Ekipējums
Treniņi, pieredze
Sacensības
Ceļojumi
Dēku stāsti
Preses ziņas
Sarunas, diskusijas

Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Galerija
Kā Kalnu Grupas kursanti kalnos ceļu nedeva pašam Seram Krisam Boningtonam...

Autors: Kristaps Liepiņš
Foto: Miks Krūmiņš
2009. gada augusts, Šamonī

Augusta beigās pieredzējām patiešām sirsnīgi jokainu tikšanos - kāpjot pa Aiguille du Midi (3840m) Cosmic Arete maršrutu Monblāna rajonā, mūsu četru sasaišu kompānijas "asti" panāca vēl viena sasaite - gids ar diviem klientiem. Viens no tiem - sirmu galvu un platu smaidu. Uz aicinājumu palaist garām Kalnu Grupas kāpēji tā īpaši atsaucīgi nebija - nu galu galā mēs taču arī te esam, lai kāptu, nevis lai gaidītu... :) Vārds pa vārdam, joks pa jokam, bet pēdējās sasaites paliek pie sava - ja jau viņi tik stipri kāpēji, kāpēc gan nāk uz šādu vienkāršu maršrutu? Kāpēc nekāpj garām pa blakus esošo maršruta variantu, kas grūtāks? :) Nu nē, tad gaidīšot... Nu tad pie viena, varbūt var laiku īsinot nofotografēt mūsējos? Kāpēc gan nē - un sirmais kungs laipni izpalīdz. Mūsējiem jau arī humora sajūta ir - kungam sirmi baltā bārda esot gluži kā Ziemassvētku vecītim, nākšot Ziemassvētki, tad gan droši daudz darba būšot...


Sers Kriss Boningtons (Alpi, Aiguille du Midi, 2009, foto: Miks Krūmiņš)

Uzkāpjam augšā, kāds izlīdz arī fotografēšanā viņiem. Un... Tikai tad saslēdzas tas, ka laiku īsinošā sarunā lejāk minēts, ka šis vīrs ir bijis ļoti labs alpīnists savulaik, esot "Berghauss" alpīnisma ekipējuma firmas dibinātājs un viņa vārds ir Kriss... Sers Kriss Boningtons (vairāk par viņu var uzzināt viņa personīgajā interneta lapā www.bonington.com vai viņam veltītajā wikipedia.org lapā). Alpīnisma leģenda pasaules mērogā, viens no slavenākajiem pagājušā gadsimta kāpējiem! Daudzu pirmkāpienu un ekspedīciju vadītājs. Lai arī šobrīd viņam ir 75 gadi (Kriss Boningtons dzimis 1934 gadā), kalnos kāpšana joprojām ir viņa aizraušanās. Aiguille du Midi pacēlāja stacijas kafeijnīcā, nelielā sarunā ar seru Boningtonu atvainojos, ka neesam palaiduši viņu garām maršrutā, un stāstu, ka šis ir šo kāpēju pirmais patstāvīgais kāpiens, līdz ar to arī lēnāks, uz nesen apgūtajām iemaņām balstīts, uz ko viņš smejoties atbild, ka tas patiešām esot sīkums. Kopā ar savu kolēģi un gidu viņi esot vērojuši, un viņiem esot visnotaļ pozitīvs skatījums uz mūsu kāpšanas "sniegumu". Lai arī esam nedaudz lēni, lietojot pārliecinošu drošināšanu arī vietās, kur tā tik ļoti nav nepieciešama, tomēr viss esot labi un, galvenais, droši. Domāju, ka tiem, kas piedalījās šodienas kāpienā, tas varētu būt lielisks novērtējums vairāk kā pusgadu ilgajam darbam, kas ieguldīts "Kalnu Grupas" apmācībās. Lieliska "ceļamaize" turpmākajām alpīnisma gaitām... :)

Vēlies pievienot komentāru par rakstu? Vēlies ko jautāt autoram? Raksti! [FORUMA TĒMA]Brīdinājums! Šī vortāla veidotāji Jūs brīdina par to, ka aktivitātes, kuras ir saistītas ar kāpšanu un nolaišanos pa virvēm, dabīgu un mākslīgi veidotu klinšu vai ledus reljefu, kā arī atrašanos kalnu zonā, ir potenciāli bīstamas Jūsu veselībai un dzīvībai! Šo bīstamību var novērtēt tikai balstoties uz pieredzi. Savukārt pieredzi var iegūt tikai apgūstot zināšanas un praktiskās iemaņas. Mēs rekomendējam šo pieredzi iegūt zinošu un kvalificētu instruktoru klātbūtnē! Vortāla veidotāji neuzņemas nekādu atbildību par sekām, kuras var rasties izmantojot publicēto informāciju.

 
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv