Forums
Piedzīvojumi Omānā: klinšu kāpšana, kanjonings, Jebel Misht...
Komentāri: 42; Autors: Kristaps (www.vx.lv)
Tēma izveidota: 24.03.2009 16:36:45; Pēdējās izmaiņas: 13.12.2010 11:53:27

Nupat kā esam atgriezušies (Vita, Māris, Kristaps) no pēdējos gados iespaidīgākā piedzīvotā ceļojuma - nepilnas divas nedēļas pavadītas Omānā. Kāpām klintīs (neiedomājami interesanati "sporta" sektori, prātam neaptveramas bolderinga iespējas!), devāmies kanjonos (gan ar 4x4 džipu, gan kājām, gan nolaižoties pa virvēm, lecot ūdens "baseinos", peldot, nirstot...), līdām alās un kāpām tuksneša smilšu kāpās, uztrekingojām Omānas augstākajā kalnā, daudzas naktis pavadījām zem tumši zvaigžņotajām debesīm, vakarus vadot pie ugunskuriem... un kopā ar Jurģi un alžīrieti Hamzu uzkāpām Jebel Misht Franču pīlārā (sienas augst. starp. ~1000m, maršruta garums ~1200m, Fr.6b+, 12 stundās). Paldies visiem, kas piedalījās šajā piedzīvojumā! Neliela foto reportāža skatāma šeit!

[1] 2 3


Jakobs (www.omanclimbing.com/forum/): "In the evening we went to Jabal Misht... Kristaps and myself repeated "Ikarus". From pitch 6 onwards Kristaps had to do all the leading - driving tourists around in Oman doesn´t help the fitness!!! The last 4 pitches we climbed in the dark with our torches and at 0.30 in the morning - after the usual dreadfull descent, this time in the dark - we were picked up by Hamza and Jurgis at the road. It took me 3 days to recover from this beautiful line. The climbing on Ikarus is hard (F6b), often on bad or no gear and quite often rather loose. Congratulations to Pat Littlejohn and Steve Sustard for the big route."

Autors: , 13.12.2010 11:53:27


kas zin, varbūt kādreiz :)
1100m non-stop.... gribētos kādreiz ko tādu... bet pagaidām 500m vajag dienas :) - ir uz ko tiekties :)

Autors: Vizma, 10.12.2010 21:18:28


Re: "smagā" daļa
Dažos vārdos - teikšu godīgi: bija smagi. No trijiem aspektiem. Pirmkārt - pēc ļoti aktīvi pavadītām divām ceļojuma nedēļām, praktiski bez atpūtas mesties šādā "improvizācijā" (ar Jākobu bijām pazīstami precīzi vienu dienu, iepriekšējā dienā kopā izkāpām divu nelielu (~120m, ~Fr.6a) maršrutu pirmgājienus uz Nizwa klinšu torņiem) - tur nedaudz jāsapurinās pirms "starta"! ;) Otrkārt - Jabal Misht "Icarus" nav tik grūts kāpšanā (britu grūtību kategorija E4 5c, kas ir ~Fr.6a (6a+ max), bet tas britu E4, tas E4...), cik "galvā", psiholoģiski - ļoti daudz trauslas formas iežu, ļoti ierobežota drošināšanas organizēšana vietām, kas brīžiem tevi spiež kāpt 10 un vairāk metrus virs iepriekšējā drošināšanas punkta neatrodot neko par labu esam nākošajam, un arī daudzi punkti, kurus esi ielicis, nebūt nav tās pārliecinošākās kvalitātes, bet "lidot" Ikara stilā negribas vēl, negribas... Treškārt - atkal tas pats "vecais grābeklis", uz kura ik pa laikam uzkāpju - sestās virves izejā, uzkāpjot līdz manai stacijai, Jākobs (līdz tam kāpām pamīšus, vienu virvi viņš, nākošo es, atkal viņš, atkal es) izteica pieņēmumu, ka viņš diez vai varēs kāpt kā pirmais, jo jūtoties ļoti slikti, reibstot galva, un man nācās uzņemties "līdera" lomu visās atlikušajās... piecpadsmit virvēs, tajā skaitā arī pēdējās trijās, kuras kāpām jau tumsā, pieres luktura gaismā... :) Nenoliegšu - man patīk kāpt kā pirmajām. Patīk un interesē. ;) Neapšaubāmi, gan kāpt kopā ar Jākobu, kurš nu jau daudzus gadus ir Omānas kāpšanas "leģenda" (sava veida pārsteigumu viņš man sagādāja "Icarus" sākumā, pirmos nepilnus simts metrus (britu 4b) uzkāpjot bez virvēm, neuzvelkot klinšu kurpes, piegājiena krosenēs, ar virvēm un ekipējumu mugursomā uz muguras...), gan veikt lielāko daļu šī maršruta kā pirmajam, gan atkal pabūt Jabal Misht virsotnē - tas bija lielisks piedzīvojums! Gandarījuma sajūta ir liela. Tā kā, ir par ko parunāt... :)

Autors: Kristaps VX, 09.12.2010 10:03:13


Re: "smagā" daļa
www.apexstuff.com: ‘Late in spring [2001] the top British climbers Pat Littlejohn and Steve Sustard did an epic climb near the French Pillar. It took them two days in great heat to complete ‘Icarus’, which is an outstanding route directly up to the main summit. This line is the first climb in the intimidating black triangular wall right of the central spur and has not been repeated since.’ (http://www.apexstuff.com/ot/200805/Misht.asp) www.planetfear.com: ‘Another significant recent addition to Jebel Misht is the work of adventure-climbing veterans Pat Littlejohn and Steve Sustad: their route, Icarus (1000m, E4) is perhaps the most impressive line on the S.E. face. It climbs a long, shallow groove system to the right of the arete of the French Pillar, and then breaks through a daunting roof at around 450m to eventually arrive on the long terrace at three-quarters height. The route finishes up a spectacular, tapering continuation groove, and was climbed over three days, with a bivi at the base and another on the big terrace.’ (www.planetfear.com/articles/Oman_Adventure_Climbers_Paradise_1_656.html) Intriģējoši. Gaidam stāstu un bildes!

Autors: A.J., 08.12.2010 15:51:40


1+ vēl 9 lielās bildes
Omāna - kāpšana, alas, kanjoni, trekings un citi piedzīvojumi: www.vx.lv/?CatID=61

Autors: Kristaps VX, 07.12.2010 22:48:26


Viena lielā bilde
no "Icarus" http://www.adventurerace.lv/?DocID=1280

Autors: Kristaps VX, 07.12.2010 11:14:22


pilnīgs
Jebal Misht!!! Sehr gut!!! +)

Autors: kaža, 04.12.2010 22:17:37


"smagā" daļa
Izklausās pēc gandrīz 20h non-stop piedzīvojuma :)!

Autors: Vizma, 04.12.2010 09:40:22


Omānas ceļojuma "smagā" daļa
We did it! :) Divas stundas - piegājiens, trīspadsmit stundu kāpiens, pēdējās trīs virves veicot pieres lukturīša gaismā, nedaudz vairāk kā četras stundas nogājienā... Omāna, Jabal Misht, "Icarus", 1100 m maršruts, maršruta otrais atkārtojums (pirmgājiens: Pat Littlejohn and Stephen Sustad, 2001, maršruts veikts divās denās), Engl. E4 5c (VI/Fr.6b+?), kāpiens kopā ar Jēkobu (Jakob Oberhauser). Bet par to sīkāk citu reizi, arī par neskaitāmiem citiem interesantumiem un piedzīvojumiem šajā ceļojumā... Sveicieni no Omānas!

Autors: Kristaps VX, 03.12.2010 18:17:02


Vai kāds nevēlas nedaudz paceļot? :) Ir iespēja pievienoties!
Pēdējā mirkļa piedāvājums kādam/kādai, kas ir gatavs ielekt "ejošā lidmašīnā"! :) Nepieciešama nauda, brīvs laiks un vēlme. Iecere ir atkal nedaudz paceļot, iepētot vēl neredzēto, padaudz pakāpt, protams arī. Trekingi kalnos, kanjoni, tuksneša mala, okeāna piekraste, alas. Viena vieta uz "zirga" vēl brīva. Var rakstīt uz e-pastu...

Autors: Kristaps VX, 09.11.2010 15:13:26Par to Omànas akmeni - dazadas vietas tas bija nedaudz atskirigs, lidzigi ka Sardinija - divi sektori (piemeram Nina Nanna un Bidioriskotai) un divas pilnigi citas klints strukturas, lai ari ka karte paskatas, tad sektori atrodas teju vai viens virs otra, ar parsimts metru intervalu. Omanà - varetu but kalcija karbonàts (kalkakmens) ar kaut kàdiem piemaisijumiem, bet nu neesmu geologs, neesmu. :) Ari grutibu kategorija bija OK! :) Starpcitu, runajot par Sardiniju, tikko izkapu vienu 6c+ pavisam vel nekapta sektora - tas bija krietni atskirigs no citu sektoru 6c+, ta ka ari starp sektoriem ir atskiribas, daudz ko nozime sektoru marsrutu liceji, kas noverte marsrutus. Teiksim Sicilijas 6a+, Robi, kà atceries ari ne visi ir tàdi ka Per Nostre Amici... :) Krima - skaisti, tik daudz atminu saistàs, laba kàpsana (it ipasi Forosas un Marcekas sienas, uz kuram ir daudzi 300+ m Krimas 5/6 gr. kat. marsruti izieti), bet nu sociàlais fons tur ir tàds, ka uz turieni negribas braukt, negribas, man labàk patik Sardinija, Sicilija, Francija, Spànija, un protams - nu ari Omana!!! :)

Autors: Kristaps (www.vx.lv), 14.05.2009 20:55:50


laime
Bet ja tā laime kā reizi ir būt tajā meklēšanas procesā? Never stop exploring :)

Autors: Jurģis, 14.05.2009 16:43:32


par laimi...
:) - hmmm man atkal šķiet, ka nepieciešams ne tikai meklēt, bet arī atrast... vienkārši nav jau tāda VIENA liela laime..... ir daudz laimes!!!

Autors: Vizma, 14.05.2009 14:13:58


Gasam
labi pateici par to laimi :)))) ja atrastu drosi vien aatri apniktu:))) un vina klutu par nelaimi:) bet par krimu es neesu bijis, bet ja saka ka tir ir daudz kapeju tad var nemaz necensties apgalvot ka tur akmens ir JAUNS...tas pats ar Arco...

Autors: marisr, 14.05.2009 11:59:53


krima un laime
Koshka man patika. Un vel sektors blakus Forosai. Krasnij kamenj ir laba vieta kempingam briva dabaa, bet kapshanai ... nu ne parak. Pirmais iespaids ir paliekoss - tur nu es piekritu. Ja es to Krasnij kamenj nebutu redzejis pirmo, mans iespaids butu citads :) Par to laimi - angliski ir divi vardi: to find un to search. Mans dzives MOTO ir meklet laimi, un es nemaz negrasos to atrast - lai tas prieks paliek citiem. Ko gan es ar to laimi daritu, ja atrastu?

Autors: gasha, 14.05.2009 02:38:43


Komentāra nosaukums *
Komentārs
Komentāru pievienoja *
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv