Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Forums
Labākais laiks distanču slēpošanai
Komentāri: 5; Autors: Ivars
Tēma izveidota: 13.03.2009 12:55:28; Pēdējās izmaiņas: 30.03.2009 15:30:07

Kopš es dzīvoju Turaidas pusē esmu novērojis, ka labākā slēpošana ir tieši tad, kad veikalos slēpēm vislielākās atlaides - marta vidū! :) Lai kāda arī būtu ziema, martā katru gadu ir vismaz viena nedēļa, kad ir sasnidzis pietiekami daudz sniega un apkārtējās pļavas ir brīvi slēpojamas. Pateicoties vēsajām naktīm un siltajām dienām, rīta pusē sniegs ir sasalis un slēpes perfekti visam slīd pa virsu - brauc kur gribi! Viss piesnidzis, saule spīd, slēpes tikpat kā pašas slīd, traks var palikt cik labi :) Iesaku!


no nesenas vestures:
Mazs fragmentiņš ieskatam no raxta: Signe Knipše, Dienas Bizness, publicēts Impulss 2007.g. Nr2 Desūži slēpo — Martā, kad naktis ir aukstas un dienas ar spožu sauli, kad sniegs jau kā¬du nedēļu ir kusis un piesalis, tad var notikt desūžu slēpojums, — stāsta Jānis Busenbergs un Ansis Kalcenauss. Pasākuma nosaukumā ir ietvertas abas galvenās daļas — slēpošana un de¬su cepšana. Runājot par pirmo — slēpošanu, Ansis un Jānis to atzīst visos vei¬dos: klasiskā solī, slidsolī un no kalna arī. Viņus vieno kādreizējais studiju priekšmets fizika, kalnos kāpšana un patika uz ķermeņa kustību dabā. — Mēs dzīvojam dažādās vietās, kā jau fizmati — sēžam pie datoriem. Kad Pierīgā zeme jau plika, piezvanām Guntim uz Cēsīm — kā tev tur? Tā ir liela laime, ka Vidzemes Centrālajā augstienē ir daudz kalnu un daudz neaizaugušu klajumu — nav jābrauc tuvu pie mājām, ar suņiem nav jāņemas un cil¬vēki jātraucē, —Jānis ieskicē slēpojuma apstākļus. — Liela laime ir arī marta anticiklons. Martā vienmēr ir kāda nedēļa, kad nak¬tīs uzrauj līdz -12, bet dienās ir +3. Taču ir jābūt pietiekamai sniega rezervei, lai sniegs var izturēt to ļurkāšanu. Un tad tu vari braukt visur, kur acis rāda. Kuri ir desūžu iecienītie pakalni un lejas? Jurģu kalna apkārtne, ap Elkas kal¬nu, kur Gauja sākas. Tur ir purvaina ieleja un apkārt tai — kalni, arī minētā El¬ka. Reizēm, kad sērsna nav uz pakalniem, tā ir uz ezeriem — arī var ļoti labi braukt. Ilzes ezers, Bānūzis. Un vēl var darīt tā: nopērc topogrāfisko karti un paskaties, kur aizvijas klajumu virtene un kur ir reljefs. Izvēlies to riņķi, Jānis pamāca. Kad nav ziema, viņš nodarbojas ar orientēšanos. — Un mums ir desas līdzi! — uzsver Ansis. — Pēc trim vai četrām stun¬dām pa sniegotajiem, ledotajiem klajumiem dikti sagribas ēst. Tad marta sau¬lītē jāsameklē aizvējš, lai var uzkurt mazu ugunskuriņu un uzcept desas. Bet patiesībā ar desām esot traki. Desu, ko var normāli uzcept uz ugunskura, paliekot arvien mazāk. Uz iesma uzdurtas, karstās liesmās tās pārplīst, atveras...

Autors: JB, 30.03.2009 15:30:07


Sniegs ir
Ramatas apkārtnē arī ir sniegs, ka maz neliekas. Vīkendā sanāca nedaudz pabadāt pa to pusi. Pļavas iedeāli gludas. Cauru dienu ar slēpēm ejot varētu būt, ka pat vispār neiekristu. Ar kājām gan šur tur pat līdz celim brukām iekšā.

Autors: Robis TA, 17.03.2009 12:01:37


Elkas kalns
Mēs ar te bijām aizskrējuši slēpju pārgājienā "pretim pavasarim". No Lodesmuižas izmetām līkumu pa Ilzes un Bānūža ezeriem, uz Elkas kalnu un tad atpakaļ uz Lodesmuižu. Sestdien līdz pusdienai bija vienkārši fantastiski - saulīte spīd, sniegs ar sērsnu, nekrīt cauri ar visu lielo somu uz muguras(telts, guļammaiss uut.). Uz pēcpusdienu gan sāka grimt vairāk, bet braukt vienalga varēja. Un vakarā fantastiski zvaigžnota debess!!! Svētdienas rīts gan atnāca negaidīti nomācies, kā rezultātā arī sērsna nebija tik stipra, drusku ielūza, bet kopumā pasākums ļoti iedvesmojošs. Un sniegs Piebalgas pusē, ja vien neuznāks lietus, būs vēl pāris nedēļas. Pašlaik ir līdz celim un pat vairāk.

Autors: Aija, 16.03.2009 21:33:41


vienkārši sapnis
Paldies par norādi, bijām sestdien turp aizlaiduši. Nu tas bija kaut kas fantastisks, brauc no viena pakalna uz otru pāri visām pļavām, kur vien acis rāda! Sniegs rīta pusē turēja perfekti, labāk par retraka sagatavotu trasi slidsolim. Nudien nebiju domājis, ka Latvijā iespējama tāda slēpošana, vienkārši sapnis! Vienīgi jāuzmanās no brīža, kad pienāk balles beigas un kariete pārvēršas par ķirbi, jeb slēpotāji par sniega bridējiem :) Kamēr vēl upēs nav ieliets ūdens, šī noteikti ir aktivitāte Nr. 1 ar ko nodarboties. Apsveru arī domu aizlaist nedēļas vidū kādu rītu uz Vidzemes pusi...

Autors: Ivars, 16.03.2009 16:26:33


tas jau desūzis!
šitos savulaik nosaucām par desūžiem, jo paņemot līdzi somā desas, maizes, tēju, laidām 3 stundas, kur acis rāda, pēc tam piesaulītē mazs ugunskuriņš ar desiņām un vakarā atpakaļ. Vidzemē ap Elkas kalnu bij vislabāk.. Starp citu šoziem jau 1 desūzis bija janvārī pēc lietiem. Galvenais, lai marta anticiklonā pietiek sniega un pašam spēka agrāk piecelties, kamēr viss sasalis!

Autors: jb, 13.03.2009 19:30:23


Komentāra nosaukums *
Komentārs
Komentāru pievienoja *
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv