Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Forums
Skaists, grūti veicams [kanjoninga] maršruts
Komentāri: 5; Autors: Juris
Tēma izveidota: 31.03.2009 16:45:21; Pēdējās izmaiņas: 12.03.2012 13:29:49

Gatavojoties ceļojumam pa Krētas kalniem uzgāju norādi par upes aizas "Ha (Cha) Gorge" traversu. "Lonely Planet" autori apgalvo, ka pasaulē mazāk par 15 reižu iziets... Vai kāds ko zina? Vai šādas vietas nav pelnījušas vismaz līdzīgu cieņu, kā uzkāpšana, piemēram, Monblānā vai Elbrusā? Kur atrast līdzīgus izaicinājumus(mūsu pilsētā, valstī, Eiropā)?


kanjonings.
Kanjonings-forša lieta. Melnkalnē izgāju Nevidio(neviena neredzēts) kanjonu,super.Ar grūtībām sameklēju alpinistu grupu,kas man sastādītu kompāniju to iziet.Bez viņiem arī nesanāktu...Tā pati grupa izpētīja 1995 (ja nemaldos) gadā šo kanjonu,pirms viņiem tur neviens nebija bijis. Krētā neviena tūrisma firma vairāk kā Samarijas aizu nezina,par tādu Ha vai Sarakinas kanjonu neko nezina.Pie Ha kanjona izejas biju,tas ir super,bet neatradu iespējas to iziet.Sarakinas kanjons super,to izgāju,bet rudenī,kad vēl sausais periods,pavasarī laikam būtu foorši.Vēl interesants kanjons Krētā varētu būt Zakros. Lai veicas,Ieva. Ieva_beeerzinja@inbox.lv

Autors: shyon, 12.03.2012 12:20:11


Varbūt būtu interesanti...
Interesanti, cik ir to cilvēku, kas no Latvijas šad tad dodas kādos +/- tehniskos kanjoninga maršrutos (tādos, kur jau vietām jāpielieto virves)? Varbūt būtu interesanti sanākt kopā kadu reizi, padalīties pieredzē, pastāstīt par saviem piedzīvojumiem un paklausīties citos?

Autors: Kristaps (www.vx.lv), 25.05.2009 13:02:25Protams, vienkārši ir tikai rakstīt komentārus webā :) Realitātē ejot kanjonu bez vietējā gida, vajag pašam visu ekipējumu, pamatīgas virvju zināšanas un visu laiku ir ļoti jāpiedomā, ko dari. Pirmais parasti lec minimāli, pārbauda baseinu dziļumu un instruē pārējos. Grūtības sagādā arī vietas, kur intensīvi gāžas ūdens uz galvas, nolaišanās trajektorija un attālums nav pārredzams, aukstums, kas ilgāk peldoties sāk vilkt cauri visām hidrām. Un sliktākais scenārijs ir uzrauties uz pēkšņu lietusgāzi ar sekojošiem plūdiem... Bet, ja visu dara ar galvu, tad gandarījums ir vienkārši super!

Autors: Ivars, 31.03.2009 19:53:55Nav tik vienkārši, Ivar! Omānā mums vietējie kanjonu gājēji stāstīja sekojošu stāstu - ir tur viens pagaršs kanjons ar kritumu vairāk kā kilometrs (pa vertikāli!), pirmajā reizē esot plānojuši iziet stundās 10-12, bet esot "ieķērušies" uz stundām 26 (!), aprīkojot vismaz 40 nolaišanās vietas. Pēc trijām dienām nolija lietus. Pēc nedēļas vīri sataisījās iziet kanjonu vēlreiz, šajā reizē jau nu noteikti ātrāk, jo paši taču kanjona nolaišanās vietas aprīkojuši pirms tam... Liels bija viņu pārsteigums, kad no aptuveni 40 nolaišanās stacijām lietojamas izrādījās vien kādas padsmit, ne vairāk par trešdaļu! Un ekipējuma daudz līdz nemaz neesot bijis... Tā kā, kompānijā ar vieglprātību kanjonā labāk nedoties. Starpcitu, vīri zināja stāstīt, ka kanjoni tiek veikti arī pretējā (ūdens notecei pretējā!) virzienā, kas pievieno pasākumam ne tikai "pipariņus". :) Arī Snake Gorge Long kanjonā, kurā gājām Omānā, nolaišanās vieta nebija aprīkota, pašam jāatrod risinājums, kur virvi stiprināt. Un pirmā reize nebija veixmīga, nācās kāpt augšā, jo virve piespiedās vienā šaurumā atarp akmeņiem, nevarēja izvilkt. Arī lekšana ne visur ir "skaidra lieta" - cik dziļš tas ūdens zem tevis, to ne visur var saskatīt. Tā kā var sanākt visādi, jautrība un emocijas garanēti. :)

Autors: Kristaps (www.vx.lv), 31.03.2009 19:34:41


Kanjoni
Esmu lasījis par šo kanjonu - grūti komentēt 15 izgājienus, jo diez vai visi kanjoninga veicēji piesakās Lonely Planet statistikas uzturēšanai.. Neapšaubāmi kanjonings ir ļoti aizraujoša nodarbe, taču kanjoninga grūtības pakāpe ir diezgan relatīvs jēdziens, jo kustība notiek visu laiku uz leju. Izveidojot maršrutu, gidi vajadzīgajās vietās ar perfaratoru uztaisa stacijas un klientiem atliek vien laisties pa virvi uz leju un jautri lēkāt izskalotajos ūdens baseinos. Lai tiktu pie asākām izjūtām, parasti mēģina virves izmantot pēc iespējas mazāk, pēc iespējas vairāk lecot. Droši vien kanjoni atrodami visur, kur ir kalni, man ir sanācis piekopt kanjoninga aktivitātes Norvēģijā, Austrijā, Slovēnijā un nedaudz Turcijā. Vislabāk patika Slovēnijas kanjoni, Latvijas kāpēju piedzīvojumu aprakstus par Slovēniju un Franciju var arī atrast šai portālā

Autors: Ivars, 31.03.2009 19:20:09


Komentāra nosaukums *
Komentārs
Komentāru pievienoja *
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv