Ekipējums
Treniņi, pieredze
Sacensības
Ceļojumi
Dēku stāsti
Preses ziņas
Sarunas, diskusijas

Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Arhīvs > Treniņi, pieredze
Ledus "lāsteka" Vanagkalnos

Autors: Kristaps Liepiņš
Foto: Agnese Poplavska un Roberts Zdanovskis
2009. gada marts, Rīga

Vai iespējams dzīvojot Latvijā nodarboties ar leduskāpšanu? Dabisku leduskritumu, kas būtu kāpšanai piemēroti, Latvijā nav daudz. Lūk, vēl viena iespēja – veidot ledu pašiem. Vanagkalnos, Jaunpiebalgā uzsaldēta vairāk kā 10 metrus augsta ledus lāsteka!

Lūk, neliela fotoreportāža. Paldies Atim Caunem un Robertam Zdanovskim kas paveikuši lielu darbu, kā arī Raimondam Dombrovskim par šī "trakuma" atbalstīšanu! Tiem, kas vēlas doties brīvdienās pakāpt pa šo vairāk kā 10 (!) metrus augsto ledus torni - "lāsteku", jāsazinās ar Ati Cauni (mob.tel.: 26511705). Jāsaka, ka šis ir pirmais tik nopietna augstuma mākslīgi veidotā kāpšanas ledus torņa "pieteikums" Latvijā. Un tieši tas ļoti priecē! Protams, diskutējams ir tas, ka ledus uzsaldēts uz ar dēļiem aplikta un ar salmiem pakota koka stumbra. Iespējams, "zaļajiem" tas nepatiks. Tomēr kāpšana bija lieliska. Un vēl. Brīvdienās dodoties ledus lāsteku aplūkot, to iespējams apvienot arī ar slēpošanu, jo Vanagkalnos un to apkārtnē ir lieliski sagatavota distanču slēpošanas trase (slēpes un viss nepieciešamais ir arī izīrējams turpat uz vietas!).

Tā kā šīs nedēļas nogale varētu būt viena no pēdējām šīs ziemas brīvdienām, steidzaties izbaudīt! Tiem, kas kāpj, lai neslīd, tiem kas slēpo – lai labi slīd! :)

Leduskāpšanas tornis - "lāsteka" Vanagkalnos, Jaunpiebalgā
2009. gada 28. februāris / 1. marts, foto: Agnese Poplavska un Roberts Zdanovskis


www.adventurerace.lv sadaļā "Treniņi, pieredze" lasāms Kristapa Liepiņa raksts "Leduskritumi Latvijā".

Vēlies pievienot komentāru par rakstu? Vēlies ko jautāt autoram? Raksti! [FORUMA TĒMA]Brīdinājums! Šī vortāla veidotāji Jūs brīdina par to, ka aktivitātes, kuras ir saistītas ar kāpšanu un nolaišanos pa virvēm, dabīgu un mākslīgi veidotu klinšu vai ledus reljefu, kā arī atrašanos kalnu zonā, ir potenciāli bīstamas Jūsu veselībai un dzīvībai! Šo bīstamību var novērtēt tikai balstoties uz pieredzi. Savukārt pieredzi var iegūt tikai apgūstot zināšanas un praktiskās iemaņas. Mēs rekomendējam šo pieredzi iegūt zinošu un kvalificētu instruktoru klātbūtnē! Vortāla veidotāji neuzņemas nekādu atbildību par sekām, kuras var rasties izmantojot publicēto informāciju.

 
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv