Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Forums
Ar velo gar jūras malu
Komentāri: 17; Autors: kasis
Tēma izveidota: 20.09.2009 19:43:21; Pēdējās izmaiņas: 12.10.2009 10:44:58

Ir doma vēl kādā saulainā sestdienā/svētdienā uztaisīt divdiennieku ar velo gar jūras malu nelielā kompānijā. Nakšņošana teltī. Nekāds supertrenētais neesmu, pēdējā laikā cenšos ik pa 2-3 dienām reizi uztaisīt minienu pa padsmit kilometriem pēc darba pa lauku ceļiem, lai pakaļu un kājas pieradinātu. Brauciens iecerēts nevis kilometru, bet sava prieka un piedzīvojuma (arī fiziskā) pēc. Doma, ka ar auto mūs aizved līdz jūrmalai un nākamās dienas vakarā savāc, tātad minam tikai gar jūras krastu! Jautājumi: 1) no pieredzes, cik, neiespringstot, pa jūras krastu dienā var aptuveni nomīt? 2) vai ir bijusi pieredze, ka minot gar jūru ir kas specifisks - tjipa, vai ir smiltīm tendence līst kustīgajās velo daļās (sevišķi nakšņojot, kad vējš varētu tās sadzīt veļļukos) un tml.? 3) ja ir pieredze, vai varat ieteikt smukāku liedaga maršrutu (no līdz, virzienu...), ņemot vērā, ka atrodos Jelgavas pusē? Tātad, jebkāds padoms gaidīts, ņemot vērā, ka vairākdienu braucienus līdz šim neesmu taisījis (kaut kad taču jāsāk!)!

[1] 2


Par vēl vienu šīsvasaras braucienu gar jūru var palasīties te: http://klab.lv/users/grao/22902.html#cutid1

Autors: , 12.10.2009 10:44:58


P.S.
Un, jā, dabas vienreizība izpaudās arī iespējā aplūkot roņa un kaijas līķīšus jūrmalā, un lapsas un jenota šosejmalā... :(((

Autors: kasis, 12.10.2009 09:39:57


tīri tehniski...
Ja vien nav spēcīgs pretvējš, appludināts liedags, netiek sadurtas riepas, tad no Jūrmalas līdz Engurei braucot TIKAI pa liedagu (patiesībā, pat stipri tālāk) vienā dienā var tikt ļoti smuki pat nestresojot. Mēs Enguri - Jaunķemeri izbraucām no kādiem plkst.10.00-15.00 ņemot vērā, ka daudz bildējām, nesteidzāmies, manu feļļuku labojām vismaz kādu pusstundu, ēdām vismaz 1h kopā ņemot (pusdienas + asara meklējumi un notiesāšana). Pie tam tas izvēršas arī interesanti - apkārtne, liedaga "lasīšana" un tml. Minētajā liedaga posmā apbraucāma izrādījās tikai viena upīte, pie tam tas prasīja tikai kādas papildus 10-15min max.

Autors: kasis, 12.10.2009 09:27:19


Lūk arī stāsts par pirms tam diskutēto:
http://www.adventurerace.lv/?DocID=1601 Paldies Kasim par dalīšanos pieredzē! Un cerams, ka "divdiennieks" arī neizpaliks un sekos jau drīzākajā laikā! :) VeiXmi!

Autors: p.p.a, 12.10.2009 03:55:19


kasim
Nu īpaši nerūsēja, turklāt tad vēl bija velo bez monoblokiem... Principaa tikai gar juuru, vietumis upiites apbraucaam, skiet Lāčupiīti un vēl kādas, kas tais ciemos bija. Nu un pie Kaltenes izlīdām uz zemes ceļa, kas gar jūru pašu iet, jo tur akmeņainā jūrmala sākās.

Autors: Aija, 22.09.2009 08:10:43


Aijai
Saki, pēc ūdens braucieniem veļļuks nerūsēja? Tos 90km reāli tikai pa liedagu, jeb arī meklējāt apkārtceļus (meža takas, šoseja galu galā)?

Autors: kasis, 21.09.2009 23:04:56Savulaik ir braukts ar velo šur tur gar jūru, bet tas ne tālākais no Jelagavas varētu būt no Jūrmalas uz Engures - Mērsraga pusi. Bet no zivju asakām tiešām jāuzmanās - kā reize braucienā no Slokas līdz Ventspilij kaut kur aiz Rojas pamanījāmies visiem 3 riteņiem riepas sadurt - vienam pat 9 ielāpus uzlikām :) Bet tās asakas nevar pamanīt - viņas ir saskalotajos sīkumos, tādos necilos pie ūdens malas. Par attālumiem - braucām vasarā un tad ar rīta vilcienu izbraucot no Slokas līdz Rojai pa dienu aizbraucām, šķiet bija ap 90 km. Pie Mērsraga tai posmā bija kaut kas līdzīgs lagūnai, kur vietām sanāca līdz pusritenim pa ūdeni braukt (stumt negribējās pa niedrēm). Pēc tam gan ritens bez īpašas apkopes kalpoja diezgan ilgi. Labi braucams bija arī posms no Kolkas raga līdz Ovīšiem (drusku pirms), ja pareizi atceros. Kurzemes jūras piekraste (R krasts) varētu nebūt labs rudenī, jo stāvkrasti un vēji un tad pludmale var nebūt nemaz.

Autors: Aija, 21.09.2009 22:13:37


ziema
vislabākie apstākļi varētu būt ziemā, ja nav sniega un var braukt pa ledu, vai arī pie kailsala pa sasalušu liedagu

Autors: podmens, 21.09.2009 21:07:28


gar juru
atceros, ka 3 man pazistami cilveki gadus 5 atpakal brauca gar juru sakot no Kurzemes piekrastes lidz Kolkai vai talak. (detaljas neatceros) kjede laikam bija leetaka sastavdalja kas bija jaamaina, manuprat ari monobloks. pajautaa www.xc.lv forumaa, tur bus vairak pieredzejushi cilveki.

Autors: gasha, 21.09.2009 21:01:45Taisnība, var braukt pa pašu ūdens līniju, kur smiltis tiek visu laiku mitrinātas ar viļņiem - ja atminos tas bija vienīgais VX Liepāja sačos daudzmaz braucamais veids. Taču jārēķinās, ka pēc tam veļļukam visas metāla daļas sāks zibenīgi rūsēt.

Autors: Ivars, 21.09.2009 16:23:06Gar jūru vislabāk braukt pavasarī, kad sniegs jau nokusis, bet smiltis vēl nav izžuvušas, tad parasti viss liedags ir labi braucams. Citos laikos tas pasākums ir diezgan neprognozējams. Ja ir spēks kājās, tad protams gar ūdens robežu braukt var vienmēr....

Autors: IvarsD, 21.09.2009 15:15:58


Rīga - Engure
Tas brauciens sākās tik spontāni, ka neko neplānoju. Krasta zigzagi kopējo braucienu maz ietekmētu, vairāk jārēķinās ar nebraucamām smiltīm un mazajām upītēm, visas varbūt negribēsies pārbrist un būs jāmeklē tuvākais tilts un mazie ceļi kā Kristaps saka. Atceros, ka kaut kur Ragaciema apkārtnē vieglāk bija braukt pa priežu sila taku kādus 100-200m no krasta.

Autors: , 21.09.2009 14:19:18Man šovasar bija iecere mērot ceļu no Liepājas uz ziemeļiem pa pludmali. Iecere izgāzās ar lielu blīkšķi — vējš bija no jūras un pa smiltīm pabraukt nebija iespējams, rezultātā pārcēlos uz visādiem random meža ceļiem (arī traki smilšainiem), daļu pat veicu pa šoseju, un pie jūras tik ik pa laikam piebraucu. Toties no Irbes ietekas līdz Kolkasragam liedags bija ideāli braucams. Plānojot ceļojumu pievērs uzmanību visādām aizsargjoslām un dabas liegumiem & stuff, telšu celšanas un ugunskura kurināšanas aizliegumi ir bieži sastopama parādība. Cik ļoti tos kontrolē, gan nezinu.

Autors: Ieva, 21.09.2009 14:02:40Man šovasar bija iecere mērot ceļu no Liepājas uz ziemeļiem pa pludmali. Iecere izgāzās ar lielu blīkšķi — vējš bija no jūras un pa smiltīm pabraukt nebija iespējams, rezultātā pārcēlos uz visādiem random meža ceļiem (arī traki smilšainiem), daļu pat veicu pa šoseju, un pie jūras tik ik pa laikam piebraucu. Toties no Irbes ietekas līdz Kolkasragam liedags bija ideāli braucams. Plānojot ceļojumu pievērs uzmanību visādām aizsargjoslām un dabas liegumiem & stuff, telšu celšanas un ugunskura kurināšanas aizliegumi ir bieži sastopama parādība. Cik ļoti tos konkurē, gan nezinu.

Autors: Ieva, 21.09.2009 14:01:48Savulaik piedzīvojumu sacīkstēs VX Vasara 2001 (http://www.adventurerace.lv/?DocID=424) bija velo posms no Kolkas līdz Irbes ietekai jūrā un pēc tam no Irbes ietekas līdz Liepenei (tur pa vidu ir Ovišrags, ļoti akmeņains krasts), pēcāk, dažus gadus vēlāk braucām nedaudz kaut kur posmā Liepāja - Ventspils (http://www.adventurerace.lv/?DocID=53) - secinājums: ja ļoti gribās mocīties, tad piekraste ir OK, bet ja tomēr bribās braukt ar velo :) - tad daudz baudāmāki ir piekrastes pirmie, mazie ceļi (bieži vien turpat pārdesmit metrus no jūras, aiz kāpām).

Autors: Kristaps (www.vx.lv), 21.09.2009 13:23:58


Komentāra nosaukums *
Komentārs
Komentāru pievienoja *
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv