Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Forums
Raksts "Ceļā uz Monblānu"
Komentāri: 10; Autors: p.p.a
Tēma izveidota: 10.03.2009 13:09:01; Pēdējās izmaiņas: 08.04.2009 22:20:56

Monblāns vilinājis un vilina ne vienu vien kalnos kāpēju. Arī no Latvijas. Gan vasarā, gan ziemā. Lūk kārtējais stāsts par piedzīvoto kāpienā uz Monblānu. Droši vien būs par ko arī padiskutēt? [Diskusija par Māra Dauškana rakstu "Ceļā uz Monblānu", red.]


Interesants stāsts ar skarbiem piedzīvojumiem.
Interesants stāsts ar skarbiem piedzīvojumiem. Pasākums kopumā diezgan avatūristisks, - es pats neuzdrošinātos kāpt ziemā Monblānā, nav tādas pieredzes. Kāpēc fotogrāfijās neredz ķiveres?

Autors: Juris Ķi, 08.04.2009 22:20:56


pazudis vai noglabāts?
šajā gadījumā varbūt tas bija iepriekš pazaudēts inventārs, piem. ja cilvēki vēlu atgriezas, slikts laiks - nekāpa atpakaļ meklēt nezin kur... Cits gadījums, ja inventāru atstāj speciāli, piemēram trekinga nūjas pie klinšu sienas vai leduskrituma pakājē, civilizētos kalnos tad var pielikt klāt zīmīti, līdz kuram laikam vajag atstāt, kur nolikts(arī pārtikas "iemetienam" tas der). Visu gan noteiks aizmugurē nācēja godaprāts - pašam gadījās tā, ka lienot pa klintiņam uz Petite Verte, aizmugurē nākošām savējām sasaitēm atstājām atsaites ar krabīnēm, kuras bij paredzēts izmantot arī pēc ~15 min atpakaļceļā, tak uzradās vēl 2 džeki, kuri mierīgi savāca - nevis pajautāja, vai neaizmirsāt vai kā citādi. Tikai kad sagaidīju un pateicu, ka te bija karabīne, bez iebildumiem atdeva... Neizskatījās pēc trūcīgajiem, nepatīkami. Pašam ir gadījies puišiem pēc maršruta kādu aizmirstu frendu atdot, domāju, tas tikai normāli.

Autors: jb, 16.03.2009 12:18:09Viedokļi dalās, bet pieļauju, ka tomēr šādos gadījumos lielo inventāru (slēpes/sniega kurpes, somas, teltis utt.), ja tiešām 1000% nevar konstatēt, ka tas ir pamests ilgstoši/nevienam vajadzīgs u.tml., nevar ņemt no maršruta. Labi zināms, ka kalnos vējā/sniegputenī jebkurš priekšmets jau pēc dažām stundām liekās kā pamests vismaz gadu atpakaļ, ja to vispār sniegs nav aizputinājis. Tikpat labi tādi paši kāpēji kā Jūs varēja nosēdēt 2-3 dienas augšējā būdā un Jums par to nojausma pat nebūtu, bet savukārt viņiem par Jums būtu, jo sniega kurpes nebūtu atrodamas;) Ceru, ka šoreiz situācija bija tāda, ka inventārs bija atstāts maršrutā. Cik zinu, tad ir pieļaujams, ka mazos priekšmetus, kā karabīnes, ledusāķi u.tml., kas atstāti/nokrituši pie maršruta, var paņemt. Kāds viedoklis kāpējiem ar lielāku pieredzi?

Autors: NormundsP, 16.03.2009 11:38:01


Par kurpēm
Gan jau bija tāds nelaiks, ka varēja saprast - neviena tur nevar būt.

Autors: Mednis, 14.03.2009 22:49:26


Mārim
Raksts labs un interesants...piedzivojums arii, bet nu jasaka gan, ka ta jusu lidosana un dzivosanas taktika bija tada jociiga, nemot veraa, ka bija ziema...es domaju ta ka uz dullo ta braucat! Bet nu man arii jautajums ka normundam..kaa juus taa 100% varejat but parliecinati ka esat vieni marsrutaa?

Autors: marisr, 13.03.2009 22:54:25


Par sniega kurpēm
ņemot vērā to, ka par visiem 100% bijām pārliecināti, ka esam vienīgie maršrutā, nolēmām atradumu neatstāt, lai varētu vēlāk izmantot. Ja vējš nebūtu tās atsedzis, diez vai būtu pamanījuši.

Autors: māris, 13.03.2009 16:22:20


par sniega kurpēm
Mani arī interesē Normunda uzdotais jautājums par sniega kurpēm, kas tika paņemtas maršruta vidū?

Autors: Papa, 13.03.2009 10:24:51


Refuge ziemā
Es kāpu Monblānā 2008.gada oktobrī, tad nekursēja "tranvajiņš" un neviens pacēlājs izņemot Aiguile du Midi, jo kāpšanas sezona bija beigusies un slēpošanas vēl nebija sākusies :) Refuge Tete Rouse ir vaļā visu ziemu, bet tās šikās telpas gan ciet :) Tā teikt, ir telpa, kur pārnakšņot. Dome du Goutier ir visas telpas vaļā izņemot toletes! ;)

Autors: Aiga, 12.03.2009 17:39:51


par sniega kurpēm
Paldies, protams, autoram par rakstu! Piedzīvojums ir sanācis labs...:) Man tāds kā komentārs/jautājums. Kas notika ar sniega kurpēm, kā arī kāpēc tās tika paņemtas līdzi maršruta vidū? Vai nepastāvēja iespēja, ka citiem kāpējiem tās ir vajadzīgas atpakaļceļā u.tml.?

Autors: NormundsP, 12.03.2009 12:23:37


interesants
stāsts un skarbs piedzīvojums! Cik saprotu no apraksta, tad ziemā kursē tikai slēpotāju pacēlāji, un visas pieminētās kalnu mājas - ieskaitot vilcieniņa galastaciju Nid Aigle, ka ari Tete Rouse, Dome du Gotier - tiek pa ziemu atstātas neaizslegtas, jeb tas ir kadas priekstelpas, kur var iekļūt? Rouse jau tagad ļoti smalka, vai tai jaunajā arī tiek iekšā? Parasti tajās bija kaut kādi kamīni, tos nevarēja pakurināt? Lai veicas, mūs pēdējo reizi arī "nopūta" 2007 g. vasarā , nemaz starpsezonu nevajadzēja..

Autors: JB, 12.03.2009 12:01:26


Komentāra nosaukums *
Komentārs
Komentāru pievienoja *
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv