Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Forums
Saulstariņu nometne Rjukan ēnā
Komentāri: 11; Autors: Autors nezināms
Tēma izveidota: 19.02.2009 15:09:40; Pēdējās izmaiņas: 02.03.2009 22:24:46

"Mūsu maršruts ir tāds pastāvs un daudz laika vārnu skaitīšanai nav, tieši uz stāvajiem posmiem kāpjot, atdauzot rokas, uz mirkli kājās sākoties "šujmašīnai" un virvēm maisoties pa kājām izjūtu tādu dīvainu "visi idioti, kropļi, stulbeņi, es vienīgais gudrais"..." Krāšņi teikts! :) [Diskusija par Kārļa Bardeļa rakstu "Saulstariņu nometne Rjukan ēnā", red.]


Skaudība
Jā, lasot rakstiņu mani arī pārņēma pozitīvi skaudība! Malači puikas! Veselu nedēļu pilnīga kaifa! Kas var būt labāks par TO!? Ja jūs baudat to maršrutu, tad ir pilnīgi vienalga kāds WI, RUS, Fr vai UIAA tas ir. Enjoy! :) Tiekamies un uzkāpjam! :)

Autors: Robis TA, 21.02.2009 14:18:39


....ideāli
:) apraksts liek nojaust, cik jautri ir gājis!

Autors: Vizma, 20.02.2009 17:35:04Iepriekš teikto varētu papildināt - lai zem jums, kritiski noslogojot cirtni, neizveidojas dzeltens paliels aplis...

Autors: Joks! :), 20.02.2009 17:26:19


Paldies!
"Lai jums nekad ap kritiski noslogoto cirtni neizveidojas balts paliels aplis" - tas gan labi teikts :) Paldies! Lai veicās kāpjot +)

Autors: kaža, 20.02.2009 17:15:12


:o)))
Nu jā, es par daudz iespringu ar tām grūtības kategorijām. Es negribēju jūsu panākumus noniecināt. To ka tie cipari ir kā gidu grāmatā es jau neapšaubu. Kā jau teicu, to klašu ir maz, ledus apstākļi ir dažādi (resp. kas ir 3 parasti, pie plāna ledus var kļūt 4+, un otrādi) un arī pati sistēma ir ļoti subjektīva. Ja izskatās, ka var kāpt, tad jāmēğina. Ja jūties labi kāpienā, kāp vien tālāk. Ja ir izaicinājums, un to izdodas pieveikt, tad ir prieks un gandarījums, vienalga vai maršruts saucās 3, 4 vai 5, vietējā ceļvedī :o). Jūsu panākumi man garastāvokli nebojā – jauni un traki esat, es droši vien darītu savādāk, bet “uzvarētājus netiesā”. Ja nu vienīgi tāda kā drusku skaudība, jeb drīzāk neapmierinātība ar sevi - redz es sēžu nedēļu pie kompjūtera un klabinu, bet šie kāpj Norvēğijā, es arī gribu! Pēc vietējām grūtības klasēm, es tikai briestu savam pirmajam 4niekam, īstu 5nieku neesmu vēl kāpis, arī ne kā otrais. Nu man vēl viss priekšā! Lai jums labi veicas arī turpmāk! Lai jums nekad ap kritiski noslogoto cirtni neizveidojas balts paliels aplis :o)

Autors: Ēriks, 20.02.2009 02:04:31


Smagais ūdens
Visas maršrutu kategorijas un nosaukumi attiecīgi ņemti no maršrutu aprakstu grāmatas- Heavy Water - Rjukan Ice: Rockfax Ice Climbing Guide to the Rjukan Area of Norway (Rockfax Climbing Guide) by Jon Haukassveen, Tom Atle Bordevik (http://www.amazon.co.uk/Heavy-Water-Rjukan-Rockfax-Climbing/dp/1873341466) Paši neesam neko sagudrojuši un "piešķīruši" :D Ērik, nav mums pat 5. kāpšanas sezona! Grūti spriest par to 10+ gadu pieredzi, kad tāda būs, parunāsim. Es piekrītu, ka jābūt loģiskam attīstības scenārijam, bet ko nozīmē 10+ gadu pieredze....un tikai tad "bērniņ, vari pagaršot"...piedod, savam jauības maksimālismam neko nevarējām padarīt, pamēģinājām (bijām gatavi atkāpties, ja maršruts izrādīsies neveicam ar mūsu spēkiem)sanāca, guvām labu pieredzī kāpjot šos maršrutus, kas manuprāt visvērtīgākais. Par drošībās rezervi - neliegšos, noteikti mums tur bija ap 0,69. Varbūt tāpēc, ka tā pieredze ar ledu nav nekāda dižā, nav tās bijības, kura neapslāpēja vēlmi kāpt. Zini, man tas garastāvokli nebojātu, ja Tu būtu veiksmīgi izkāpis WI6(ar skrūvē vai bez, ar +5 vai +10 gadu stāžu) un par to uzrakstījis, drīzāk priecātos:)

Autors: kazha, 20.02.2009 00:08:17


Re: Labvakar!
Par tām grūtību kategorijām man tiešām tā īsti neticās. Protams to ko Norvēği uzliek par WI 4 un ko par 5, to mums tā ir jāpieņem, ne mums tās mainīt. Tā kā reāli ir tikai trīs kategorijas 3, 4 un 5 (ja atmet vieglo 2 un “keep dreaming” 6 un 7) tad iedalījums būs ļoti subjektīvs. Bildes arī nav labs veids kā salīdzināt, jo daudz kas atkarīgs no tā kā tās uzņemtas. Ja paskatās Kristapa rakstā par grūtību kategorijām, tad WI 4 ir 85 o (citi avoti saka >80 o) un tas jau izliksies vertikāls. Tas tādēļ, ka cirtņi un dzelkšņi mūs spiež prom no ledus. WI 4 in 85-90 o (atkarībā kur skatās) un praksē bieži nozīmē garu un patiesi vertikālu pīlāru, vai arī tehniskas pārkares īsākos posmos. Nu jūs paši varat kritiski izvērtēt, vai tas ledus bija tāds vai nē. Pagājušo sezonu es kā otrais izkāpu Black Dike, kas skaitās WI 5, bet es godīgi saku, ka biezā ledus dēļ tas bija tikai WI 4. Kas attiecas uz pieredzi, tad WI 4 ir līmenis kur lielākā daļa iesācēju, kāpjot ar augšējo drošināšanu, tiek augšā bez problēmām (tas ir pārfrāzēts citāts no kādas grāmatas). Tātad teorētiski arī relatīvi zaļi kāpēji var to veikt arī ar apakšējo drošināšanu, ja ir psiholoğiskā izturība un pārāk neaizraujas ar skrūvju ielikšanu (kas prasīs papildus spēkus). Jautājums ir par šāda kāpiena “drošības rezervi”, tā varētu būt ļoti maza - pierādījumu tam var atrast manā īsajā rakstiņā. Tas posms, kur tas jaunais censonis nāca ar galvu lejā varēja būt WI 4. Kas attiecas uz WI 5, varbūt es kļūdos (ja tā tad palabojiet mani), bet šī varētu būt jums puiši piektā ledus kāpšanas sezona? Ja tā, tad jums jābūt ļoti talantīgiem un ļoti intensīvi kāpušiem iepriekšējas četras, lai īsts WI 5 būtu jums pa spēkam ar apakšējo. Tos maršrutus, ko es ieteicu apskatīties, šeit sāk kāpt cilvēki ar 10+ gadu pieredzi, 20-30 ledus kāpšanas dienas gadā. WI 4 ar apakšējo ir nopietns pasākums, WI 5 ir par veselu pakāpi augstāks. Lemjiet paši, kā jums tur bija ar tām grūtību kategorijām, un kā ar jūsu drošības rezervi viņās.

Autors: Ēriks, 19.02.2009 21:56:10


Labvakar!
Paldies par interesanto linku un uz kāpšanu rosinošajām bildēm - tiešām fantastiskas!!! :)Ērik, tas veltījums jau tā arī tika ierakstīts (paredzot, ka tik reti nodrošināts maršruts iemūžināts foto, nepaliks nepamanīts un nešubījos, ka tieši Tu to pamanīsi, nespēju nepasmaidīt šādā veidā un ierakstīju to kā veltījumu)- zinām, ka tā ir slikti un ka forumā dabūsim ar žagariem no Tevis:)Tāpat analizējam viens otra kļūdas un pēc kāpieniem pārrunājam ko varēja darīt labāk. Kļūdas, kuras mūs nenogalina, dara mūs stiprākus.(ptu, ptu, ptuu nepiesaucam nelaimi) Jā, maršrutu kategorijas tiešām mēdz atšķirties un par to pats pārliecinājos (gan runājot par klintīm) šovasar Krimā, jo kas tad ir iziet 1B Rus?..it kā tīrā pastaiga, bet smejies vai raudi mēs trijatā gājām 9 stundas (galīgie tizleņi neesam, tā vismaz gribētos cerēt!), bijām gan maķenīt nomaldījušies no maršruta, bet tas tā. Kaut kā šķiet, ka no Tava komentāra staro tāda kā vēlme ar vīli novīlēt vismaz divas kategorijas vieglākus mūsu izietos maršrutus. Varbūt kļūdos. Bail? mums arī bija bail!!! Šādus un arī labus WI4 maršrutus tieši kāpj ar apakšējo drošināšanu. Tā ir MANTA!! Tu to zini!!Par attieksmi - es esmu redzējis, TIK daudz stulbību un nepareizību, kas tiek sastrādātas ar nopietnām sejām un nopietnām attieksmēm. Teik it īzī!

Autors: kaža, 19.02.2009 20:49:21


:o)
Nu malači, malači! Spēks kaulos ir atliku likām. WI 5 kāpjam ar apakšējo drošināšanu, par WI 4 nemaz nav ko runāt, to kā “veltījumu” praktiski solo, bez skrūvēm, ja pareizi sapratu. Ja tā, tad tas ir vienkārši dumji! Nespēju nepasmaidīt par jaunības bravūrību. Kaut kas man liek domāt, ka nez vai jums ir vajadzīgā pieredze lai šādas lietas varētu darīt atrodoties “DROŠAJĀ” zonā. Nebrīdi nešaubos, ka jūs to izdarījāt. Man būtu bail, un ja kādu interesē ar ko tas mēdz šad un tad beigties, skat. www.adventurerace.lv/?DocID=1473. Ledus bildēs (un arī dabā) parasti izskatās vieglāk kāpjams, kā tad kad esi pusceļā uz augšu. Grūtību kategorijas dažādos reğionos var nozīmēt dažādas lietas, un arī mainās atkarībā no ledus apstākļiem. Lai drusku salīdzinātu, kādi izskatās WI 5 maršruti ASV, iesaku apskatīt bildes www.neclimbs.com/index.php?PageName=routes_list&SortID=3&ClimbingType=2. Lapas apakšā tur ir daudz labu piemēru – tie ir vai nu gari vertikāli posmi, vai arī īsāki bet tehniski sarežğīti (skat. piemēram www.neice.com pašā centrā). Šādus un arī labus WI 4 (skat. www.neclimbs.com/image_popup.php?ImagePath=currentContent/iceReport/ice_images/dracula.jpg) nekāpj ar apakšējo drošināšan un tādu attieksmi, kāda staro no šī raksta.

Autors: Ēriks, 19.02.2009 19:32:12


Labinieks:)!
Sēžu bibliotēka, visi nopietni , es vienīgais nosmejies līdz asarām:)!!! Paldies pašai labakajai kompānijai - Saulstariņi!

Autors: Ožaaars, Oicis, Ojārs:)!, 19.02.2009 18:02:56


bastardi !
siekala notecēja

Autors: Atis, 19.02.2009 16:52:31


Komentāra nosaukums *
Komentārs
Komentāru pievienoja *
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv