Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Forums
Adirondack Mountainfest ledus
Komentāri: 10; Autors: Vizma
Tēma izveidota: 23.01.2009 15:46:48; Pēdējās izmaiņas: 02.02.2010 21:33:01

Paldies par rakstu! Jautājums - cik maksā šādi kursi?


gasham
Maz mum sniega :o( sasniga un nokusa, kopa ar ledu, kas tagad veidojas no jauna... Latvija saja zina ir interesanta ziema sogad :o) Enjoy it!!!

Autors: Eriks, 02.02.2010 21:33:01


smukas klintinjas
ka taja krasta ar sniegu? jeb tikai ledus salst?

Autors: gasha, 02.02.2010 21:17:58


Mountainfest 2010
Si gada Mountainfest vel labaks - http://neice.com/2010/01/mountainfest-report-2010/ Man bija iespeja panemt klasi ar Steve House, bildes - http://picasaweb.google.com/erozners/AdirondackMountainfest2010# Tur var redzet Steve demo - ka kapt pa stavu ledus poilaru BEZ cirtniem - bija iespaidigi :o)

Autors: Eriks, 02.02.2010 21:01:30Jup, gribēju tikai piebilst, ka pagājušo gadu biju kāpis trīs reizes ar apakšējo (par ko ir agrāks rakstiņš šeit). Šī bija pirmā reize šajā sezonā, bet vienalga tā pieredze nav gana un satraukums tik viegli vaļā nelaiž.

Autors: Ēriks, 23.01.2009 18:37:44


...
tas pats kas liekot tiesiibas...:))

Autors: marisr, 23.01.2009 18:26:08


Mārim
Pilnīgi piekrītu. Tā bija daļa no manām izjūtām. Pirms kāpt ar apakšējo, es to līniju izkāpu ar augšējo, lai novērtētu grūtību un izlūkotu, kur un kā likt cirtņus un dzelkšņus. Centos ievērot labas vietas kur aizāķēt cirtņus lai taupītu enerğiju. Pēc 10 min pauzes kāpju to pašu ar apakšējo, un apmēram vidū konstatēju, ka to labo aizāķēšanas vietu VAIRS NAV! Gribi negribi bet nākas vien skaldīt pa ledu… Man šķiet tas ir no psihioloğiskā sasprindzinājuma (tāda kā “tunnel vision” iestājas) un pāriet kad pieredzei krājoties prāts relaksētjas.

Autors: Ēriks, 23.01.2009 18:04:13


augseja - apaksejaa
ir taads neticams efekts kaa sakuma kapjot ar apakseejo pazuud labas aizkeres, to vairs nav!!! neredz!!! vairs nevar atrast labos plauktinus kur nostaties, atrast ertaku stavokli utt...neticami bet fakts:) ar laiku jau vinas atkal paradas!:) galvena atskiriba kapjot ar apaksejo ir nevis tur virves izvilksana, skruvju skruvesana bet gan tiesi psihologiska atskiriiba...taa ka kapjot ar augsejo tu tur vari imitet daudz ko bet pirmais solis pretii real deal tik un taa bus satraucoss

Autors: marisr, 23.01.2009 17:54:31Par virvju čakarēšanu ir pilnīgi taisnība, šāds risks pastāv vienmēr, bet ar divām tas piņķeris kļūst vēl lielāks. Labākais risinājums ir kāpt ar gidu dotām virvēm :o)))) Bet ja nopietni, tad manuprāt lielākais kvalitatīvais lēciens ir vai mēs liekam skrūvi stāvot ērtā pozīcijā, kad reizēm varam pat lietot abas rokas, vai uz stāvāka ledus, kad līdzsvara noturēšanai mums jāturās (ja ne pat jākarājas) pie viena cirtņa (un tā roka lēnām sāk uzdot – “getting pumped”). Tieši tādēļ, ir liels lēciens starp WI 3 (kur parasti skrūves var likt no ērtas pozīcijas) un WI 4 (kur tik viegli vairs neizšmaukt) kāpšanu ar apakšējo. Uz vieglāka reljefa to tā īsti neizmēğināt. Protams, ja negrib riskēt ar savu jauno virvi, var jau neņemt otru virvi un iztikt tikai ar skrūvēm un atsaitēm. Es tā darīju pirmajā diena (tai Ledus parka bildē var redzet atsaites zem manis) jo mums nebija lieku virvju. Manuprāt tas rada divas problēmas. 1) Cik nopietni mēs uztveram šo vingrinājumu. Jo mazāk tas atgādina īstos apstākļus jo mūsu attieksme neizbēgami kļūst “vieglāka” (vismaz man tā ir). 2) Darbošanās ar virvi ir daļa no drošināšanas, tāpat jāmācas uz tās nekāpt un to ievietot atsaitē ar vienu cimdotu roku. Manuprāt trenniņu sistēma ar auğšējo un apakšējo reizē uz stāvāka ledus ir ļoti efektīva un tik tuvu realitātei cik iespējams. Nākamais solis ir the real deal…

Autors: Ēriks, 23.01.2009 17:45:56Izlasot rakstu, secinu, ka arī mēs šeit Latvijā tādā ziņā esam uz "pareizā ceļa" :) - kursa nodarbību secība un programma ir atbilstoša, protams loģisks turpinājums ir staciju veidošana, nolaišanās organizēšana, draitūlings... Tas ir tas, kas no nākošās nedēļas kārtējo reizi notiks arī Šamonī. Par Ērika rakstīto "Kāpts tika joprojām ar augšējo drošināšanu, bet kāpējs vilka sev līdzi otru virvi, kas imitē apakšējo drošināšanu." gan varu teikt, ka uz ledus mēs tā nedaram, tikai uz klintīm, un iemesls tam ir tāds, ka virve kāpēja priekšā un zem viņa - tā ir liela iespēja kādu no šīm virvēm neuzmanības dēļ sačakarēt (vai nu ar cirtņiem, vai dzelkšņiem). Tad labāk atkāpties uz vēl lēzenāku, vieglāku reljefu un pamācīties kāpt ar apakšējo kaut ko ļoti vieglu, bet tomēr jau ar nopietnu ATTIEKSMI: "Es kāpju ar apakšējo drošināšanu!" Bet tas nu tā. :) Paldies Erikam par rakstu!

Autors: Kristaps (www.vx.lv), 23.01.2009 17:06:30Paldies par jautājumu. Maksa par vienu kursu bija $130. Kopējos izdevumos es vēl pieskaitītu arī moteli (3 naktis par $60) arī citādi sīkumi kā degviela un ēšana protams nāk vēl klāt. Sīkāka informācija par klasēm ir atrodama http://www.mountaineer.com/mountainfest/classes.htm, par instruktoriem http://www.mountaineer.com/mountainfest/instructors.htm

Autors: Ēriks, 23.01.2009 16:46:21


Komentāra nosaukums *
Komentārs
Komentāru pievienoja *
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv