem un veseliem. Kaut atceramies pieredzējušo, labi sagatavoto, fiziski un garīgi stipro, no bērnības kāpjošo Džo Simpsonu, kurš kopā ar savu arī tik pat labi sagatavoto sasaites biedru kāpa Andos. Rezultāta tapa grāmata, bet tik pat labi Džo varēja palikt kalnos uz mūžiem.

Autors: lasītājs, 17.11.2009 00:20:22Piekrītu iepriekšminētajam! Tomēr, no otras puses, atsevišķas lietas rakstā mudina nopietnāk izvērtēt savu gatavošanos un rīcību, t.i., nav slikti parādīt "kas notiek, ja tā nedara" - pazaudēts laiks no Itālijas puses, slikta aklimatizācija (cik var nojaust), salšana utt. Tātad, kopā ar pēcāku izvērtējumu, raksts ir pat noderīgs. Tāpat ir arī virkne citu "tiešu" norāžu (recepšu) - kā tikt galā ar bailēm un tml. Tiesa, šķiet, ka raksta mērķis ir arī "privāta emocionālā puse". Paldies autoram par uzdrīkstēšanos padalīties!!

Autors: kasis, 16.11.2009 13:46:21Literārais talants lielāks par alpīnista. Tieši šādi sakāpināti un lieki romantizēti iesācēju stāsti ar laimīgām beigām kalnos ievelk tos, kam tur nebūtu jāatrodas.

Autors: lasītājs, 14.11.2009 23:50:38Raksts liecina par to ka sarezgitam celam autors nav gatavs (pazaudetas mantas, nav info par marsrutu, nav sagatavots ekipejums uc). Interesanti pa kuru celu autors bija gatavojies uzkapt Monblana no Italijas puses? Tur vieglu celu nav.

Autors: alps, 13.11.2009 18:07:19


Komentāra nosaukums *
Komentārs
Komentāru pievienoja *
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv