Ekipējums
Treniņi, pieredze
Sacensības
Ceļojumi
Dēku stāsti
Preses ziņas
Sarunas, diskusijas

Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Arhīvs > Dēku stāsti
Krāčūdeni meklējot

Autors: Raivo Šulcs (www.seakayak.lv) [ AUTORS?]
Foto: Luīze Šulca
2009. gada aprīlis, Rīga

Ūdens interesantajās upēs Vidzemē aiztecēja pa Lieldienām. Miglaini atceros šos (nedēļu senos) notikumus, kad braukājām pa Amatu un Ogri un ar Janceku to vien darījām, kā runājām par krāčūdeni, arī iztaujājām pārējos ūdenstūristus: "Sakiet, lūdzu, vai drīz būs krāčūdens?" Taču atbildi nesaņēmām.

* * *
Nākamajā nedēļā pavasaris turpinās - ar sezonai neraksturīgu laika prognozi(!). Sākotnēji šķiet kā joks, bet prognoze kā nemainās, tā nemainās. "Rakstāmgalda apstākļos" briest lēmums.


Viļņu prognoze (18.04.2009.)


Laika prognoze (18.04.2009.)

Seko aicinājums diskusijās par iespējamu "ballīti" jūrā 18. aprīlī uz kuru neviens nepiesakās. [Un nepieteiksies arī turpmāk, ja tā turpināsies (red. piez.)].

* * *
Sestdienas rīts. Skatoties pa Rīgas dzīvokļa logu nepateiksi, ka pūš diktāk kā 9 m/, jo redz tik sauli, vēju nejūt.

Tiesa, cilvēki nez kāpēc staigā ierāvušies apkaklēs, vējš pa gaisu dzenā smilšu mākoņus. Pirmais darbs nonākot pie laivām Saulkrastos - aizcilpot līdz jūrai. Hmm... mjā... nez... neliek vilties. Ir dzestrs, bet ir arī krāčūdens - jūra vārās. Nelieli šermuļi - aizdomas, kā ūdens vēl pavēss...

* * *
Apģērbšanās jautājums. Iespējamais risinājums līdz dry suit iepirkšanai: Abavas Rumbā ziemā un citur pārbaudītā sentēvu metode - divas hidras long john, neoprēna ninzu cepure, neoprēna zeķes, kedas un cimdi. Pārējās ķermeņa augšdaļas biezums šoreiz tiek upurēts par labu kustību brīvībai; 1,5 mm neoprēns+neilons, lai nepūš cauri. Liedagā auka svilpo uz nebēdu.Pirmajā iebraucienā tiek ievērtēta izvēlētā laiva (jaunā rotaļlieta), kas sevi labi parādīja upē. Secinājums: dusmīgākā krāčūdenī duras cauri vilnim. Nav sērfa verķis. Otrs secinājums - jau pirmais (un katrs nākošais) "mutes mazgātājs" apliecina, ka ūdens vēl svilinoši auksts. Un zvērīgi stiprs.

Pie otrā sēkļa uzsēžoties, lai brauktu ārā, nav tālu līdz kūlenim uz priekšu ar sekojošu laivas turpmāko trajektoriju. Straume nes pa kreisi uz Rīgas pusi. Pieplusojot apsvērumu par to, ka neesmu parūpējies par laivas celtspēju un to, ka jāpeld līdz krastam tādā laiciņā un ledainā ūdenī varētu būt minūtes 10-15, atmetu domu par max.+ adrenalīnu un līdz trešā sēkļa "gāzējam" braukt vairs nemēģinu: palieku pirmā un otrā sēkļa robežās.Radikāla "kante", jeb kā to sauc spečuki... Sanāca netīšām, bet nav apgāšanās, kā varētu padomāt! :) Ūdens "pats" piecēla atpakaļ. Atšķirībā no upes, jūrā var viegli gulties uz ūdens.Jūra tiešām "vārījās" (vilni nofotografēt izdodas reti, ar dažiem izņēmumiem) un katrs mirklis uz ūdens bija adrenalīns. Sajūtas aukas, šļakatu un pārējās stihijas vidū - episkas. Nemaz negribu zināt (gribētu redzēt), kas darījās Jūrkalnē vai tml. vietā.


Lūk, izņēmums, tiesa gan cituviet, citā reizē! Lai arī šeit viļņa izmēri ir tikai nojaušami...

* * *
100% satisfakcija. Sen nebija tā "dabūts iekšās". Citiem vārdiem sakot, bija kruta alias vientuļā jūzera sezonas atklāšanas jūrā pasākums pa skaisto! :)Pat pirmais sēklis bija diezgan sakults. Otrajā jau bija ko darīt. Trešajā, līdz kuram neaizbraucu - ūdens kalns...Eleganti izkāpt neizdevās. Te sauszeme, te plūdi un plūstošās smiltis...Vēlies pievienot komentāru par rakstu? Vēlies ko jautāt autoram? Raksti! [FORUMA TĒMA]Brīdinājums! Šī vortāla veidotāji Jūs brīdina par to, ka aktivitātes, kuras ir saistītas ar laivošanu, gan dabīgās, gan mākslīgās ūdenstilpnēs, ir potenciāli bīstamas Jūsu veselībai un dzīvībai! Šo bīstamību var novērtēt tikai balstoties uz pieredzi. Savukārt pieredzi var iegūt tikai apgūstot zināšanas un praktiskās iemaņas. Mēs rekomendējam šo pieredzi iegūt zinošu un kvalificētu instruktoru klātbūtnē! Vortāla veidotāji neuzņemas nekādu atbildību par sekām, kuras var rasties izmantojot publicēto informāciju.

 
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv